Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kisfiam nevelését...

5 éves kisfiam nevelését nagyon elszúrtuk. Nem hajlandó egyedül játszani, ráadásul az ujját is szopja. Már késő, vagy hogyan tudnánk ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Már korábban is láttuzk a problémát, probáltunk is tenni ellene, rávezetni, hogy találja fel magát, de semmi eredménye. Nem hajlandó egyedül játszani, ha otthagyjuk, akkor csak az ujját szopja. Mindenféle játéka van, bármit választhatna. A legozás kb annyi nála, hogy én felépítek valamit, és akkor együtt kell játszani vele. (a 3 éves öccse ügyesebben épít legóból). Régebben szeretett olvasni, ma már azt sem nagyon akar, a diafilm sem érdekli. Csak mesét nézne.

A másik zavaró dolog, az ujjszopás. Ma is (nem játszottam vele) csak feküdt az ágyon és szopta az ujját. Elalvásnál is szopja, mese közben, unalomból, szóval majdnem mindig. A nagyujja már teljesen tönkre ment, a fogai is eléggé előre állnak.

Jár óvodába, (ott is szopja az ujját) semmi panasz nincs rá, jó fiú, játszik a többiekkel.



2014. febr. 28. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, lehet, hogy rosszul gondolom, de nekem elsőre az jutott eszembe, nem lehet -e, hogy még mindig nem dolgozta fel a kistesó érkezését? Emiatt igényel több figyelmet, és emiatt van a "babás" ujjszopás, mert talán azt látta, hogy a kisbabával születése után sokat törődtök, ő meg kiszorult.....

Csak feltételezem, de nem ismerem bővebben a helyzeteteket....

2014. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igazából a kicsi születése előtt is ilyen volt, csak valahogy átsiklottunk ezen.

Az ujjszopással kapcsolatban pedig mindenhol azt olvastam, majd leszokik magától. De igazából elég ronda látvány, egy 5 éves nagyfiútól. :(

2014. febr. 28. 14:47
 3/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a nagy nagyon bújós, mindig a nagy van ölelgetve, puszilgatva, mivel a kicsi teljesen más típus, őt nem lehet"szeretgetni". Tehát a kicsi nem szereti ha puszilgatjuk, ölelgetjük. :(
2014. febr. 28. 14:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Védőnőtől nem tudsz tanácsot kérni?
2014. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne idegeskedj. Nem vagyunk egyformák, egyik gyerek sem az! Egyik barátnőm kisfia is szopta az ujját, lényegében állandóan. Húsig is levált néha a bőre, nagyon durva volt. Azóta kiskamasz. Néha, ha nem veszi észre, akkor még mindig a szájához emeli a kezét, aztán ráeszmél, és persze nem kezdi szopni.... Egyedül talán szokta. Kisiskolás korában már csak otthon szopta, az iskolában már nem. Sajnos el fogják kezdeni csúfolni miatta, és akkor majd kontrollálni fogja.

Azt mondod, az oviban játszik a többiekkel, tehát képes rá. Csak otthon nem. Emiatt gondolom, hogy tőletek vár több figyelmet. Ezt, bár nehéz, de meg kell neki adni. Ezzel majd feltöltekezik, erőssé válik lelkileg, és akkor majd egyre jobban el lesz egyedül is. Ő ilyen érzékeny típus lehet, aki sok szeretetet és törődést igényel, többet az átlagosnál. Fogadd el őt így:)

Én nem vagyok híve a ridegtartásnak, miszerint hagyjuk magára, erőszakoljuk ki belőle, hogy ellegyen egyedül! Egy idő után ellesz, de azt fogja megtanulni, hogy nem számíthat rád, és szeretethiányos lesz. Ezért próbáld ezt türelemmel és megértéssel kezelni.

2014. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A védőnő igazából nem is ismer minket. Kb 1,5 éve költöztünk ide, akkor bejelentkeztünk nála, hogy mostantól hozzá tartozunk, akkor látta a fiaimat utoljára. Akkor megemlítettem neki, hogy tejfehérje allergiás a kicsi, azt se tudta mi az. (pont előtte voltunk a Heim Pálban tejterhelésen 2 évesen)
2014. febr. 28. 15:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában az én fiamat is csak az köti le, ha együtt játszunk - látatlanban gyanítom, hogy tiédnek sem elsősorban a mit, hanem a társaság a lényeg. Adj neki konkrét feladatokat, ha bevonható, akár valamelyik gyakori házimunka is lehet mindig az övé (vagy közös). Nem tudom, milyen tevékenységek iránt próbáltátok már felkelteni a figyelmét, ha belefér, elvihetitek különórákra (sport, művészet... - valami csak érdekli vagy legalább jó társaságot talál). Van olyan, aki már babaként eljátszik órákig a saját két kezével, és van, akinek sok-sok közös élményre van szüksége.

Az ujjszopást meg csak ki fogja nőni legkésőbb a suliban - addig is célozgathattok rá, hogy ez kisbabás és nemsoká iskolás nagyfiúknak már ciki. Aztán jöhet majd a fogszabályzó, de (az árát leszámítva) azért az sem tragédia, sok gyereknek kell.

2014. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Próbálok nem idegeskedni, csak néha vannak rosszabb napjaim, és akkor eléggé ki tud akasztani ezzel, hogy én is játsszak vele.

Házimunkában mindenben segít, bármit szívesen megcsinál (kivéve a játékok elpakolását). Jár edzésre is, jégkorongozik.

Remélem tényleg javul majd a helyzet. :)

2014. febr. 28. 15:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy ez a te hibád? Én nem látom okát, hogy az lenne.


Az ujjszopás vagy jön vagy nem, szerintem ez random vagy veleszületett (vagy vele-nem-született) szokás egy gyereknél. Az meg, hogy nem tud egyedül játszani... Hát biztos nem te rontottad el, gondolom, nem játszottál vele 0-24-ben eddig sem, ahogy más anya sem.


Nálunk most pl az egész hétvége a lányomról szólt. Vasárnap este szerettem volna kivasalni egy szoknyát, kikészíteni a ruhánkat, bedobozolni a mai ebédemet stb, hát egész végig azt hallgattam, hogy "anyaaaaaa" - na most erre mit mondjak? :)

2014. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 moncsi.81 ***** válasza:
100%
Minden gyerek màs. Az egyik elvan egyedül a màsik tàrsasági. Mint mi felnőttek is. Az én fiam sosem volt el egyedül, de sosem zavart, sokat segített nekem bàrmiben. Ma màr 11 éves, még mindig "tàrsas" lény. De előnyére vàlt a sok közös ténykedés, néhàny dolgot tud főzni, be tud gyújtani, van sajàt kertrésze, amit gondoz, dajkàlja a kistesójàt és rengeteg baràtja is van. Szerintem úgy fogadd el ahogy van. A gyerek megérzi, ha nem fogadod el, és ezàltal ő sem sajàt magàt.
2014. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!