Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus gyanús, de még nincs...

Autizmus gyanús, de még nincs róla, hova lehet vinni fejlesztésre?

Figyelt kérdés

Barátnőm fia 4 éves és autista gyanús,de orvosok azt mondják ha autista,akkor is nagyon kicsit,vagy nem tudom erre mi a pontos kifejezés.

Barátnőm szeretné fejleszteni a kisfiát,de azt mondják neki mindenhol,csak akkor tudnak segíteni ha kiállítják a diagnózist.

Ezt nem szeretné,mert az sem biztos hogy autista.

Szeptemberbe mennek majd valami vizsgálatra ahol most már remélhetőleg meg tudják állapítani,tavaly nem állítottak fel diagnózist.

16 napot járt oviba,napi 3 órát és a pozitív változás elképesztő,ezért is szeretné a barátnőm minnél előbb

tovább fejleszteni.Azóta elkezdett beszélni,csak szavakat,közvetlenebb az emberekkel,wc-be pisil,ilyenek.

Az oviból ráadásul ki akarják tenni szegényt mert ott már elkönyvelték hogy autista és nem akarnak vele foglalkozni,

de azt az ovodát jelölték ki neki,azon a vizsgálaton ahol tavaly voltak amin nem állították ki a diagnózist hogy autista lenne.

Ilyenkor hogyan tovább?Keresgéltem a neten,de nem sok mindent találtam.

Pénze nem igazán van hogy maszek úton oldja meg,így pedig mindig falakba ütközik,pedig a kisgyerek pozitív fejlődése egyértelmű.

Köszönöm előre is aki tud segíteni.


2014. márc. 15. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Fontos lenen tudni, hogy mi van a vizsgálati véleményben, hol voltak vizsgálaton, mi alapján ajánlottak óvodát, ha nincs diagnózis?
2014. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, h hol laktok, de a korai fejlesztést el lehet kezdeni, minden megyeszékhelyen van. Amig nincs diagnózis, addig fizetni kell de minimálisat. Nálunk fél óra 700ft, egy óra 1000 ft.
2014. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ovodát az alapján jelöltél ki,hogy jelenleg nem megállapítható hogy autista vagy sem.Ezért kell nekik majd idén szeptemberbe is menni,tehát a vizsgálat eredménye hogy autizmus gyanús
2014. márc. 15. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!