Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív fiam szokás szerint...

Hiperaktív fiam szokás szerint felpörögve szaladgált a Tesco-ban annak ellenére, hogy folyamatosan próbáltam kordában tartani, egy nő felháborodottan nézte amit a gyerekem művel, mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

6 éves elmúlott már,amennyiben nem lenne hiperaktív már nem kellene így viselkednie .Miközben felháborodottan nézte a nő az én gyerekem viselkedését ,önelégülten vezette a sajátját aki egy átlagos gyermek viselkedésével bírt .

Annak ellenére ,hogy látta rajtam az igyekezetet ,hogy mindent elkövetek,hogy megfeleltessem a gyerekemet az elvárt viselkedési szabályoknak dülledt szemmel,felháborodott arckifejezéssel jelezte nemtetszését .

Bevallom besokalltam attól,hogy mindent elkövetek és mégsem képes a gyermekem kellő önkontrollra és mások pedig akiknek fogalmuk sem lehet mindennapi küzdelmeinkről elítélnek bennünket ,én bizony meghazudtolva híres nyugalmamat beszóltam a nőnek félhangosan"Nézzél csak meg bennünket ! "


Nagyon frusztrált voltam a tehetetlenségem miatt,majd a gyereket látványosan fegyelmeztem ,hogy próbáljon nyugodtan viselkedni ,a férjem rám is szólt,hogy tudom,hogy mi a helyzet és nehogy már a gyereken bosszuljam meg a nő viselkedését amikor nem direkt produkálja a hiperaktivitást,neki is sok nehézséget okoz az állapota.


2013. jan. 27. 22:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad észre venni. De ha őszinte vagy és belegondolsz gyereked előtt láttál volna ilyent akkor lehet te is csodálkoztál volna.
2013. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
59%
Én is beszóltam volna. Valószínűleg csúnyábbat. Nem tudom milyen lehetett az a látványos fegyelmezés, de a helyedben én sem cselekedtem volna máshogy, bár nem ez a helyes út. Ne foglalkozz vele, ne nézd, hogy néz-e. Soha ne irigyeld más helyzetét, mert nem tudhatod, hogy mekkora árat kellett fizetnie érte!
2013. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mi volt a bűne attól eltekintve, hogy nézett? Lehet,hogy én is néztem volna egy rohangáló gyereket, már csak azért is, mert vonzza a tekintetet az, ami nem szokványos. Gondolom, nincs a homlokára írva,hogy hiperaktív. Szerintem nem kellett volna beszólnod.


A gyereket -ha még nem tetted- írasd be valamilyen sportra, jót fog tenni! Tapasztalat :)

2013. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg csúnya dolog volt, hogy így megbámult titeket, pláne, direkt csinálta, hogy rosszul érezd magad. :(


Persze azt nem tudom, hogy látszik-e egy hiperaktív kisgyereken, hogy az. Mert ha nem, akkor azt is hihette, hogy szimplán csak rá van hagyva a műsor.

2013. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sem kellett volna beszólnod. Nem a nő a hibás, azért mert a gyereked hiperaktív.
2013. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Speciel énis néznék egy rohangáló üvöltöző visitozó gyereket (bocs nem tudom hogy viselkedett de minek után hiperaktiv gondolom nem csendben volt) és az első gondolatom az lenne: Miért kellett elhozni?
2013. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%
Használjatok vmi homeos nyugtató bogyót és kösd le az energiáját fárasztó sporttal.
2013. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én megfogadtam, hogy senkit nem ítélek meg látszat alapján. Nekem is elég mozgékony a kisebbik fiam, most lesz 8, és 6 évesen bizony még mindent felforgatott. Én biztos látványosan a nő felé fordultam volna, és mosolyogva széttárt karokkal mondtam volna, hogy van ilyen. Emlékszem, sógornőm nézett a strandon egy lányt, kb. 12-13 éves lehetett, akinek igen nagy kihívás volt a játszótéri mászóka lengőhídján átmenni, miközben a feleakkora gyerekek meg simán rohangáltak át. Sose lehet tudni, kinek milyen problémája van.

Mindenesetre ajánlom a TSMT-tornát, és az úszásoktatást. Szuperjó volt.

2013. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
Azért van különbség, hogy csodálkozva nézed, vagy felháborodva. El tudom képzelni a nő tenyérbemászó arcát, ahogy provokatívan bámulja a gyereket és anyját, majd önelégülten megy a sajátjával, mert ő sokkal jobb anyának tartja magát. Csak képzeljétek bele magatokat.
2013. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%
És még szép, hogy elviszik, esetleg az ő gyerekük, vagy nem? Minden problémást tartsunk négy fal között?
2013. jan. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!