Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves gyereket hogy lehet az...

5 éves gyereket hogy lehet az egyedül alváshoz szoktatni, ha eddig a mamájával aludt, aki ráadásul hajnalig tévézett mellette?

Figyelt kérdés
Szóval párom kislánya eddig a mamával aludt. Most elköltöztünk külön lakásba ahol saját szobája van. Mikor jövünk az oviból hazafelé már akkor kérdezgeti, hogy miért kell neki egyedül aludnia, bezzeg mi együtt alhatunk stb... Aztán megnyugszik, eljön a lefekvés ideje akkor megint jön a sírás, aztán jön az esti mese vagy fél órán át hátha elalszik, persze semmi hatása. Akkor kitalál mindig valamit amiért ki kell jönnie, aztán megint hiszti...eddig kb türelmes vagyok aztán este 11 körül megunom próbálok határozottabban rászólni, hogy mostmár tényleg hagyja rá. Nagy nehezen elalszik. Aztán óránként felébred és jön át hozzánk, hogy ő nem akar egyedül aludni. Pedig már felkapcsoljuk a kislámpát is neki, az ajtót is nyitva hagyjuk stb... Első pár nap míg új volt neki a hely addig éjszaka ideengedtük, de elég kényelmetlen hármunknak így az éjszaka. Nem is az altatás ami miatt kikészülök, hanem az éjszakai ingajárat amit leművel. Alszok nyugisan és 1-2 óránként arra ébredek, hogy suttog a fülembe, meg sír az ágy végébe és annyira ijesztő. Egyszerűen bele borzongok mikor a sötétbe arra riadok fel, hogy ott van az ágy végében. Totál ki vannak már az idegeim, szó szerint azt érzem hogy kezdek megbolondulni, ráadásul párom is már van hogy nem bírja és éjszaka arra kelek fel, hogy ordibál vele, egyszerűen nem tudom kipihenni magam. Aztán napközbe meló + babát várok és neki sem tesz túl jót szerintem ez az idegbetegeskedés. Komolyan már rémálmaim vannak, azt álmodom, hogy átmegyek éjszaka hozzá mikor sír és megverem, vagy a haját tépem, stb...szerintetek ez normális? Még soha nem laktam egyedül, most meg hirtelen kaptam egy 5 éves gyereket és nem tudom hogy kezelni a dolgot. Párom segít de van, hogy ő este 11 mire hazaér. Alapjáraton nincs baj a kislánnyal, szeretem meg szeretek vele lenni de ez már sok.
2013. dec. 20. 14:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

A kislányt eddig az anyukája nevelte és mostantól az apja fogja? A nagymamájával aludt?


Gondolj arra, hogy ő világ életében így aludt, most meg hirtelen 180 fokos fordulatot vártok tőle. Baromi nehéz lehet neki!


Valami fokozatosság kellene. Szuperdadás megoldás-ha láttál már ilyen műsort.

2013. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
20%

Miért aludt a mamával???


Fürdés fogmosás esti mese,és maradj vele egy kicsit.Ha nem alszik el menj ki,de ne engedd,hogy ö is kijöjjön....

Ha kell menj vissza.

Ez egy hosszú menet lesz.

A fiam elalszik egyedül de sajna még ö is ébred.Akkor jön hozzánk vagy én megyek hozzá...A fiam 4 lesz márciusban.A lányommal nincs goind.Ö 3 éves korától átalussza az éjjeleket.


Ami nálunk bevállt hogy hallgathatnak mese cd t.

2013. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
az első 2 sorból neked nem az jön le, hogy eddig egy rakáson élt mindenki a nagyinál és most költöztek külön? vagyis akkor eddig is ők "nevelték"
2013. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
12%
én megmondanám neki, hogy egyedül kell aludnia, ez van, ki kell birnia, más gyerek is így alszik, stbstb, és este ne jöjjön át, hanem aluggyon. aztán vagy az ő szobáját zárnám be, vagy a sajátomat, vagy nem zárnék be semmit, hanem ha átjön, megmondanám neki hogy sírjá nyugodtan, itt nem alszol, ott a saját ágyad a szobádba, stb. határozottan kell fellépni és akkor 2 héten belül megszokja.
2013. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Ez ám a gyerekbarát megoldás. Büntessük is meg, mert eddig elcs.esz.ték.
2013. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

az a baj akárhányszor foglalkozol vele mikor éjjel átjön meg nyavajog, csak adod alá a lovat. el kell érni nála, hogy tudatosuljon benne, hogy ha a feje tetejére áll, akkor is egyedül kell aludnia a szobájában.

én is néha átmentem kicsiként anyuékhoz. anyámat nem hatotta meg a viselkedésem, megfogott, visszavitt és kész. nemkell drámázni meg semmi, beszélj vele úgy mint egy felnőttel, komolyan. mondd meg neki amit itt is leírtál, hogy ez a munkád rovására megy, stbstb. lényeg hogy ráébredjen, hogy semmivel nem ér el semmit. esetleg vegyél neki valami atomnagy plüssmackót hogy vele aludjon.

2013. dec. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
ez nem büntetés. más gyerek is tud egyedül aludni. ő is. ha napközben normális vele az ember, akkor ez nem fog traumát okozni nála.
2013. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
17%

Gondold át logikusan. Leírták már előttem is páran, hogy csak adod alá a lovat, ha az van amit ő akar. Nem mondom, hogy zárd be a szobáját, mert ha elkezd félni valamitől vagy mittudomén, csak még nagyobb traumát okozol vele neki. Nincs még gyerekem, nem tapasztalat, de ha átgondolom logikusnak tűnik. Fokozatosan szoktassátok hozzá, hogy a saját szobájában alszik, és nincs hiszti. Rá kell jönnie, hogy nem úgy táncoltok ahogy ő fütyül.

Esetleg kérdezz meg egy szakembert a témával kapcsolatban, interneten is vannak akik válaszolnak.

20L

2013. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a kislányt, mert én is ugyanilyen voltam, egyszerűen rettegtem éjjel egyedül. Még felnőtt fejjel is félek, de azóta szerencsére férjhez mentem, így nem kell egyedül aludnom.


Kérdező, megértelek titeket is, de jobb lenne a kislánynak a fokozatosság, mert ez így nagyon radikális váltás. Pl. maradjon valamelyikőtök mellette, amíg elalszik vagy hallgathasson CD-t. Nekem azzal oldódott meg, hogy 5 évesen megtanultam olvasni, így álomba olvastam magam később.

2013. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal nem értek el semmit, hogy "kényszerítitek", mert akkor is át fog hozzátok menni, ha a fejetek tetejére álltok. Nehéz ez neki.

Esetleg azt nem lehetne megpróbálni, hogy átviszitek az ágyát a ti szobátokba? Csak amíg megszokja, hogy külön ágyban kell aludni? Aztán szépen fokozatosan beadagolni neki, hogy át kéne mennie a külön szobába. Valamit találjatok ki, hogy miért jó buli külön aludni.

2013. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!