Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mostanában újra bepisil a...

Mostanában újra bepisil a lányom, meddig tarthat és mit tehetek?

Figyelt kérdés

2,5 éves. Viszonylag korán lett szoba és ágytiszta,még éppen nem volt 2 éves. Nem erőltettem,a bilivel és a wc-vel is megismerkedett,néha ráült,majd szépen lassan rájött mire is való a két dolog. Nagyon ügyes volt 2 hónapig,majd ahogy beköszöntött a szeptember,vissza esett. Ezt annak tulajdonítottam,hogy a két nagyobb testvérének elkezdődött a suli,ovi és ez a változás megviselte,így vissza kapta a pelenkát. Decemberig volt rajta pelus,december közepére újra szobatiszta lett. Megint 2 hónapot "bírt",de ezúttal semmilyen változás nem volt ami előidézhette. Az öccse nyűgösebb,gyakrabban igényli a társaságom,ezért a lányom felé is többször mutattam ki a szeretetem. Nem veszekszünk a Párommal,nem kiabálok többet a nagyobb gyerekekre mint eddig,sőt mostanában egyáltalán nem emeltem fel a hangom sem,hogy ez hozta volna ki Belőle. Nem találok okot arra, hogy vissza esett. Tudom,nem várható el hogy szoba és ágytiszt legyen egy 2 éves,de ha már egyszer- esetünkben 2x is- az volt... Nagyon elkeserítő. A pelenkát nem szeretném vissza adni rá,1x mert félek,hogy ezzel a tettel esetleg adnám alá a lovat. 2x mert már anyagilag megterhelő lenne,mert a nagyomnak havi szinten kell a drága gyógyszer. De az sem cikk,hogy állandóan takarítsak utána,illetve a bugyi-nadrág halmokat mossa a gép,két nap és oda van az összes nadrág-bugyi (néha csak a bugyi kap jóóóópár cseppet,néha viszont telibe megy minden)

Türelmem már egy deka sincs.

Egy anyuka kisfia is vissza esett,ő rávert mindig egyet a gyerek fenekére,3 hónapig tartott ez náluk.... Na ezt nem akarom.


2014. febr. 28. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
"Az öccse nyűgösebb,gyakrabban igényli a társaságom" - lehet, hogy ez a probléma. Az én középsőm már elmúlt 2,5 éves, néha van egy-két hét, amikor érdekli a bili, de egyébként inkább hallani sem akar róla. Nyáron már szinte szobatiszta volt, sőt reggel is gyakran kelt száraz pelenkával. Szerintem nálunk is a kistesó az ok.
2014. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Az öccse nyűgösebb,gyakrabban igényli a társaságom,ezért a lányom felé is többször mutattam ki a szeretetem. "


Köszönöm a válaszod!

2014. febr. 28. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt visszaesés 1x, és én sem tudtam hova tenni. Mostam ezerrel, és három váltásruhát vittem a bölcsibe. Nem adtam rá vissza a pelenkát. Most megint túl vagyunk rajta. Sajnálom, hogy nem tudok érdemi tanácsot adni, csak legalább tudod, hogy más is van hasonló cipőben.
2014. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiba volt visszaadni rá a pelenkát annak idején.


" nem emeltem fel a hangom sem,hogy ez hozta volna ki Belőle. "


A kisgyermekek telepatikusan érzékeli a szüleik érzelmeit, főleg az anyáét. Ha adott esetben elfojtod az érzelmed, annál jobban a "kisgyermeken jön ki", magyarán esélyesen (de nem biztosan) ő fog ordítani helyetted, ő fog sírni helyetted, ha te addott esetben ezt magadba fojtod, de ez a gyermek temperamentumától is függ, tehát egy befele fordulóbb gyermekben további elfojtáést okoz sajnos, amit te fojtasz érzelmet magadba.


Az ideális ,ha nem a gyermek orra előtt ordítasz, de ordítasz, kiadod magadból, amikor , ami érzelmet csak lehet. Egyébként is komoly negatív hatása van az inkongruenciának a gyermekre, tehát amikor a szülő mást mutat (p mosolyt), mint amit érez (pl haragot pl a párja miatt).

2014. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!