Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Diagnózis: Pervazív fejlődési...

Diagnózis: Pervazív fejlődési zavar. Miért várja mindenki az autizmus diagnózist?

Figyelt kérdés
2 éves fiam a fenti diagnózist kapta,azóta sokat olvasok az autizmusról és mindenhol azt olvasom hogy alig várják a szülők a diagnózist.Miért van ez?Én nem vártam sőt azt szeretném ha az 1 év múlva lévő felül vizsgálaton,eltörölnék a fiamról ezt a diagnózist!!!

2014. ápr. 3. 19:59
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán lehetséges hogy a felül vizsgálaton azt mondják hogy semmi gond?
2014. ápr. 3. 20:04
 2/18 anonim ***** válasza:

Ennek elég sok válfaja, szintje van, de ne reménykedj benne nagyon, hogy egy év múlva azt mondják nincs semmi baja.


Ilyen az Asperge is, amit sokszor nem is diagnosztizálnak annyira enyhe, de ott vannak a súlyosan autisták akik teljesen képtelen a viszonylag normális éltre is...

2014. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

én nem azt vártam, hogy kimondják, hogy autista, hanem hogy tudjuk végre mi van. vagy azt, hogy autista vagy azt, hogy nem az és akkor mi :)


2 évesen kapta a pervazív f.z. diagnózist. 3 évesen a kontrollon nevettek a pszichiáterek, hogy vagy nem autista csak eltévedtünk, vagy az, csak marha jól kompenzál, mert ők itt meg vannak lőve.

4 évesen végre megtudtuk csinálni vele a teszteket, köztük az autizmus tesztet is. átment rajta, de minden feladatnál szerzett pontot. ekkor szóban levették az autizmusról, de papíron nem, mert a furcsaságokkal nem tudnak mit kezdeni. hozzátenném, hogy nálunk csak egy területet érint a dolog...

2014. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen lehet és lehet is benne hinni! A fiamnak 2,5 évesen pervazív fejl.... 4 évesen SEMMI!!!! Vagy akkor nézték be vagy most... ??
2014. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

lemaradt, hogy 5 évesen biztosan leveszik a pervazív fejlődési zavarról, tehát a tesztekkel kizárták az autizmust, "csak furcsa" a gyerekem :)

de ez 3 év volt, szóval kitartást! :)

2014. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mi a francra adják az autit, ha nem érinti a 3 területet. Mondjuk van atipusos változata...

2 évesen én korainak tartom ezt a diagnózist, hacsak nem nagyon markánsak a tünetek.

Milyen tünetekre adták a pervazív zavart?

2014. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

én is annak gondolom, simán rányomják a 2 évesekre.

nálunk beszéddel volt a gond, először nem beszélt, majd egyik napról a másikra mondatokban beszélt de erősen echolált, ugye ez autizmus tünet.

tulajdonképpen ez volt az amiért megkaptuk a kódot, de persze volt még pár apró dolog, vagyis nagy vonalakban az, hogy nagyon okos, elképesztő memóriája van. 3 évesen már tudta a betűket, napokat (nem mint egy vers, hanem tudja, hogy ma péntek van), számolt (szintén nem mint vers hanem kisebb 9összeadásokat tud), az összes autó márkát amit valaha hallott csont nélkül felismer, stb. ezek ugye a "normális" gyerekeknél is előfordul, csak az echolálással már sok volt a pszichiátereknek.

egyébként nekem ez is furcsa volt, mert ez a jó memória az asperesekre jellemző, viszont náluk nem érintett a beszéd, általában előbb is kezdenek beszélni.


3 éves kora után, mikor bekerült oviba megszűnt az echolálás, 4 évesen meg mint írtam, az autizmus teszt szerint (sem) autista, de azért a papír még megvan 5 éves korig, ami automatikusan lejár, de ha bármi furcsaság előjön még akkor vissza kell mennünk.


egyébként nekem 2 évig azt szajkózták, hogy "majd előjönnek a többi területi problémák is, emiatt ne aggódjak".

hát nagyon megnyugtatóak voltak ;)

2014. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4. Válaszadó vagyok :)

Igen nálunk is volt echolálás is. És nekem is azt mondták,hogy majd jönnek a tünetek amitől mi úgy ráfeszültünk,hogy a gyerek minden mozdulatát nagyítóval figyeltük. Persze tüntetnek véltünk mindent.

2014. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én a korai fejlesztőbe a túlzott mozgása felpörgöttsége miatt vittem,a szemkontaktot fel veszi de rövid ideig tartja ,valamint a figyelme sem leköthető vagy csak nagyon rövid ideig,valamint kötődési zavar is fenn áll.Kicsi korában volt izom tónus zavar,evéssel is vannak gondok.

De nem repked,ha rövid ideig is de a játékokkal úgy játszik ahogy kell(viszont néha sorokat épít)játszik kukucs játékot,keveset kb 20 szót de beszél!!Na erre kaptuk ezt a diagnózist,amit én nem gondoltam volna!!!:-(((

2014. ápr. 4. 20:21
 10/18 A kérdező kommentje:
jah és szerepjátékokat is játszik :-)
2014. ápr. 4. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!