Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam tanára ránk küldte a...

A fiam tanára ránk küldte a családgondozót. Mit tehetek, mire számítsak?

Figyelt kérdés

A 2. osztályos fiam dacos, és nem szeret tanulni. Sokszor előfordul, hogy nem dolgozik órán, de sokszor "jó" tanuló. Fegyelmezni igazából csak én tudom, illetve már egy ideje az anyja is. A tanárai soha nem is akarták, tűrték, amikor bántotta a többi gyerek, és nekünk erről említést sem tettek, csak akkor, amikor egy bántalmazás miatt a balesetire kellett vinnünk. A lényeg, hogy a tanár(-ok) következetlenek, nem tudnak fegyelmezni, és végigkiabálják az órákat. Ahogy beszélek az egyikkel (dominánsabb) érzem rajta, hogy idegbeteg, és csak a "jó" kislányokat szereti. Ezt több szülő is megerősítette, persze csak nekem. Időnként elmondja a gyereket minden rossznak, de ha nyalom a s**ét, akkor a jófiú a fiam. Így jutott a 2. osztályba. Tavaly a nevelési tanácsadóba küldött minket, de az idén már a családgondozók segítségét kérte. Megmutatták a papírját, és azon azt érezteti, hogy bántalmazom (verem, terrorizálom?), a családomat. Itt még nem írtam alá a papírt, hogy "kérem" a segítségüket, de úgy látom, hogy nem tudom ezt a "segítségnyújtást" megakadályozni. Nem írtam le minden apró részletet, mert lehet, hogy egyedi, és nem akarom, hogy ráismerjen valaki.

Most mi fog történni? Mi van, ha nem "kérem" a gyermekjóléti szolgáltatást? Kérhetek a tanárról, és gyerekről független szakvéleményt? Amikor kiderül, hogy nincs gond a családomban, kérhetek kártérítést, vagy addig piszkálnak, amíg találnak valamit? Mit lehet tenni az ilyen tanárral? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Minden segítséget köszönök!

Egy apuci.



2014. márc. 21. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán nehéz megértened, de a gyerekednek akarnak jót. Te mindent tökéletesen csináltál?


Talán nehéz megérteni, de nem mondhatsz általános véleményt a tanárokról. Azt azért nem hiszem el, hogy az összes tanár ordít, idegbeteg, illetve azt ne felejtsd el, hogy a sok tanár közül csak egy tette meg ezt a lépést (bár szokatlan ,hogy 2. osztályban több tanára is van...). Nem kérheted számon az összes tanáron ezt.


Ha nincs nálatok semmi gond, akkor mitől félsz? Mire fel kérsz kártérítést? Mi bajod esett?

2014. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem fognak semmi rosszat csinálni, kimennek és beszélgetnek veletek, megpróbálják feltárni a probléma okát, segíteni. Nem hülyék, ha tényleg nincs semmi gond a családban, csak a kisfiúnak van nehéz természete, nem fognak keresztre feszíteni titeket. Unokatestvéremékhez is kiküldték őket, amikor kisiskolás volt a gyerek, mert nem bírtak vele az iskolában. Elbeszélgettek velük, mindent rendben találtak, annyit javasoltak, hogy valamilyen külön sportra járassák a gyereket, hogy a felesleges energiáit kulturált keretek között kössék le, mert valószínűleg attól nem bírja végigülni az órákat, azért rendetlenkedik.
2014. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Megaláztatás, csak ennyi, kedves első. Sajnos hasonlóban volt részem és azt a megaláztatást senkinek se kívánom. (Nem iskolás koru volt a gyerekem. Mindössze 13 napos volt, amikor a védőnő egy nagyon apró kék foltot vett észre az arcán- a mai napig nem tudjuk, mi okozta- és több napig a korházban tartották, megvizsgálták még a kis vagináját is, hátha megerőszakoltam, tárgyalás volt belőle, helyszinelők is lefotózták. Az eredmény: 4 nap végigsírt korház mind én, mind a kislányom és két hatalmas kék volt a kézfején, mert a vérvételen bénáztak, a gyerekem a fájdalomtól üvöltött nekem meg ott potyogtak a könnyeim mellette, hogy egy két hetes babának ilyenen kell keresztül mennie. Aztán hónapokig jártak hozzánk, hogy hogy kell tartani a gyereket, és 3 vagy 4 tárgyalás volt. Szóval tudom milyen az, ha az embert ártatlanul meghurcolják. Külföldön élünk)

Válts esetleg iskolát, de ha ellenkezel, annál jobban rád fogják ragasztani, hogy bűnös vagy. Én a helyedben szakértőhöz fordulnék, hogy milyen jogaid vannak, meddig engedheted el őket. Amikor velem történt a megaláztatás, jóhiszeműen belementem mindenbe. Ma már tudom, hogy visszautasíthattam volna őket.

2014. márc. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy sokat hibáztam, efelől nincs kétségem. Bocsánat, félreérthető voltam, nem akartam általánosítani, én konkrétan erről az egy tanárról beszélek, a másikkal nincs is bajom, de Őneki nem lesújtó a véleménye, és - szerintem - nem is ért mindenben egyet a másikkal. A családgondozó szimpatikus volt, szerintem Ő is jót akar, és kételkedve fogadta az indoklást. Tudtommal nincs félnivalóm, talán csak az ismeretlentől, megaláztatástól. És nem akarom, hogy idejárjanak, és utasítgassanak "együttműködés" címén.

Iskolát, tanárt nem szeretnék váltani, mert meg szeretném tanítani a gyereknek (és mindannyiunknak), hogy a problémát megoldani kell.

Szakértő alatt mit értesz? Jogi - DAS? Én félek bármibe is belemenni, de a feleségem, meg belemenne bármibe, mert úgy véli, hogy bármikor elvehetik a gyerekeket, és már én is elbizonytalanodtam. Természetesen fizikai bántalmazásnyomokat nem találhatnak, de foci, kerékpár, karate sérülést sokat. Ezeket meg úgy értelmezik, ahogy akarják, vagy nem? Hogyan és milyen szinten, miben lehet őket visszautasítani? Lehet az, hogy belemegyek a vizsgálatba, de nem szólhatnak bele semmibe? Hűtőbe, szekrényekbe, dobozokba, tárolókba, garázsba.... benézhetnek?

Bocsi, de ismeretlen ez az egész, és rossz, hogy ilyenbe csöppentem, azért kérdezek ilyen sokat. Sokszor "büntettek" már ártatlanul, ezért már nem bízok abban, hogy ártatlannak nyilvánítanak.

Köszönök minden segítséget!

2014. márc. 21. 23:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, ezt csak Ti tudjátok.


Engem egész gyerekkoromban vert az anyám, nem egy-két pofonról, vagy ilyesmiről beszélek. Rengeteget voltam kórházban, rengeteg jel volt és csak az nem látta, hogy mi történik, aki nem akarta. Soha senki nem tett semmit. Soha egyetlen tanár, rokon, szomszéd, ismerős, vagy orvos nem jelezte, hogy nálunk gond lenne.

Neked valaki próbálja védeni a gyerekedet és megteszi azt, ami szerinte az ő helyzetében megtehető. Én összetettem volna a két kezem, ha valaki anno segít és nem abban a helyzetben növök fel. És hidd el, az anyám ugyanígy le tudná írni, hogy milyen ártatlanul meghurcolják...

2014. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engemet is vertek, sokszor nyomai is voltak. Talán ezért nem kapnak az én gyerekeim, akkor sem ha nagyon rosszak. Nagyon el vannak kényeztetve, és ez is szúrja a tanár szemét.
2014. márc. 24. 07:53
 7/10 anonim ***** válasza:

A magyar gyámügy és a családsegítők kicsit kisarkítva, de kb. akkor veszik el a gyereket, ha már félholtra verték otthon, és két hete éheztették két molesztálás köztött...

Szóval csak ettől nem kel tartani.


Családsegítő, nevelési tanácsadó viszont nem utasítgat, és nem megaláz, hanem a, a munkáját végzi b, segíteni próbál.

Ha partner vagy benne, az valószínűleg a gyerek javára is válik, miután te magad is elismered, hogy nem a leg példamutatóbb a viselkedése. Mindegy az, hogy ti rontottátok-e el, vagy sem. De te is mondod: a problémákat meg kell oldani. Jelenleg nem az a megoldás, hogy szídod a tanárt, mert nem hajlandó tűrni a gyereked viselkedését, mer mert nem hajlandó különleges odafigyelésben részesíteni. Hanem az, hogy a gyerekednek megadsz minden segítséget, hogy mind a tanulásban, mind a többi gyerekkel való viselkedésben megtanuljon beilleszkedni, teljesíteni, elvárásoknak megfelelően viselkedni. Ha ez szülői részről nem sikerül (már pedig második éve sem sikerül, hiszem már másodikos a gyerkőc) akkor miért is nem vagy hajlandó elfogadni a családgondozó segítségét??

2014. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, pár dolog kimardt, mivel írtad, hogy ez neked ismeretlen terep.

Családgondozó felméri a lakás állapotát, a körülményeket (van-e saját ágya, van-e hol tanulnia, kap-e enni rendesen, ilyesmiket). Ezen kívül beszélget a szülőkkel, esetleg a gyerekkel. Javasolhat nevelési tanácsadást (ahol nektek segítenek a gyerek problémáinak kezelésében), esetleg pszichológust a gyerkőcnek (ahol kiderülhetnek az ő problémái is).

De ettől nem fog sok minden változni. Családgondozói rendszer elég érdekesen mondjuk úgy tehetetlenül működik...


Ha a gyerek nem képes a suliban legalább minimálisan teljesíteni akár a viselkedési akár a tanulási követelményeket, annak oka van. Ez lehet a gyerek valamilyen vélt vagy valós sérelme (ebben segíthet a pszichológus), lehet a ti - legjobb szándékú - nevelési módszeretek hibája (ebben segít a nevelési tanácsadó), de lehet akár szervi probléma is mint pl az oly divatos hiperaktivitás, vagy épp (hülye példa de láttam már ilyet) a gyerek hallása. (nem hall rendesen, emiatt nem tud figyelni az órán, nem érti a tanár vagy épp a társai beszédét, emiatt frusztrált, ideges) Ezek persze csak példák!!! Lényeg az, hogy ha rész veszel a vizsgálatokban, tanácsadásokon, beszélgetéseken, azok maximum akkor bántóak és megalázóak, ha a saját apai büszkeséged fontosabb, mint az, hogy a gyerekednek megadj mindent, amire az egészséges fejlődéséhez szüksége lehet!


Hatalmas hiba lenne, ha mindent elutasítanál, csak azért mert szerinted majd megoldod, vagy mert a nagy tesónál is működött, vagy mert nekem sem segítettek, mikor gyerek voltam...stb.!


ÉÉÉs a végén: Ha mindezeken túl vagytok, és egy áldott angyalka lesz a gyerekből és a tanára még akkor is piszkálja, na akkor van gond a tanárral!

2014. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Rövid válasz: Én átvinném másik iskolába!( a többit végig se bírtam olvasni mint egy analfabéta komolyan de ennyit írni :DD)
2014. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a kisfiad tanáráé. Ő még komolyan veszi a hivatását.
2014. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!