Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek hogy kéne meg...

Horváth Amina kérdése:

Szerintetek hogy kéne meg neveljem? 4 éves lányomat,3éves fiamat hogyan szoktassam le őket az örökös veszekedés, marakodás, karmolásról?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A kisgyerekek szoktak marakodni egymással, szerintem majdnem mindenhol, de ne engedd, hogy ezek a játékos kötözködések eldurvuljanak. Büntesd meg őket, ha bántják egymást és beszélj velük, hogy te se bántod őket, akkor ők sem tehetik ezt egymással.
2014. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

örökös veszekedés, marakodásról sehogy..

karmolásról következetesen (nekem is öcsém van képesek vagyunk egymásnak ugrani(nem szó szerint) 24 és 26 évesen is)

Megint más, hogy ez milyen szintű vita és veszekedés.

Fontos, hogy nem neked kell igazságot tenni köztük, hanem nekik kell lerendezni, csak leállítani őket, hogy nem erővel, hanem érvekkel kell egymás közt is dönteniük.

Ezt már 3-4 évesen el kell kezdeni.

Most tanulnak meg konfliktust kezelni, ezt kell neked irányítanod, de nem valamelyikük pártját fogni, ez fontos

2014. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Igazából bizonyos fokig normális lehet, hogy ilyen kis korkülönbséggel a tesók "ölik" egymást.

Következetesnek kell lenni. Ha összevesznek és elfajul a dolog, mindkettő mehet büntibe, vagy megvonsz tőlük valamit.

Figyelni kell arra, hogy igazságos legyél. Ne mindig a kicsinek legyen igaza, csak azért, mert ő fiatalabb. Tanuljanak meg bocsánatot kérni! Plusz mi arra is rászólunk, aki állandóan árulkodik. Az ugyanúgy nem helyes, mint piszkálni a másikat.

Nehéz időszak ez, de idővel kinövik...

2014. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Érdemes megtudni, hogy mi van a hátterében. Lehet, hogy testvérféltékenység, amivel érdemes kezdeni valamit.
2014. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Három évvel idősebb bátyám van. Durván 20 évig öltük egymást. Ez természetes.
2014. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
23%
6 évvel idősebb nővérem van, ő 29 éves, én 22, de még mindig marjuk egymást sok mindenért, most már inkább próbáljuk elkerülni a másikat (egy házban lakunk, de mindkettőnknek jobb, ha minél kevesebbet kommunikálunk). Egyszerűen pont olyan számunkra a másik személyisége, amitől a falat kaparjuk.
2014. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ajánlom ezt a könyvet, nagyon hasznos lehet neked.

[link]

amúgy én a bátyámmal aki 1 évvel idősebb nálam kb. addig öltük egymás fizikailag, amíg ő hirtelen, olyan 14 éves kora körül el nem kezdett nagyon elhagyni engem izomzatban stb. onnantól már csak verbális szivatás volt. meg üvöltözés. amellett meg egész gyerekkorunkban nagyon jól el is játszottunk egymással. az én gyerekeim is ölik egymást, próbálom nem tragikusan felfogni. ők amúgy 5 éves lány és 2,5 éves fiú. ha épp nem ölik egymást, akkor tündérien eljátszanak egymással, és imádják egymást. :)

2014. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Köztünk az öcsémmel 2 és fél év korkülönbség van. Nálunk is menő volt mindig ksikorunkban a karmolás, csípés, hajhúzás és társai. Már 28 éves vagyok, de emlékszem, hogy anya mindig olyankor megfogott minket, és berakott egy szobába, hogy beszéljük meg, de őt hagyjuk ki belőle :-) persze utólag kiderült, hogy mindig ott hallgatózott meg leselkedett :-) És érdekes módon ott már sosem folytattuk. Üldögéltünk kicsit, aztán mikor untuk kiabáltunk, hogy kimehetünk-e, lehiggadtunk.

Mindig hatásos volt. Most pedig a legjobb tesók vagyunk a világon :-) Kitartás!

2014. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nővérem és köztem 6 év van. Ő 20 én 14. Mindig is komoly gondolkodású volt és Anyu mellé állt és ezt utáltam.Így én mindig megtéptem aztán ő combon rúgott aztán én pofán vágtam és ez így megy már kiskorunktól a mai napig is, de imádjuk egymást.:D

14/F

2014. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!