Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Későn, kb 3 évesen beszélni...

Későn, kb 3 évesen beszélni kezdő gyerekekkel mik a későbbi tapasztalatok? Behozzák a lemaradást kommunikációban?

Figyelt kérdés

2014. febr. 8. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Barati tarsasagomban van ilyen gyerkoc. Sot olyan is aki 4 ill 5evesen kezdett el beszelni. Most le se lehet "loni" oket
2014. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Különbség van a beszédkésés és a megkésett beszédfejlődés között. Az előzőnél csak a kezdés időpontja késik, de nagyon hamar utoléri a kortársait, sokszor már fél év alatt. A második esetben a lemaradás tartós, szókincse, kifejezőkészsége, nyelvtani szabályok használata elmarad az életkori elvárásoktól. Ilyenkor fejlesztésre van szüksége.
2014. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 évesen kezdett beszélni. Most kiscsoportos, szeptemberbe kezdte az ovit. Logopédus felmérte és 2 hetente foglalkozik vele. Az óvoda és a foglalkozás nagyon sokat segített, egyre többet beszél, próbál mondókákat mondani. Remélem hamar behozza a lemaradást, a logopédus is dícséri.
2014. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én 2.5 évesen kezdtem beszélni, és behoztam a lemaradásomat, egyetemet végeztem, tanítok.


Jó annak a gyereknek a hallása? Nekem volt valami hallás problémám, amit először ki kellett kezeltetni.

2014. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A statisztika szerint gyakrabban tapasztalható valamilyen beszédhiba.

De természetesen a többség behozza a lemaradást gond nélkül.

2014. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet, hogy egy gyerek későn kezd beszélni. Ha értelmileg akadályozott, ha központi idegrendszeri eredetű mozgássérült, ha autista, súlyos hallássérült, akkor sajnos nem fogja behozni a lemaradását.
2014. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom is kb. 3 éves korában kezdett el beszélni (a két évvel fiatalabb öccse, aki ugye akkor 1 éves volt, érthetőbben és sokkal többet beszélt nála). Elvittem a korai fejlesztőbe, ahol megvizsgálták és nem találtak semmi problémát (sem szervi, se értelmi elváltozást). Jártunk logopédushoz, és azt tanácsolták, hogy menjen közösségbe, az majd javít a helyzeten.

Elkezdett oviba járni, az óvó nénik alig-alig értették meg, hogy mi szeretne a gyerek, viszont csodák-csodájára alig néhány hónap leforgása alatt ez hatalmasat változott, a gyerek "megtanult" beszélni. És határozottan állítom, hogy behozta a lemaradását... :)

Igaz, hogy néhány hang kiejtése megmaradt még egy darabig beszédhibának (s, sz, r), de logopédiai rásegítéssel ez nagyjából elsős korára teljesen rendbe jött. (most harmadikos és szerencsére nagyon jó tanuló, okos, ügyes és talpraesett. Na és rengeteget beszél, fecseg, gyönyörűen énekel).

Mindenképpen érdemes viszont azért szakembernek megmutatni, kikérni a véleményét.

2014. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Yehudina ***** válasza:
100%
Einstein 6 éves koráig nem beszélt.
2014. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Aki fentebb az autistákat általánosította, hogy ha 3 éves koráig nem beszél, akkor nem is fog, az téved. Egy részük valóban nem fog, más részük akár bőbeszédűvé, és önmagukat igényesen kifejező emberré válnak.


Temple Grandin autista csak egy ellenpélda, a híres emberek közül, ő 4 évesen kezdett beszélni, mert anyja nem hagyta, h néma maradjon, foglalkozott vele. Grandin végül jeles diplomát is szerzett, felnőtt korában.


Nagyon nem mindegy az autizmus foka sem. A magasan funkcionálót legkorábban 3-4 évesen lehet diagnosztizálni, az alacsonyan funkcionáló autizmus viszont már 2-3 évesen feltűnik, utóbbiak esetén valóban jóval kevesebb az esély a megfelelő szintű beszédkészség kialakulására, esetleg néma marad.


------------------


Fentebb valaki utalt a hallás problematikájára mint lehetséges okra. Örülök, hogy felvetette ezt az illető, csak kiegészítem, hogy jelentősen duzzadt mandulák is okozhatnak nagyothallást pici korban, így a mandulákat is érdemes megnézetni, fül-orr-gégésszel.

2014. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tartalmas választ! Nálunk úgy tűnik, hogy az a gond, hogy kimaradt a kúszás-mászás. Most megyünk korai fejlesztőbe. Az ovi valóban sokat segített már eddig is, de nem tudom "beszédnek" nevezni, amit a kisfiam produkál... Mindenesetre várom, hogy szakember is lássa.
2014. febr. 12. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!