Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyerekpszichológus hogyan...

Egy gyerekpszichológus hogyan vizsgál egy kisgyereket? 3,5 éves a kisfiam, nem beszél még, ezért kell elvinni oda is. Hogy képzeljem el, mit fog csinálni, mire számítsak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Például megnézi hogyan játszik egyedül, veled, mit reagál arra ha te kimész a szobából és ő bent marad mint idegen, vagy mindenki kimegy és egyedül marad bent, azonkívül lehet, hogy megkéri, hogy rajzoljon valami, meg téged is kikérdez, mikor mit szokott csinálni..Ezek lehetnek-ebből ki tudja találni remélhetőleg a probléma okát és elmondja neked mit kell tenni, aztán mehetsz majd ellenőrzésre vele.
2008. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

szia

minden oviban van pszichológus-legalábbis úgy tudom.sztem egy ekkora gyerkőcöt nem kellene elvinni-nem tud az óvodai csoportba beülni? ilyenkor valóban a játékát,társas viselkedését,kapcsolatait nézik-lehetne kérni rajzelemzést is-ha már vannak formák-ebből is sok minden kiderül. a megkésett beszédfejlődésnek sok oka lehet-gyakran pszichés eredetű-de öröklődhet is.ezért jó lenne,ha együtt is mennétek szakemberhez is,aki olyan kérdéseket is feltesz,amiből kiderülhet sok minden

üdv -egy óvónő

2008. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem mond, vagy csak rövdke szavakkal fejezi ki magát?

Szerintem is a csoportba kéne beülnie a pszichológusnak először, bár ha nem jár oviba ez nehéz. :-) Együtt bementek, majd kicsit játszik a gyerek (játszatja a pszichológus), lehet megkér, hogy menjél ki, igazából mindez gyerekfüggő. Voltatok már logopédusnál? Ilyenkor a beszédvizsgálóba szokták küldeni a gyerekeket, nem pszichológushoz. Pl. a Bárczin meg minden egy helyen van.

Egy gyógypedagógus

2008. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Voltunk mi már beszédvizsgálóba, meg mindenhol. Falun lakunk, ovis pszichológus itt luxus. Sőt, az ovis logopédus sem foglalkozik vele, mert nem fér be az én gyerekem az idejébe, sem az anyagi keretbe, amit az önkormányzat ad! Szervi gondja nincs, neurológián is voltunk, EEG-n, orr-fül-gégész is nézte. Nekem kell vinnem mindenhová, egyedül, az öccsével együtt.

Nem mond rövidke szavakat sem, csak mutogat, halandzsázik egész nap, de megért mindent, az óvónők is mindig tudják, hogy mit akar.

2008. okt. 21. 12:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, március óta óvodás!
2008. okt. 21. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Az unokahugom már 4 éves és csak most kezdett el beszélni.Második éve jár oviba,de nem küldték el sehova.Még most se tökéletesen beszél,de jól halad!Szerintem nem kellene nagyon aggodnod! :)
2008. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

hallás vizygálat volt? A férjem kicsinek halandzsázott,de megértett mindent, majd öt éves korában derült ki, hogy 50%-os hallássérült.Persze megkapta a hallókészülékét és teljes életetet él.MRI-t csináltak?

Egyébként a 3,5éves fiam a logopédus vizsgálat szerint 2,5éves szinten van beszédileg, most külön visszük logopédushoz,mert a bölcsiben nincs.

2009. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
26%

Szia. Uncsitesóm 6 éves korában szólalt meg először, de akkor úgy hogy folyamatosan elkezdett beszélni :)


Most 4diplomája van.. sztem nem kéne aggódni.


Bocsi az OFF-ért

2009. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban is volt egy hasonló kislány. Ő mondjuk beszélt, de csak keveset és a "saját nyelvén". Nem tudom, milyen szakember vizsgálta, de azt tanácsolta a szülőknek, hogy ezentúl ne értsék meg, amit mond, mutogat, csak akkor, ha azt a felnőttek nyelvén mondja. Három hét után már rendesen beszélt.
2010. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az én fiam sem beszélt 3 éves koráig, csak mutogatottt és pár szót mondott. A gyerekorvos azt mondta, anyuka nincs ennek a gyereknek semmi baja, csak lusta.Valóban, egyzer csak elkezdett beszélni, folymatosan, végül már az volt a baj, hogy be nem állt a szája ! 2 diplomája van és jobban keres, mint mi ketten az apjával.Ha mindent megért és egyébként nincs vele baj, szerintem még ne aggódj,úgy tudom, Einstein 8 éves koráig nem beszélt.
2010. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!