Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy valaki csak az...

Van olyan hogy valaki csak az Autizmus tüneteit hordozza, de van olyan aki Autista és nem hordozza a tüneteket? (Én nem tudom hogy az vagyok-e de sok tünetet hordozok de nem az összeset. De nem magamról kérdeztem. )

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel mostanában mert felmerült a gyanú hogy én is Autista vagyok.Egész életemet ha elmesélném talán ti is elgondolkoznátok.Nem magamtól kezdtem el azt gondolni hogy az vagyok hanem vélemények szerint,amit nem a gyakori kerdesek-en kaptam.Bár a koromtól még bőven mehetnék vadas kertbe de inkább nem.„Mi van ha mégsem vagyok az?”

#autizmus #spektrumzavar #neurobiológiai pervazív fejlődési zavar
2013. aug. 2. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Tünetmentes autista nem létezik, bár olyan van, akire ráillik néhány tünet, és mégsem tekintik autistának. Igaz, nem kell minden tünetnek jelen lennie ahhoz. hogy valaki autista legyen.
2013. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Igazából az számít, hogy kisgyerekként milyen voltál. Ha akkor megvoltak a tünetek, az általában egyértelművé teszi az autizmust, erről a vizsgálaton is a szülőt kérdezik meg. Kevésbé fontos, hogy mai napig hozod-e a tüneteket, valakiről egész életében nem derül ki. Szerintem ha gyanakszol, és mások is mondják, akkor menj el. Minél előbb, annál jobb. Ha gondolod, mesélj priviben, én kíváncsi vagyok, engem is érdekel mostanában a téma.
2013. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
egyébként az autizmus/autista szót minek nagybetűvel írni???
2013. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!