Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy kis fiam és nem akar...

Barbus14 kérdése:

Van egy kis fiam és nem akar főtételt enni mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 éves kis fiam van most ovódába jár a főtételt nem akarja megenni csak a kakaó kifli néha egy kis virsli de az se mindig most hogy ovódába jár nem maradhat délutánra mert ott nem eszi meg a főtételt.. nem tudom mit csináljak vele már annyi mindennel probálkoztam kérlek segítsetek nekem értelmes válaszokat kérek köszönöm

2013. okt. 10. 09:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem eszi meg főtt ételt, akkor ne adj neki helyette mást. A következő étkezésnél megint ugyanazt add neki. Addigra már lesz annyira éhes, hogy megeszi.


Civilizációs betegség a válogatás. Bezzeg ahol éhínség van, ott nem válogatnak a gyerekek.

2013. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Csomagolj neki, amit szeret :)
2013. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%

Készits figurákat az ételből.

Nálunk bevált,igaz szöszmötölős.


Tésztából megformázom a nyuszit/macit,akármit,szószból rajzolok rá.

Főzelékre a virslit formaként teszek, kisvirág, felhő, napocska.

2013. okt. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

Az előző válaszolót csak alátámasztani tudom.

A nagy fiam is próbálkozott ilyen nem szeretem témával, az én trükköm az volt, hogy "gyere kóstoljunk meg egy kanállal hátha mégis jó" ebbe bele ment, kérdezem jó-e? a válasz: "nem, nem jó", erre én: "akkor együnk még egy kanállal, mert szerintem az már sokkal jobb". Így megettük az egész tál kaját:)

2013. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni, mert annál rosszabb lesz. Nekünk kiskorunkban azt mondták, ha nem eszed meg nem baj, több marad. A lényeg, hogy ne kapjon utána csokit, chipset, ilyeneket, amiből helyette nyerné ki az energiát. Ha éhes lesz, úgyis enni fog, mert a gyerekek nem szoktak hosszú távon koplalni. Nem kell játékot csinálni az ételből és ne érezze, hogy az neked fontos, hogy ő egyen. Úgyis fog enni, nem lesz baj, csak ne erőltesd.
2013. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
a baj az hogy nálunk még ez sem vált be.. ://
2013. okt. 10. 09:47
 7/31 anonim ***** válasza:
Engedd neki, hogy a maga módján segítsen elkészíteni a főtt ételt. Mossa meg a zöldséget, tegye a fazékba, miután te felaprítottad, öntsön vizet rá, kevergesse, sózza, és kóstolja. Hátha így kedvet kapna. Mert az már csak finom, amit ő készített! :)
2013. okt. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Kérdező, nehogy azt mond, hogy ha délben kimarad az ebéd, akkor vacsorára nem lesz annyira éhes, hogy megegye!

Vagy ha akkor sem, akkor reggelre!


Hülyeség figurákat készíteni, meg trükközni! az ember csak magából csinál hülyét.

2013. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Utolsonak adok igazat.ha nem kéri,ne lássa rajtad hogy problémázol,mehet a dolgára...vacsira ugyanaz(ne adj neki helyette mást)

az én elvem az hogy kisgyerek teli hűtő mellett még sose halt éhen.

Ja! és nálunk nincs pl. olyan hogy nem kéri,de 10 perc mulva jön hogy mégis enne valamit.hozzászoktattam hogy enni evésidőben kell és nem közte csipegetni,hisz az oviban se teheti ezt meg

2013. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Én ott hagynám az oviban aludni,az ovi nem mondhatja hogy nem maradhat ott mert nem eszik.Pár napig nem enné az ebédet lefeküdne éhesen.Uzsonnáig olyan éhes lesz...aztán rájönne jobb ha eszik az ebédből mert messze van uzsonna.az oviban meg nincs más.így te hazaviszed és azt adod neki amit szeret.Hidd el nem hal éhen!
2013. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!