Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyerekneveléssel...

Milyen gyerekneveléssel foglalkozó könyveket tudnátok ajánlani kezdő szülőknek? Mik szerintetek az alapművek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már feltétlenül könyv, akkor szerintem Ranschburg Jenő: Szülők könyve. Nem ad tuti megoldást semmilyen problémára, inkább azt lehet belőle megtanulni, hogyan érdemes hozzáállni a gyerekhez. Az olyan könyveket, amelyek mindenkire ráhúzható módszereket adnak, kategorikusan kijelentik, hogy a gyereknek ilyennek vagy olyannak KELL lennie, vagy amelyek azt sugallják, hogy ők aztán megtalálták a bölcsek kövét, messziről kerüld. (pl. Suttogó, Aludj jól gyermekem, Gina Ford stb.)
2013. dec. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Deákné B. Katalin Anya,taníts engem! c. könyvét. Ebben nem nevelési tanácsok vannak,hanem inkább ötletek,hogy már újszülött kortól kezdve hogyan lehet okosan foglalkozni a babával.
2013. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a kötődő nevelés, akkor Büki Andrea: Ölelj át című könyve. Nem kell minden szavát szentírásnak venni, de jó ötleteket lehet belőle meríteni.


Ranschburg Jenő Szülők kis könyve - én is csak ajánlani tudom, nagyon egyszerűen de mégis szakszerűen ír le mindent a fogantatástól kezdve.

2013. dec. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem van egy szuper könyv, mindenkinek ingyenes, hiszen ott van minden nőnél születésétől fogva. Ez egy nagyon nagyon ősi könyv, és sokkal több mindenre tudja a megoldást, mint a modern kötetek:

ez az anyai ösztön. Hallgass erre, mert a könyvek egy általános sémát írnak le, és mindig kiderül, hogy a gyermekünk nem egy séma, hanem egy önálló kicsiny lény.

Szerintem bőven elég a védőnőtől kapott Felicitas könyveket elolvasni, abban benne vannak fontos infók, amit nyilván az ösztönünk nem tud megmondani. Minden mást tudni fogsz :))

2013. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


és a Szülők könyve plusz a Családi kör Ranschburgtól.

Ja, és Vekerdy.


:)

2013. dec. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!