Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5eves kisfiam, nem játszik el...

5eves kisfiam, nem játszik el egyedül. Mivel foglalhatnám le, hogy egy kis nyugtom is legyen?

Figyelt kérdés
Ami lefoglalja és egyedül is tud, az a számítógép és tv nézés-persze mertekkel. Szeret kártyázni és társasjátékozni, valamint munkafüzetekben feladatokat megoldani, de ezekhez én is kellek. Mostanában rengeteget matekozunk, korához képest sokat tud. Ha beküldöm a szobájába, hogy jatszon egyedül, a kisautókhoz hozza sem nyúl, csak járkál és láthatóan szenved, mert nem tud magával mit kezdeni.2eves a kisöccse, o szépen el van bármivel egyedül is, együtt max. bújócskáznak vagy kergetőznek.Néha kikészít,hogy mindig a sarkamban van.
2014. jan. 21. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lassan meg kell tanítanod olvasni, hogy le tudja magát kötni. :) Adj neki feladatokat, amit akkor értékelsz, vagy beszéltek át, amikor befejezte. Vagy vondd be a háztartásba, főzésbe. Ha megdícséred utána, az neki elég motiváció. Kérd meg, hogy rajzoljon neked egy képet, vagy gyurmázzon egy elefántot, akármi! Lehet, hogy csak magától nem jön az ihlet...
2014. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lego, építőkocka. Adj neki feladatot, pl. építsen garázst az autóknak. Rajzoljon neked valamit, vagy apának, nagyinak, ovis társnak, tesónak. Ez akármilyenre is sikerüljön, legyél rá büszke, tedd ki a hűtőre egy hűtőmágnessel, ajtóra... Színező is jó.

Munkafüzetezni is tud egyedül, pl. vonalvezető nagyon jó erre. Ha szereti a matekot, számolja meg az autóit, rakja sorba, hátha közben kedvet kap az autózáshoz. Az én fiam imád fecniket nyírni (4 éves). Ilyenkor kap egy szórólapot, megkapja az ollóját (papírvágó persze) és apró fecniket nyirkál. Persze utána lehet takarítani, de ezzel jól elvan. Mivel a te fiad már nagyobb, mint az enyém, ezért lehet, hogy ő ki is tudná vágni az egyes képeket (pl. nyírja ki a gyümölcsöket az újságból). Gyurma nagyon jó "találmány". Hirtelen ennyi jutott eszembe. Azt ne várd el tőle, hogy menjen be a szobába és játsszon egyedül. Ajánld fel neki, hogy mit csináljon, mert magától nem biztos, hogy van ötlete.

2014. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rajzolni es festeni nem nagyon szeret,a logoikai feladatok kotik le jobban.Nem tul kitarto,a gyurmazast is hamar megunja.Koszi a valaszokat.
2014. jan. 21. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy rajzoljon labirintust!
2014. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezdjetek el együtt egy játékot (legó, építés, bármi, amit aztán egyedül is folytathat). Miután belemelegedett, mond neki, hogy most valamit pakolni kell. Maradj bent a szobában, pakolgass, kicsit ülj vissza, játszatok, majd mond, hogy kimész inni, pár perc múlva menj megint vissza. És így tovább. Egy idő után egyre tovább lehetsz kint, bele fog feledkezni a játékba. Ezt a módszert ugyan 2 éves korú gyerekeknél szoktuk használni, de ha ott működik, akkor nálatok is fog. :)
2014. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én 5 éves kislányom is mindig elvárná, hogy vele fogllakozzak. szerencsére már elég jól eljátszanak az öccsével (2,5 éves). de van hogy nem, és egyfolytában megy az unatkozoooom. kiakasztó. na én megbeszéltem vele, hogy nézd, kislányom, nekem van itthon dolgom, amit senki nem csinál meg helyettem. ha mindig veletek játszom, akkor ezek nem lesznek meg. válaszzatok, legyen ebéd, vagy ne legyen? persze, legyen. na akkor, most x ideig, mondjuk fél óráig légyszíves találj magadnak elfoglaltságot. az nem ér, hogy unatkozol addig, mert akkor nem játszom veled, ha végeztem a dolgommal. felajánlok neki dolgokat. ha olyasmit csinálok, hogy segíthet benne, akkor azt is felajánlom. nagy nehezen kitalálunk valamit, amihez lehet hogy nicns is annyira kedve, de ha muszáj, ugye. aztán utána ált. kiderül, hogy nem is olyan rossz az a dolog, nem is olyan uncsi. :) szóval nekik már meg kell érteniük, hogy néha más is van a világon, mint ők. kicsit kreatívnak kell lenni, mert pl. a kisautók ha csak úgy nézem őket, hogy kisautók ,tényleg uncsik. de lehet kitalálni valami szerepjátékot, alagutat akármit hozzá. vagy olyasmit rajzoltatni vele, ami foglalkoztatja. amúgy az enyém se szeret nagyon rajzolni, mert ő nagyon jól szeretne , de persze csak öt éves, nem tud úgy mint én. de már sokszor rajzoltam vele úgy, amikor nyafogott, hogy nem tud pl. denevért rajzolni, hogy leültem vele, és lépésről lépésre végigvettük, hogy is kell. na, rajzold le a fejét, egy karika, hosszú füle van, kilóg a foga, véres. :) nagy szárnya van. és végül rájött, hogy tud ő denevért rajzolni. azóta jobban szeret rajzolni. de ha csak azt mondanám neki, hogy na rajzolj amíg én végzem a dolgom, akkor csak nyafogna, hogy nincs kedve rajzolni.
2014. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!