Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nektek van olyan rajzfilm...

Nektek van olyan rajzfilm akár mesecsatornán, akár atv2/rtl amit nem engedtek nézni a kicsinek, mert látjátok hogy nincs rá jó hatássaL? Különösen a japán rajzfilmekre gondolok itt!

Figyelt kérdés
Légyszi irjatok kort is és h hány éves a gyerek és fiu v lány e!nagyom kiváncsi lennék!köszi elore is!25 éves 2 gyerekes édesanya

2013. dec. 3. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Az enyémek három évesek, kb egy éve elég sokszor néznek meséket a tévében. Leginkább minimaxot és az m2 meséit. Az m2-n minden mese nézhető, a minimaxon vannak olyan mesék, amelyeken messzoről látszik, hogy nem 3 éveseknek írták, ha ilyen van, egyszerűen továbbkapcsolom. Ha nincs sehol semmi értelmes, akkor DVD.

Én meg sem vártam, hogy esetleg rémálmaik legyenek, vagy féljenek, magam cenzúrázom a meséket.

2013. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
ugyan nekem még csak 7 hónapos,de a monszter hányás mesétől teljesen ki vagyok..ezt tuti nem engedném a gyereknek hogy nézze
2013. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

3,5 éves a fiacskám. Jim Jam-at néz főleg, ott minden mese nézhető még a babáknak is, és nincs reklám, ami szerintem olyan káros, mint néhány japán rajzfilm.

Minimaxon csak az autós meséket nézi, ha azoknak vége, elkapcsolunk. Japán mesék ki vannak zárva. Amíg kisebb volt, a minimaxot egyáltalán nem kapcsoltam be neki sosem, inkább DVD-n tettem be a Bogyó és Babócát, Micimackót...

Amiket nézhet, azokat is igyekszem időben lekorlátozni. Nem megy órákig a TV, háttérzajnak játék közben semmiképp.

37/N

2013. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Dettó, mint az első válaszoló. 3 éves fiú a gyerek, csak az m2-ben bízom fixen, a minimaxot már jobban csekkolom és elkapcsolok, ha nem tetszik, ritkán jimjamet is néz (bár az meg nem köti le). Többi már kizárt, eddig csak túl pörgős, erőszakos mesékbe vagy gagyi tini szappanorákba botlottunk. Egyébként meg dvd vagy együtt nézett youtube a választék.
2013. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A Minimaxon a Vízcsepp mester nem engedem, plusz még van pár, amiről elkapcsolunk, de azok címét nem is tudom. (3 éves fiú, 5 éves lány)
2013. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszii:)az mk tényleg nagyon jó mi is azt szeretjük :)
2013. dec. 3. 15:59
 7/19 Rima-chan válasza:
100%

"Különösen a japán rajzfilmekre gondolok itt!"

Nos, igen. Vannak kifejezetten gyerekeknek készült animék, de a legtöbb 12, vagy 16-18 éven felülieknek készülnek.

2013. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ha be van kapcsolva a tv a mesecsatornán, akkor vagy az m2 megy, vagy néha a Minimax. Ezeket a japán rajzfilmeket abszolút nem találom kisgyerekeknek valónak, inkább a 10 éveseknek, vagy még a nagyobbaknak.

De igazából dvd-n szokott nézni a fiam mesét, amiket pedig szeret az a: Bajkeverő majom, Eszes Jess, Noddy, Bogyó és Babóca.

3 éves egyébként a legényke.:)

2013. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint már írta valaki, a japán animék jelentős része nem kisgyerekeknek lett készítve. Ennyi erővel bármelyik felnőtteknek készült filmre vagy sorozatra is monhatnánk, hogy de borzalmas, a kicsi gyerekek lelki világát tönkre teszi. Nyilván senki nem nézet egy 3 évessel Dr. House-t vagy mondjuk Gyilkos Elméket, pedig a maguk műfajában teljesen jók.


Ezt most nem bunkóságból írtam le, csak nem szeretem, ha valamit félremagyaráznak és démonizálnak ok nékül. (Amúgy van bőven rettenetes, ócska anime, de mondjuk ez igaz gyakorlatilag bármilyen árucikkre.)

2013. dec. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok. En kozel 40 eves vagyok, de pld a miss bg-t es a bajkevero majmot mindig nezem, nagyon jok, meg engem is lekotnek:-)
2013. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!