Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák! (Elsősorban egyedülál...

Anyukák! (Elsősorban egyedülálló anyukák. ) Hogy beszéljek a fiammal? Kifejezetten "női dolgokról"? Illetve mit ronthattam/rontottam el, hogy ez történt? Nem túl hétköznapi kérdés

Figyelt kérdés

34 éves vagyok és kicsi (kevesebb mint három éves) kora óta egyedül nevelem a kisfiamat. Most tíz éves.

Ma pakoltam a szobájában (nem kutakodtam, rendet csináltam) és az egyik fiókban különleges "gyűjteményre" leltem.


Ott volt a betéteimből egy kis kiállítás, amiket használtam/használok, szépen csoportosítva. Külön-külön mindegyik a maga "kategóriájában" amiket használok vagy használtam. Éjszakai, öt, négy-és háromcseppes Alwaysek. Always Platinumot régebben vettem pár alkalommal (egy éve körülbelül), az Always Sensitive-et pedig a nyáron próbáltam ki egy-két hónapra, de azokból is volt félrerakva! (Azaz már legalább egy éve "gyűjti")


Mindegyik fajta betétemből (sima, Platinum és Sensitive) és az összes méretből kereken három volt nála. Egy-egy teljesen becsomagolva (azaz kis "téglalapként", ahogy gyárilag be van csomagolva), egy-egy "kihajtogatva" (a tasak ragasztása feltépve, de a szárnyakon lévő papír és a ragasztás felől a csomagolás rajtahagyva), egy-egy pedig teljesen kicsomagolva, az aljuk már nem is ragad, a szárnyak pedig rendesen ki vannak hajtogatva.


Ez összesen harminchat darab betét. Pedáns rendben külön nejlontasakokban voltak, egy tasakban az éjszakai Sensitive-ből három (bezárt, részben kibontott, teljesen kicsomagolt), egy tasakban a négy cseppes Platinumból ugyanígy három, egy tasakban az öt cseppes simából, stb...


Nem tudtam mit csináljak. Sohasem voltam prűd, tabutémák sem voltak köztünk, ha kérdezett, őszintén válaszoltam (hogy lesz a kisbaba, stb.).

Soha nem mondtam neki, hogy van ilyen, hogy menstruáció, vagy hogy mi az a betét, de ha rákérdez, hogy pl. mi az ott a fürdőszobapolcon őszintén válaszoltam volna. Magamtól kellett volna elmondanom neki? Vagy éppen még jobban titkolóznom előtte? (Elrejteni a betétet, stb.)


Lehet hogy nőt neveltem belőle? Én igyekeztem, tudtam jól, hogy egyedül nevelve nem fog férfit látni maga előtt, de épp ezért vittem mindig más fiúk közé, fiúosztálytársaihoz, stb. Még mikor a párom sok éve elhagyott megbeszéltük a bátyámmal, hogy ő "pótpapaként" megtanítja a fiús dolgokat, el szokta vinni horgászni, megtanította légpuskával lőni. Igyekeztem mindent megtenni, de hát mégiscsak nő vagyok, nőként élek...

(De én is a bátyámmal lógtam egész kiskoromban, mégsem lettem egy maszkulin jelenség! Mondjuk nekem együtt voltak a szüleim)


Nem tudom mit tegyek most. Egyelőre visszaraktam őket ugyanúgy, ahogy voltak, de nem tudom jól tettem-e. El kellett volna vinnem, hogy legközelebb észrevegye a hiányát? Vagy megemlítsem neki? És ha igen, hogyan? Direkt kérdezzek rá, vagy finoman célozgassak?


Úgy belelátnék a fejébe...


De egyáltalán normális az, amit csinált?


Soha semmi baj nem volt vele! (Apróbb csínyeket leszámítva persze, amit mi is csináltunk a bátyámmal, meg minden gyerek)


Köszönöm előre is a válaszokat



2014. jan. 9. 17:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp beszélni fogok vele, csak nem akarom, hogy úgy jöjjön ki, hogy kutakodtam utána, hátha azzal megbántanám.


Utolsó! Mint írtam:

"Nem tudtam mit csináljak. Sohasem voltam prűd, tabutémák sem voltak köztünk, ha kérdezett, őszintén válaszoltam (hogy lesz a kisbaba, stb.)."

Pont ezért lepett meg. Mindig nyílt volt a viszonyunk, mindig is sokat kérdezett, én pedig mindig őszintén válaszoltam. Például most ősszel, amikor az egyik osztálytársa (amolyan hangadó az osztályban) a szexről hordott össze mindenfélét, amint hazajött magától (!!) alaposan kifaggatott engem, én pedig alaposan és őszintén válaszoltam neki mindenre, amit kérdezett.

Elég régóta és elég bátran beszélünk egymással ilyesmikről, kezdve abszolút kicsi (3-4 éves) korától, amikor is felmerült az "Anya miért nem pisil állva?" kérdés. Már akkor elmagyaráztam (persze a maga szintjén, de teljesen őszintén), hogy a lányok mások, más van a lábunk közt, stb. Sok éve a tévében hallotta, hogy valakik lefeküdtek egymással, megkérdezte mi abban a nagy szám, ő is feküdt már mellettem. Elmagyaráztam, hogy ez miért más. Ezért nem kapok szikrát. Most először nem kérdezett meg.

2014. jan. 10. 14:55
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán most már kezd szégyenlős lenni, ezért nem mer rá kérdezni. Vagy pl. azért, mert az oké, hogy "mások lefekszenek egymással", de itt most anyáról van szó, nem egy "elvont figuráról".
2014. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
a helyedben, en kerek-perec leulnek vele beszelgetni. Megmondanam neki, hogy a minap mikor elpakoltal a szobajaban, mit talaltal. Es ne legyel tamado, ne ijessz ra a gyerekre. Kerdezd meg, hogy van e valami kerdese a dologrol, vagy megosztana-e veled, hogy miert gyujtogeti. Ha latja, hogy csupan erdeklodsz, es nem "tamadsz" akkor valoszinuleg megnyilik elotted. De arra szamits, hogy nehezen fog megnyilni, mivel ez eleg kenyes tema. (szamara)
2014. jan. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted hogy nem kérted rajta számon, biztos szégyellné. Én a helyedben kint felejteném mondjuk az asztalon a betétemet, hátha rákérdez vagy szóba kerül a használata.
2014. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ!

Csapdát állítottam és bejött :-)


Vettem tegnap egy csomag Libresse-t (egyébként nem használok, nem szeretem), mivel úgy gondoltam, hogy az újfajta betét felkelti a figyelmét. Kibontottam a csomagolást és látványosan kint hagytam a polcon.

Bejött a dolog, tetten értem :-)


Eleinte nagyon szégyellte magát, nem nézett a szemembe, sőt még rám se, meg sem szólalt, ha kérdeztem röviden válaszolt, aztán egy jó félóra után kezdett feloldódni.

Elkezdett válaszolgatni a kérdéseimre, aztán már ő kérdezett tőlem. Jó két órát beszélgettünk és nagyon megérte.


Kiderült, hogy a rengeteg félinformációból, amit a tévében látott valami nagyon torz képet rakott össze. Óriási katyvasz van (volt) a fejében.

Azt hitte, hogy a nők nem tudják rendesen tartani a vizeletüket, mert a fütykössel ellentétben a punci nem zár össze rendesen, így folyton, minden nap, 0-24 betétet hordanak a lányok a cseppeket felfogni.

A menstruációról tudott, hogy van olyan, de azt hitte, hogy az egy összefüggő két-három éves folyamat kamaszkorban, ami előtt lány vagy és ami után nő. Tudta, hogy az szokott néha fájni, azt hitte akkor "áll át" a tested arra, hogy tudj szülni, ezért is kell utána betét, mert kitágulsz (ő persze nem így mondta), így már "kifér" a gyerek, viszont onnantól "csöpögsz" is...


Rengeteget kérdeztem, de azt mondta azért nem kérdezett rá soha, mert a filmekből meg a reklámokból biztosra vette, hogy így van, nem volt kétsége felőle.

Én csak pislogtam...

Még jó, hogy én igazítottam helyre, nem mondjuk az osztályban, mindenki előtt ég le azzal amit hisz :-)


Na mindegy, aztán ahogy felvilágosítottam nagyon belejött a dologba, kíváncsi lett, feloldódott, elkezdett kérdezni. Először belement, hogy megnézzünk egy betétet együtt, hogy néz ki, elmagyaráztam mi mire való, a szárnyak, a ragasztó, aztán jött a vízcsepegtetés, szétvágtunk egyet, mi van benne.

Utána kíváncsi lett rá, miben különböznek egymástól a fajták. Na akkor fülön csíptem, mondtam neki, hogy honnan tudod, hogy van belőle többféle? (Előtte azt állította, hogy most lop először tőlem.)

Kis hallgatás után győzött a kíváncsiság, megmutatta a gyűjteményét is, szépen elmagyaráztam, hogy az egyik nagyobb, a másik kisebb, van, hogy ritkábban tudod kicserélni, vagy többet kell felszívnia (persze az ő szintjén), vagy hogy más a felülete és kinek ez kényelmes, kinek az.

A végén már addig nyaggatott, hogy a kedvéért kibontottam és beragasztottam magamnak egy betétet előtte (mielőtt bárki felhördül, nadrágon kívülre húztam egy bugyit és azon mutattam be! (: ), úgy voltam vele, hogy inkább tudjon meg mindent, tisztázzuk le a kérdést.


Utána elkezdett nyaggatni, hogy ő is ki akarja próbálni, akkor bekeményítettem, hogy csak a lányok és a nők csinálnak ilyet, a fiúk nem.

Erre megsértődött, nekiállt hisztizni, mondtam hogy akkor is nem. Közölte, hogy ő akkor is kipróbált egyet és elindult a fürdőszoba felé. Mondtam, hogy megtiltom, meg hogy "Nem is tudtam, hogy kislányom van", de nemigen hatott rá.


Na persze pár óra múlva igen egyértelmű jeleit találtam annak, hogy mégis kipróbált egyet közülük...


Ezt már elmondtam neki, hogy mire jöttem rá. Beismerte, megkérdeztem milyen volt, azt mondta szörnyű, örül hogy nem lány :-) (Gondolom rosszul ragasztotta be, meg amúgy sem kényelmes, egy fiúnak meg pláne nem, de nem erőltettem a kérdést.)

Megígérte, hogy soha többet nem lesz ilyen, csak egyszer kíváncsi volt.

A lelkére kötöttem, hogy a fiúk nem betéteznek, anyának van, a feleségednek is lesz, a nagybátyádnak nincs, neked se lesz. Úgyhogy most ennyiben maradtunk.

Azóta nem került szóba köztünk, plusz megszámoltam a betéteimet és még egy sem hiányzik tegnap este óta :-)


Remélem mindent jól csináltam :)

2014. jan. 12. 16:47
 16/22 anonim ***** válasza:
47%

Picit azért furi nekem az egész valahogy...

Én nem "állítottam volna csapdát", hanem őszintén jeleztem volna a problémát egyenesen.

Betétet biztosan nem ragasztgattam volna előtte, mert nem gondolom, hogy egy fiú gyereknek ilyen fajta demonstrációra lenne szüksége.. Legyen annyi fantáziája, hogy elképzeli, ha ennyire érdekli, de ezek azért intim dolgok. Még a vizesítés belefér, de fel nem fogom, hogy egy fiút ez miért érdekel..


A leírtak alapján, hogy mennyire félre volt tájékoztatva, nem egy, hanem több beszélgetést javasolnék még ábrákkal, könyvvel. Az alap biológiai különbségekkel egy 10 évesnek már tisztában kell lennie.

Jól tetted, hogy hangsúlyoztad, hogy betétet nők használnak. Ezek női dolgok. Érdekes, hogy ennek ellenére ilyen erősen ragaszkodott a kipróbáláshoz. A nemi identitás egyébként genetika, majd a serdülőkor eldönti, hogy inkább melyik oldalra húz. Ne vedd kérlek ezt rossz néven, hogy leírom, csak ez is átfutott a fejemben egy gondolat erejéig. Lehet, hogy semmi alapja nincs.

Az szuper, hogy tudtatok végre beszélgetni. Már csak egy férfi kell, aki a férfi oldalt mondja el, erősíti benne.

2014. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem remekül megoldottad a problémát!

Én nem szóltam eddig hozzá, mert igazából nem volt ötletem, de nagyon kíváncsivá tett ez az eset.

A "csapda állítás" nekem is eszembe jutott, de csak eddig terjedt a fantáziám, nem tudtam volna, hogy hogyan folytassam, ezért nem is javasoltam.

De szerintem nagyon ügyesen megoldottad, én csak gratulálni tudok!

Szerintem nagyon jól kezelted a helyzetet, tabuk nélkül, ahogy kell.

2014. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

ez érdekes volt, és jó ,hogy leírtad a megoldásodat is :)


Akartam is írni, hogy nem hiszem, hogy valami beteges dolog lenne a háttérben, mert még kicsi, de már meg is oldódott :)


Még azt akartam elmesélni, hogy 8.-ban mondta az egyik fiú osztálytársam, hogy ő azt hitte, a tampon arra való, hogy amikor a nők idegesek és izzad a tenyerük, akkor azt szorongatják, hogy felszívja a nedvességet :)

2014. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
18-as, ez haláli!!! :DD
2014. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Hidd el a 10 éves gyereket valószínú már mindent tud....
2014. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!