Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit vegyek egy 4 éves, autista...

Mit vegyek egy 4 éves, autista kisfiúnak karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nem akarok mellé lőni. Rengeteg játéka van, nem tudom mi köti le.
2013. nov. 2. 00:50
1 2
 1/15 Argloss ***** válasza:
Nem létezik biztos tipp még akkor sem, ha olyan embertől kérdezed ezt a dolgot, aki sok időt és figyelmet fordít a gyerekre. A legnagyobb baklövést valószínűleg akkor követed el, ha ismeretlenre bízod az ajándékválasztást.
2013. nov. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Anyukáját kérdezd meg.
2013. nov. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves autista kislányom van, de én sem tudom mi lenne neki a megfelelő játék karácsonyra! Sőt most lesz a 4.születésnapja is!
2013. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom írni, az enyémet mi köti le, nyilván ez függ attól mennyire súlyos. Nálunk a vonatok, leginkább a gòzmozdony a menő, de ezen kívül verdeák, repcsik, játék mosógép, mickrosütő, golyópálya, minden amibe lehet ki-be pakolgatni. Nekem is 4 éves a kisfiam.
2013. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma auti, úgyhogy nincs a kérdésre helyes válasz.

De összességében én is azt tudom mondani, amit már fentebb valaki leírt, hogy minden, amit mozgatni, vizsgálgatni lehet.

A golyópálya pl. egy szuper ajándék autinak, azt hosszasan lehet tanulmányozni. A közlekedési eszközökkel kapcsolatos mániákat ritkán ússzák meg az érintettek, szóval azzal nem nagyon lehet mellélőni (a lényeg, hogy legyen sok forgó-mozgó alkatrésze a játéknak :) ). Kerekek, sínek, ezek nagyon izgalmas dolgok számukra.

A Thomas-mániának komoly szakirodalma van autizmusban, azt nagyon szokták szeretni! :) (A Thomas-mesékben minden benne van, ami egy autinak kell: közlekedési eszközök és sematikus, egyszerű, számukra is könnyen értelmezhető arcok.)


Nekem ugyan lányom van (auti), de ő pl. imád a mai napig építeni, duplózni - és ez fejleszti a finommotorikát is!) Ha jó képességű auti, akkor a társasjáték, logikai játék is jó ötlet lehet, én már 5 éves korában simán vettem 8-10 éveseknek való játékokat és gyönyörűen tudta használni. A készségfejlesztő játékok is érdekesek lehetnek (Logico, LÜK, Sapiento).


A szerepjátékok azok, amik felejtősek, legalábbis ebben a korban még... később viszont előjöhet az is! :)

2013. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a blogot egy régi barátnőm írja, aki egy picit idősebb autista kisfiú anyukája. Sok nagyon jó ötlet van benne.

2013. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Az autista gyermekeknek saját képzelet világa van és őket nem nagyon lehet lekötni! Saját akaratúk van! Ha megpróbálják rájuk erőltetni olyan dolgokat amit ők nem szeretnének akkor hiszti lesz belőle egyszóval őket nem lehet lekötni!! Ha esetleg nincs még plüss állatkája akkor azt érdemes meg venni neki ami az ő kis barátja lesz és be engedi az ő saját világába akkor nagyon sok ideig le lesz kötve!!Sajnos őket nem lehet le kötni annyira,hogy na most egy helyben maradjanak!! ( Én rengeteg autista gyermekek foglalkoztam) Nekik minden jó amit kapnak!!
2013. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudnátok nekem olyan játékokat linkelni, amit lehet online játékboltban venni? Külföldön élek és így egyszerűbb lenne megrendelni a játékot mo-i címre. A vonatokat, autókat ő is imádja, de már annyi van neki, hogy nem akarok még egyet venni. Milyen golyópályára gondoltál?
2013. nov. 6. 15:58
 9/15 A kérdező kommentje:
Éva, ez a kisfiú képes órákig ugrálni a trambulinon. Illetve órákig játszani ugyanazzal a játékkal. De mivel én csak ébvi egyszer találkozom vele, így nem nagyon tudom, hogy mit szeret.
2013. nov. 6. 16:00
 10/15 anonim ***** válasza:

Érintett szülő vagyok. Eddigi tapasztalataim szerint az "esőcsináló" remek ajándék az auti gyerekeknek :-)


[link]

2013. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!