Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak nem eszik 18...

Mit csináljak nem eszik 18 hónapos kisfiam? Már mindent kipróbáltam, de ahogy meglátja az ennivalót már fordítja is el a fejét, menekül. Az esti és reggeli tápszert megeszi, meg folyadékot rengeteget csak szilárdat nem.

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Foga? Akkor szoktak nem enni!

De próbáld ki a Béres cseppet! Én kb. egy hónapja adom neki és javult az étvágya!

2014. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Hagyd el a tàpszert egy 18 hosnak már nem kell...enni fog ha éhes lesz....

Védőnő doki mit mond?

2014. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom is ilyen volt, én hagytam a tápit, gondoltam, hogy a foga, vagy ilyesmi, bár a nyrs zöldséget meg kérte..:-))


Szóval én azt csin., hogynemhogy elhagytam, hanem emeltem a tápit, nap közben is adtam neki, és hagytam menet közben enni, kiflit rágcsálni. Amit próbálj ki, hogy adj neki mindenféle nyers zöldséget, gyümit csak úgy, illetve párolva, csak nagyon pici sóval, nálunk azt megette magában.

meg naponta, 2 napont evett CSAK főzeléket hígan, és abba ciki, vagy sem, beleturmixoltam főtt rízst/húst/tojást...így bele tudtam nyomni valamennyit.


rendesen 2 éves elmúlt, mire megette a dolgokat.

Nem kell még nagyon darabosat egyen, még a bölcsiben a 2,5 éveseknek is tök híg kaják vannak...bízz benne, amikor a gyereked fogai, és belei kész lesznek rá, akkor majd megeszi, ne erőltesd, ha kell adj neki babakaját, amit megeszik.

2014. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak ilyen időszakok,hol eszik,hol nem.Én már nem csinálok nagy ügyet belőle,ha éhes lesz,úgyis eszik.Ez akkor gond inkább szerintem,ha amúgy is vékonyka a gyerkőc.
2014. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül is megnyugtattatok. A doki is a Béres cseppet javasolta, de most adok neki vitaminokat meg rengeteg gyümit és már 2 napja eszeget. A tápszer viszont még azt mondja a védőnő, hogy kellene 3 éves koráig.
2014. febr. 28. 14:55
 6/7 anonim válasza:

Fogd meg, oszt csúzlival csináld!


Amúgy csak fenyegetőzz ilyenekkel és enni fog.

2014. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tápszerben/ tejitalban a tejmolekulák bontott formában vannak, sokkal könnyebben emészthetőek egy kisgyermek számára. Idősebb korában (kb. 5-től 95 éves koráig) nagyobb a valószínűsége, h. nem fog nála allergia, élelmiszer intolerancia kialakulni, ha kb. 3 éves koráig tápszert (is) eszik.

Gondolom, azóta már megszerette/megszokta a szilárdat is.

2018. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!