Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért sír még mindig reggelent...

Miért sír még mindig reggelente? (5 éves)

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 évig bölcsibe járt, most 3. éve ovis. Mindkét helyre nehezen ment a beszoktatás, de aztán hosszabb-rövidebb ideig normalizálódott a helyzet. Idén is már teljesen simán ment minden, de mostanában megint újra kezdte a sírást elváláskor. Pedig amúgy egy teljesen kiegyensúlyozott, vagány gyerek, ilyenkor rá se ismerek! Napközben jól elvan, az óvó néniket is szereti, semmi különösebb okot nem találok a viselkedésére. Ő is csak annyit mond, hogy nagyon hiányzom neki. Arra tudok még gondolni, hogy most jöttek kicsik a csoportba, és az egyik kislány mindig nagyon sír. Talán ez a hangulat is könnyebben átragad rá, ugyanúgy átéli, mivel ő is nagyon ragaszkodó? Rengeteg dologgal próbálkoztam már, hogy megkönnyítsem a dolgát, de most már nagyon elkeseredett és tanácstalan vagyok. Jár más is hasonló cipőben?
2013. nov. 12. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálam a nagynál csak évekkel később derült ki! Tudtam, hogy nem szereti az egyik óvónénit, de soha nem mesélt semmi konkrétat. Hiába kérdezgettem, csak azt hajtogatta, hogy hiányzom neki. Úgy jártunk bölcsibe, hogy végig zokogta az utat, az elválás katasztrofális volt, és még össze is hányta magát. 2 évig járt bölcsibe, 1 évig oviba, és ez utána kezdődött. Az ovi utolsó évében elmúlt, szeretett járni (elment az az óvónéni, akitől félt). A nyáron, amikor elballagtunk az oviból véletlen elmesélte, hogy egyszer alvási időben pityergett utánam, és az óvónéni, akitől félt a karjánál fogva kirántotta az ágyból, és az asztal tetejére állította, majd a többi gyereknek mondta, hogy nézzék meg, ő az a kislány, aki miatt itt nem lehet aludni! Annyira megszégyenítette és megfélemlítette, hogy ez lett a vége. És annyira szégyellte a lányom, hogy nem merte elmondani, mert azt hitte, nagyon rossz dolgot tett! Nem biztos, hogy nálatok hasonló van, csak azért meséltem el, mert már én mindig ilyesmire gondolok, ha ezt hallom! El is döntöttem, hogy ha a kicsik kezdik majd az ovit, mindig addig járok az óvónők nyakára, amíg megtudom az igazságot!
2013. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első vagyok, elírta, nem bölcsben volt ez, hanem az ovi második évében, már 2 év bölcsi, 1 év ovi után kezdődött, és abban az évben volt, amíg ez az óvónéni nem ment el.
2013. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!