Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák! (Elsősorban egyedülál...

Anyukák! (Elsősorban egyedülálló anyukák. ) Hogy beszéljek a fiammal? Kifejezetten "női dolgokról"? Illetve mit ronthattam/rontottam el, hogy ez történt? Nem túl hétköznapi kérdés

Figyelt kérdés

34 éves vagyok és kicsi (kevesebb mint három éves) kora óta egyedül nevelem a kisfiamat. Most tíz éves.

Ma pakoltam a szobájában (nem kutakodtam, rendet csináltam) és az egyik fiókban különleges "gyűjteményre" leltem.


Ott volt a betéteimből egy kis kiállítás, amiket használtam/használok, szépen csoportosítva. Külön-külön mindegyik a maga "kategóriájában" amiket használok vagy használtam. Éjszakai, öt, négy-és háromcseppes Alwaysek. Always Platinumot régebben vettem pár alkalommal (egy éve körülbelül), az Always Sensitive-et pedig a nyáron próbáltam ki egy-két hónapra, de azokból is volt félrerakva! (Azaz már legalább egy éve "gyűjti")


Mindegyik fajta betétemből (sima, Platinum és Sensitive) és az összes méretből kereken három volt nála. Egy-egy teljesen becsomagolva (azaz kis "téglalapként", ahogy gyárilag be van csomagolva), egy-egy "kihajtogatva" (a tasak ragasztása feltépve, de a szárnyakon lévő papír és a ragasztás felől a csomagolás rajtahagyva), egy-egy pedig teljesen kicsomagolva, az aljuk már nem is ragad, a szárnyak pedig rendesen ki vannak hajtogatva.


Ez összesen harminchat darab betét. Pedáns rendben külön nejlontasakokban voltak, egy tasakban az éjszakai Sensitive-ből három (bezárt, részben kibontott, teljesen kicsomagolt), egy tasakban a négy cseppes Platinumból ugyanígy három, egy tasakban az öt cseppes simából, stb...


Nem tudtam mit csináljak. Sohasem voltam prűd, tabutémák sem voltak köztünk, ha kérdezett, őszintén válaszoltam (hogy lesz a kisbaba, stb.).

Soha nem mondtam neki, hogy van ilyen, hogy menstruáció, vagy hogy mi az a betét, de ha rákérdez, hogy pl. mi az ott a fürdőszobapolcon őszintén válaszoltam volna. Magamtól kellett volna elmondanom neki? Vagy éppen még jobban titkolóznom előtte? (Elrejteni a betétet, stb.)


Lehet hogy nőt neveltem belőle? Én igyekeztem, tudtam jól, hogy egyedül nevelve nem fog férfit látni maga előtt, de épp ezért vittem mindig más fiúk közé, fiúosztálytársaihoz, stb. Még mikor a párom sok éve elhagyott megbeszéltük a bátyámmal, hogy ő "pótpapaként" megtanítja a fiús dolgokat, el szokta vinni horgászni, megtanította légpuskával lőni. Igyekeztem mindent megtenni, de hát mégiscsak nő vagyok, nőként élek...

(De én is a bátyámmal lógtam egész kiskoromban, mégsem lettem egy maszkulin jelenség! Mondjuk nekem együtt voltak a szüleim)


Nem tudom mit tegyek most. Egyelőre visszaraktam őket ugyanúgy, ahogy voltak, de nem tudom jól tettem-e. El kellett volna vinnem, hogy legközelebb észrevegye a hiányát? Vagy megemlítsem neki? És ha igen, hogyan? Direkt kérdezzek rá, vagy finoman célozgassak?


Úgy belelátnék a fejébe...


De egyáltalán normális az, amit csinált?


Soha semmi baj nem volt vele! (Apróbb csínyeket leszámítva persze, amit mi is csináltunk a bátyámmal, meg minden gyerek)


Köszönöm előre is a válaszokat



2014. jan. 9. 17:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes, amit csinált. Az első mondatok után kuncogtam, aztán a részletes kibontogatásnál már a szemöldököm vontam össze...érdekes. Valószínű már nagyjából tudja a témát. Tv, haverok. De gyakorlatba is meg akarta nézni. Egyébként kábé én is ezt csináltam - jó, én nő vagyok, de mért ne érdekelhetne egy fiút is akár - , szétszedtem a betétet és megnéztem.

A pedánssága máshol is megmutatkozik? Ha mindenben ilyen, akkor semmi különös nincs benne, hogy sorba rakta. Ha nem, akkor nagyon fontos, kincsként tartja őket. Biztos érdekes számára, hogy különböző méretű és színű..nem tetszenek neki az ilyesmi dolgok? Úgy értem nem gyűjt a te tudomásod szerint valami mást is? Csoki papírokat, bélyegeket...stb...valaki szereti az ilyet és lehet, hogy úgy van vele, hogy ezt bizti senki nem gyűjti...akár ilyen is lehet a háttérben...lehet, hogy ártatlan dolog az egész.

Nagyon jól tetted, hogy nem vetted el...egyrészt megsértetted volna a kis magán ügyét, másrészt zavarba, szégyenbe hoztad volna és azt hinné, magyarázkodnia kell.

Azt gondolná, rosszat gondolsz róla.

Én beszélnék vele, de nem úgy, hogy megtaláltam a kincseidet. Hanem valahogy felhozni a női témát és aztán elmondanád neki, hogy mi merre meddig, hogy különbözőek a lányok és a fiúk. Még nem vagy azért nagyon elkésve, még csak 10 éves, kábé ilyenkor kell megejteni a felvilágosítást.

2014. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon konkrét tanácsot nem tudnék mondani. Viszont a neten találsz online pszichológus-tanácsadást, több is van fent. Érdemes nézegetni, kikérdezni a véleményüket hátha tudnak segíteni, mert ezt a helyzetet valahogy kezelni kell.


Ugyanakkor abba bele kell gondolni szerintem, hogy valahol ez most "normális". A kisöcsémmel a szüleim keveset foglalkoztak és leginkább velem volt már kiskorában is. Most már egyre nagyobb, de rajta kaptam, hogy borotválta a lábát és kiakarta próbálni a körömlakkot... egyszerűen el kellett magyarázni neki, hogy ezt csak a lányok csinálják. Most leginkább a barátomat használja férfi mintaképnek és próbál hozzá hasonlítani. Nálunk is volt hasonló.


Én lány vagyok, de kicsiként én kipróbáltam a betétet.:) Lehet el kéne vele is beszélgetni, hogy az mire is jó. Én is elmondtam az öcsémnek és azóta nincs gusztusa hozzányúlni.:-)

2014. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy megnyugodj, a fiamat 7 évesen a fürdőszobában a wc-n ülve (csak székként használta) találtam, amint a tamponos dobozomból kivett használati utasítást tanulmányozza. Ekkorra a családban már megszületett az öccse és az unokahúga. Jócskán beszéltünk vele babavárásról és szülésekről. Hát ez éppen kimaradt... Önállóan pótolta.

Szerintem csak el kell mondanod mire való, és miért kell. Lassan az osztálytársai is használni fogják, sőt lehet is már közöttük "nagy kislány". Akár egy ilyen meg nem emésztett hír is lehet a háttérben.

Egy értelmes gyereket minden érdekel. Tőlem kérték már a fiaim: tanítsam őket kötni, stoppolni, horgolni. Kicsit bíbelődtek vele, kipróbálték, aztán kész. Nem maradtak úgy.

2014. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hát a Ferrari a mániája, abból van neki mindenféle a műanyag kacatoktól az egészen drága modellekig, kulcstartó, pólók, képek. Néha olyanja támad és rendet rak köztük, leporolgatja, sorba rakja őket, de amúgy meg szanaszét van mindene, nem túl rendszerető.


Mondjuk lehet tényleg csak a kíváncsiság.

Persze nyilván mennek a tévében a betétreklámok, amiben mindig csak lányok szerepelnek, aztán anyának is van ilyenje. Amúgy elég kíváncsi természet régen szétszedte a golyóstollat meg a távirányítót, hogy mi van benne, gondolom a betétből is megvizsgálta az összes fajtát amit talált. Csak miért tette el? Miért nem dobta ki, miután megvizsgálta? :-( Na mindegy

Majd próbálok vele beszélni :-)


Amúgy gondoltam rá, hogy benézek a számítógépére, keresett-e már rá ilyesmire, de úgy érzem nem lenne helyes. Viszont az sem lenne jó, ha az interneten olvasna össze mindent erről.


Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még :-)

2014. jan. 9. 18:29
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Sztem egyszerűen nem tudja hová tenni. Látja tévében, anyának van, de nem osztja meg... Látni, h a tévében kísérleteznek vele etc, etc.

Én elmondanám neki, h mi ez, mire használjuk és ki is próbálnám vele. Öntenék rá vizet. Aztán jól meglepődsz majd, mert ő már öntött rá és szét is szedte, h mi van belül.

2014. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Na rendben, kíváncsi, kibont egyet megnézegeti. Oké van belõle több féle. Megnézi mi a különbség köztük. Csepegtet rá vizet, szétvág egyet, megnézi a belsejét. Ez végülis normális elfogadom.


De miért õrizgeti õket? Némelyiket nem mellesleg elég régóta.

Rejtegeti õket és vigyáz rájuk. Na de miért?

Idõnként elõveszi és nézegeti õket, vagy mi?

2014. jan. 9. 20:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég fura,tanácsot nem is nagyon tudok adni,de szerintem mindenképp beszélj vele.

Ami nekem nagyon furcsa,hogy irtad hogy néhánynak az alja,ragasztós része már nem is ragad.Nekem egyből az ugrott be mikor ezt olvastam,hogy használta/kipróbálta.Lehet hülyeséget irok,de nem lehetséges ez szerinted?Lehet csak kiváncsi volt milyen,és kipróbálta,atán visszatette.

2014. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Na jó, de erre megint csak azt mondom, hogy beragaszt egyet, kipróbálja milyen, aztán kidobja.

De mindegyik fajtából egyet-egyet gondosan? És elrakja? Mellesleg sokáig meglopta a "készletemet", mert Platinum valamikor egy éve lehetett kábé itthon, Sensitive meg a nyáron (mindkettő rövid kísérlet volt, mielőtt visszaálltam a hagyományos Alwaysre) de azokból is volt.

Meg külön-külön mindegyikből egy "csukva", egy "félig kibontva" (szárnyakon rajta a papír, plusz az alján a csomagolás), egy meg teljesen kinyitva?

Amúgy nem hiszem, hogy beragasztotta magának, ahhoz nem voltak elég gyűröttek, szöszök a ragasztócsíkon stb.

Ragadtak is valamennyire, csak érezni lehetett rajtuk, hogy nem tegnap lettek kibontva.


Azt se tudom, hogy hozzam szóba, ha nem kérdez róla... Látszólag semmi jelét nem adja, hogy érdekli a téma (persze, csak tele van a betétjeimmel a fiókja), ehhez képest anya elkezdi ezzel tömni a fejét, mikor ő nem is kérdezte. Még az is lehet gyanút fogna, miért kezdek el erről beszélni. Talán még sose éreztem magam ilyen tanácstalannak...

2014. jan. 9. 23:32
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszélj vele. Nem kell rosszra gondolni, valószínűleg csak játszik velük és nem tulajdonít olyan jelentőséget nekik, mint egy felnőtt. De azért jobb, ha megnyugodsz te is.

Valahogy lazán hozd fel, hogy jaj láttam a fiókodban, hogy anya betéteivel játszol. De ugye tudod, hogy az nem játék? Tudod, hogy mire van, mire használják a nők? Megmutatod mit játszottál velük? Kipróbáljuk együtt?

2014. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Éppen itt az ideje, hogy beszélgessetek mélyen, őszintén!! Igazából már réges régen kellett volna, óvodás kortól, a"sehány éves kislány" című könyv szintjén. Ha egy téma tabu a családban, azt a gyerek is érzi már egész pici korban és nem is fog kérdezni. Akkor kérdez a gyerek, ha nem érzi a felnőtt részéről ezt a gátlást.

Egy 10 éves gyermek már kiskamasz, lassan nyílik a szexuális érdeklődése, fiúknál picit később persze.

Én bizony összeszedném magam és leülnék vele. Egy kellemes nassolós délutánon, lazán, kötetlenül. Elmondanám, amit láttam. DE nm szemrehányóan. Csak megemlíteném, hogy látom nagyon érdekli a betét és ezek a női dolgok. Megkérdezném, hogy valaki beszélgetett-e már vele erről? Aztán próbálnám őt kérdezni, hogy mit tud. Majd mesélnék én is. Sokat, nagyon sokat. Van egy nagyon fantasztikus könyv a témában, ami pont ennek a korosztálynak íródott. Igazából ez egy felvilágosító képregény. Tünemény, jópofa és szakszerű is. A neve: Peti, Ida és Picuri

[link]


A beszélgetéssel egyetemben rá lehet kérdezni a gyűjtésének okára is:) Ha másban nincsen kóros tünete, akkor valószínű ez sem lesz az:)


Mindig mondom a szülőknek, hogy nagyon fontos a bizalom megalapozása ebbe a témában is, el kell érni, hogy a gyerek, kamasz merje kérdezni és szóljon ha gondja van. Hiszen sok tinikori terhesség, nemi betegség a tájékozatlanság miatt van. Az internet a szülőt nem pótolja.

Sok szerencsét:)

2014. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!