Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s, figyelemzavaros...

ADHD-s, figyelemzavaros gyerekek anyukái, hogy bírjátok? Vannak valami ideg-levezető praktikáitok?

Figyelt kérdés

Nem tudom máshol mi a helyzet, de én is, és a férjem is az idegösszeomlás szélén. Imádjuk, mindent megteszünk érte, de mikor egész nap megy a hiszti, dühroham, ordítozás a fejembe, nem hall semmit, nem fogad szót, és állandóan hangosan gagyarászik viccből, úgy hogy az apjával két mondatot nem bírunk beszélni, kapkod, lever összetör mindent, székeket borogat, egy percet nem nyugszik le, foglalkozás alatt max 1percig figyel, aztán elszalad. Jó a hallása voltunk hallásvizsgálaton is, de olyan mintha nem hallaná amit mondok. Kezd rámenni a házasságunk.


Most szeretném megkérni azon szükőt, anyukát, apukát, akik nem érintettek a dologban, kérem szépen a negatív rosszindulatú megjegyzéseiket mellőzzék, mert ez a probléma nem nevelésből adódik, hanem idegrendszeri eredetű, és e nélkül is kapok elég hideget-meleget inkompetens emberkéktől. Köszönöm szépen!


2013. okt. 1. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

MI az az ADHD? A figyelemzavarral mi is küzdünk. Néha a bőgés kerülget, és az ütögetéstől nagyon hamar elvesztem a türelmem. (kismama vagyok, túl egy vetélésen és nagyon féltem a pocakomat). Ha túlpörög nagyon nehéz leállítani. Mesével lehet a legjobban, meg suttogással, de ugye el kell jutni odáig, hogy egyáltalán figyeljen, meghallgasson.

Ma is azon agyaltam, hogy hogy lehetne inkább megelőzni ezt a zizi állapotot. És mivel lehetne fegyelmezni. Másnak már alig merem elmesélni, mert egyből azt kapom, hogy mit csinálok rosszul. Vagy érdeked, nálunk nem hisztiHát köszi.

2013. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*érdekes, itt nem hisztizik
2013. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindennap elmegy valami sportra. Az a 1-1,5 óra neki tökéletes fárasztás, szülő meg addig tuti kikapcsol:)
2013. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A sport az nagyon jó ötlet, csak a fiam még túl kicsi hogy elmenjen egyedül, vagy otthagyjam, egyéni fejelsztésre kell járnia, mert még csoportban sem állja meg a helyét :(

Annyi pihim van, hogy beülök néha egy nagy kád forró vízbe, addig az apja van vele, vagy néha a mamához szokott elmenni, de a mama is gyorsan visszahozza :):)

2013. okt. 1. 15:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém se egyedül jár. 4 évesen elkezdte az úszást, onann volt napi egy óra pihim, még ha a parton vártam is:) De ő meg elfáradt.
2013. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Pedig épp azt akartam javasolni, hogy NAGYSZÜLŐK!!!!

Néha leadni, minél hosszabb időre. Próbáld meg rávenni, hogy vállalja, neki csak egy-egy napra kéne, de te egy hétre fel tudsz töltődni!

(Auti gyermekem van, szerencsére a nagyszülők néha bevállalják)

2013. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kívülről könnyű okosnak lenni, valami pihenő időt muszáj teremtenetek magatoknak. Bébiszitter nem tudja elvinni valami biztonságos játszóházba, ahol ugrálhat kedvére? Ha esetleg bántaná a többieket, leül 5 percre, aztán újra próbálkozhat.

Ilyen labdás-mászókás ugrabugra játszóházra gondolok.

Ugye gyerekpszichiáternél már jártatok? Túl kicsi még a gyerek a gyógyszeres terápiához, vagy az ő esetében az se jött be?

2013. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!