Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2,5 éves lányom folyamatosan...

Tupaccc kérdése:

2,5 éves lányom folyamatosan meztelenre vetkőzik. Már próbáltam több módszert, de sikertelenül – bővebben belül. Valaki hasonló problémával / megoldással?

Figyelt kérdés

Ahogy már írtam, lányom folyamatosan meztelenre vetkőzik. Nagyon csökönyös, makacs egyéniség. Próbáltam már szigorral, kedvesen, megbeszélve a dolgokat, fenyegetve, hogy megfázik, aztán irány doktor bácsi, vagy egyszerűen csak hagytam majd csak ráun, de képes így ellenni egész nap. Általában pelusig jut el, azt azért nem veti le. Pedig pont arról szeretnénk leszoktatni, de az se nagyon megy. Havi 1x talán van egy olyan napja, hogy 5-6szor megy a pisi bilibe, wc-be, aztán megint folyamatosan nem hajlandó rá.

Meztelenkedésével én csak őt féltem, nehogy felfázzon. Hosszas hiszti után nagy nehezen visszaöltöztetem, ilyenkor van úgy hogy kibír egy-két órát, de gyakran 5perc után letép megint magáról. És ez megy non-stop már 3-4hete. Öltöztetéskor hiába próbálom elvonni a figyelmét, ilyenkor kapálódzik, ordít, csíp és harap, ha olyan kedvében találom. Amúgy a kis hercegnőm, de ezzel az új szokásával kikészít.

Kérdésem csak az lenne, nem tapasztelt-e valaki hasonlót gyermekénél? Ha igen, hogyan oldotta meg? Egyrészt mondanám hagyom őt, hátha csak átmeneti dolog ez, másrészt meg félek, hogy nehogy hozzászokjon, hogy az a természetes, ha ő otthon meztelen…



2013. nov. 12. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy érzékeny a bőre? Pirosodást, bármit nem tapasztaltál? Lehet a ruhák anyag irritálja, tudat alatt, vagy nagyon melege van.

Egyébként, ha őt kérdezed mit mond, miért csinálja?

Ha semmi nem működik, én következetesen bevezetnék valamiféle büntetést ezért, valami olyannal kell "fenyegetni", ami biztosan be is következik. Biztos van olyan játék amihez ragaszkodik. Ha levetkőzik nincs játék, nem mentek játszóra stb.

Még amit kipróbálnék, kicsit legyen hidegebb, szerintem vissza fogja kérni a ruhát azonnal, nem hiszem el, hogy pl 20 fokban kibírja meztelenül. :)

2013. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

kisfiam volt ilyen, de fiatalabb korában, és csak a felső ruházatától szabadult meg, illetve éjjel a hálózsákból bújt ki. Nappal azt csináltam, hogy olyan ruhát adtam rá ami cipzáros vagy gombos, de ezt is fordítva. Mivel a hátán volt a ruha nyitja, nem boldogult vele, és hamar leszokott a vetkőzésről. Az éjszakai mutatványa hosszabb ideig tartott. Eleinte próbáltam a takarót, de azt gyorsabban rúgta le, minthogy a zsákból kibújás ment volna. Így minden este bevarrtam a gyereket a zsákjába: a cipzár alatt pár öltéssel összevarrtam, így nem tudta lehúzni magáról.

A kislányodnál én megpróbálnám, hogy Ő válassza ki reggel a ruháit, hátha ... Vagy olyant venni neki, amit nagyon szeret. Az én 2,5 éves kislányom imádja a Hello Kittis ruhákat, sokszor már a szárítóról leszedi a kedvenceit.

2013. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor vetkőzik, ha melege van. Hiába mondom, h öltözzön fel, nem hajlandó, akkor keresünk, valami lenge nyári ruhát és, h Ő válasszon. Éjjel nem hajlandó takarózni. Már megszoktam, 3 lesz, hosszú ujjú body, nadrág és zokni, így alszik. Hihetetlen, de ahogy betakarom v felébred v lerúgja a takarót. Mit mond a lányod, mikor kérdezed?
2013. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kíváncsicska ***** válasza:

Az én lányom dettó :D 2 éves.Annyi a különbség, hogy a lányom önállóan magy akkor bilire, http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szobat.. nincs rajt ruha.

Szerintem nagyon jó választ adott a válaszoló :D

2013. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mikor meztelenre vetkőzik ki nem tudom húzni belőle, hogy miért csinálja. Sokszor ilyenkor arra játszik, hogy megy aludni, és csak ezt hajtogatja folyamatosan. Ilyenkor kiságyból kiszedi a vánkosát / paplanját, és azt hozza az ágyunkra, kanapéra, földje, és számlálja, hogy megy alukálni. Ha ezzel leáll, már csak meztelenül futkározik.

Büntetni nagyon játékokkal nem tudom, mert nem érdeklik őt. Ez már úgy 1éve tart, hogy szinte minden csak porosodik nálunk, meg sem fogja őket. Talán vétel után 1napig érdeklődik minden iránt, aztán semmi. Sógornőmékhez is mikor mentünk, első alkalommal még érdekelték a játékok, aztán már 2. alkalommal feléjük se nézett. Pedig már próbáltunk több játékot is – zenélő, szórakoztató, oktató, építőkockás stb de semmi.

Sokkal inkább a felnőttek dolgai érdeklik – eljátszik ő a billentyűzettel, nyomogatja a telefonomat, kipakolja fiókból a fehérneműimet, játszik edényekkel, tálakkal. Kifejezetten érdeklik a krémek, dezodorok stb., esetenként rajzol. Szeret sütni-főzni játékot játszani, gondoltuk kap játékban, de az sem érdekli őt.

A múltkor bevittük játéküzletbe, mondjuk neki válassz bármit ami tetszik, nem kellett neki semmi. Nem tudom ez is mennyire jó, vagy nem. Szeret mondjuk játszani, csak nem játékokkal.

A meztelenkedéssel meg nem tudok mit kezdeni, mert volt már aktívabb hetünk is, amikor arra játszottam, hogy nem érdekel a hiszti, és visszaöltöztetem, de akár 20adjára is szívesen letépett magáról mindent. Voltak beszélgetős napok is, mikor folyamatosan mondogattuk neki, hogy látod mindenkin van ruha, meg fogsz fázni, hideg van stb. De semmi se hatott eddig.

Az említett bőrrel kapcsolatos érzékenységet is figyeltem, de sosem láttam annak jeleit. Vannak neki különféle anyagból, minőségből ruhái, de mindegy mit adok rá. Szoktam neki mutogatni a ruháit, hogy ő válassza ki, hogy melyiket veszi fel, de még a választott ruhát is idővel leveti. Ezt a műsort csak otthon csinálja, ha elmegyünk vendégségbe, olyankor nem vetkőzik – szerencsére.

2013. nov. 13. 10:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor legyen otthon jó meleg, majdcsak elmúlik. :) ha valamit egyébként nem akarnak akkor, semmi esetre nem lehet őket meggyőzni.
2013. nov. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is imádott meztelenkedni 3-4 éves korában. Hazaértünk az óvodából, és két perc múlva már pucér volt. Mivel azt belátta, hogy az utcára így nem mehet ki, cserébe otthon békén hagytam. Egy idő után zavarni kezdte, ha idegenek meglátták, ha váratlanul jött valaki, elbújt, és kérte a ruháját. A nappali meztelenkedés idővel megszűnt, de aludni még mindig (9 éves) meztelenül alszik. Nyáron táborban volt, ott a takaró alatt bújt ki a pizsamájából, és alsógatyában aludt. Ugyanezt csinálja a nagymamáknál is.
2013. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megfázással kár fenyegetőzni, mivel a gyerek számtalanszor tapasztalja, hogy levetkőzött vagy mezítláb volt egész nap és kutya baja se lett. Persze ettől még lehet, hogy van amikor tényleg megbetegszik, de hamar rájön, hogy ez a kapcsolat egyáltalán nem szükségszerű.

Pont olyan ez, mint a "ne szaladj, mert elesel!" figyelmeztetés.

2013. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyém este csinálta,hogy emiatt be kelljen mennem felöltöztetni.Hálózsák zippzárjára lett varrva egy kis zár,ami meggátolta hogy ő magának lehúzza.a nappali okát nem tudom,nem lehet h figyelemfelkeltés?
2013. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is, nagyon ügyes a kislányod :) Az én 3 és fél éves kisfiam még csak alulról derékig tud egyedül levetkőzni :)

A kislányoddal kapcsolatban: lehet, hogy élvezi, hogy ezzel magára vonja a figyelmedet. Lehetne ezt humorosan, és nem túl nagy ügyet csinálva az egészből is kezelni, hátha beválik. Pl. ilyeneket mondhatnál neki: "Nagyon csini vagy meztelenül, de szerintem egy szép ruhácskában még csinibb lennél, melyiket vegyük fel?" Ha ellenkezik, tovább nem figyelnék rá, mintha mi sem történt volna. Másik megoldás: "Hát neked hol a ruhád, elvitte a cica? Ha pont most jön hozzánk egy vendég, nagyon fog csodálkozni!" Ha nincs hatás, esetleg beszervezhetnél valakit a közelből/szomszédból, hogy pár perc múlva beugorjon egy kávéra, és megfigyelhetnéd a kislányod reakcióját.

Még egy ötlet: "Nagyon ügyesen levetkőztél! Most lássuk, hogy milyen ügyesen tudsz felöltözni!" Ez tulképpen dicséret, és finom ösztönzés is. A kisgyerekek nagyon szeretnek bizonyítani...

Ha melege van vagy kényelmetlennek érzi a ruháit, vehetnél neki egy nagyon kényelmes, de neki tetsző (pamut, szellős) egyberuhácskát, amit ilyen esetben felvehetne.

Lehet, hogy ez tényleg csak egy átmeneti, dackorszakos viselkedésforma, ami, ha nem kap túlzott figyelmet, hamar lecseng. A fiacskám pl. nyáron a legnagyobb forróságban is hetekig csak hosszú nadrágban és zokniban volt hajlandó lenni. Aztán egyszer csak mégis felvette a rövidnadrágot. Viszont egész nyáron zokniban volt éjjel-nappal, októberben viszont folyton levette itthon a zokniját. Aztán megunta, és most már megint megvan zokniban. Hát ő sem egyszerű :D

2013. nov. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!