Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanulói képességet vizsgáló...

Tanulói képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság véleményét nem akarom aláírni, mi történik akkor?

Figyelt kérdés
Tanulói képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottsághoz hívtak vissza holnapra, ( 2 éve voltunk előszőr) akkor a nevelési tanácsadóból javasolta a pszichológus, de nem lett volna kötelező, viselkedésével magatartásával volt probléma. Most 8,5 éves a fiam,2 osztályos. Két évvel ezelőtt azt írták a papírjára, hogy hiperaktív, az iskolában azt mondták nem az, mert akkor nem tudná első pillanattól végig ülni a 45 percet. Már ebben az évben semmi magatartási probléma nem volt vele. A lényeg, hogyha megint azt akarják megállapítani, hogy hiperaktív, de én nem írom alá, mi történik?

#hiperaktivitás #szakértő #SNI #problámás gyerek
2014. ápr. 28. 18:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a semmi problémára nem ad SNI-t a Szakértői. Legalábbis mi elég sok szerintünk súlyos gondokkal küzdő gyereket utalunk tovább és kapunk vissza mint "nem sajátos nevelési igényű"-t.
2014. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége? Bekerültünk a fiammal egy logopédushoz a nyárra és azt javasolta hogy kérjek az SNI státuszt, de én ezt nem szeretném mert szerintem is megbélyegzik a gyereket, s nem akarjàk levenni a gyerekrõl. Én tènyleg megteszek èrte mindent, de magàn ùton szeretnèm inkább.
2014. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Pont hasonló cipőben topogunk.A fiam idén lesz 10 éves,4.osztályos.Megkésett beszéd miatt kapott sni státuszt már anno az oviban.Egy nagyon klassz alapítványi oviba járt,ahol szépen fejlesztették,és mi is mindent megtettünk hogy fejlődjön,elkezdtük úszni járatni,stb.

Szépen fejlődött,diszlexia stb. esélyt írtak a papírjára,de hálistennek semmi nem igazolódott be,első-második osztályban kitűnő volt,dicsérettel.Most 3.-ban két négyese lett,az egyik a szövegértés miatt,a másik rajz...A lényeg hogy másodikos korában voltunk vele a bizottságnál Szolnokon,ahol megállapították hogy már nem sni-s,csak logopédiai megsegítése ajánlott,kimondottan ilyen kompetenciájú pedagógusnál.Na az iskoláról csak annyit,hogy lövésük sincs az sni-s gyerekek fejlesztéséről.Pedig büszkén hirdetik az iskola oldalán,hogy várják az ilyen tanulókat.Egy évig nem volt logopédus végzettségű tanáruk,ezt onnan tudom hogy az előző logopédusuk mondta.A fejlesztés annyiból áll hogy hétről-hétre van egy óra ahol összezárják az összes,mindenféle zavarral küzdő tanulót és rajzolgatnak,beszélgetnek,játszanak.Mindenki ugyanazt,az is aki tanulási zavarral küzd és az is aki beszédhibával.Tavaly az én gyerkőcöm már elkezdte mondogatni hogy nem szívesen megy,mert buta és rossz gyerekekkel van együtt és unatkozik.Mondtuk a tanárnőnek hogy már nem sni-s és úgy látjuk nem kapja meg a neki megfelelő logopédiai fejlesztést,ezért nem akarjuk hogy már járjon.A kedves tanárnő elkezdte osztani az észt,hogy igenis még kell járnia,és neki megvan a végzettsége a fejlesztéshez.Mint utólag megtudtam nincs meg neki de mindegy.A tavalyi évben még végig járt a fejlesztésre,de idén már biztos hogy nem fog,pampoghat akármit a kedves tanárnő.Tudom hogy mire megy ki az egész,hogy minél több gyerek után felvegye a lóvét.Egyébként a gyerekem beszéde is makulátlan,az osztály felének sokkal több a beszédhibája mint neki.Szóval én soha nem tagadtam hogy sni-s,sőt de ezek után már én is azt mondom hogy ha csak beszédhibás a gyerek ne vigyük az iskolába az infót,mert nem akarják kiengedni a rendszerből a gyerekeket,hisz tudjuk milyen sok támogatás jár utánuk.Tudja esetleg valaki hogy ha bemennénk az itteni nevelési tanácsadóba,mert most már csak ide tartozunk ugye,ők adnának-e ki olyan szakvéleményt ami szerint már nem kell járnia fejlesztésre? Meg lehet ettől valaha szabadulni?

2015. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Érdekes, az én fiam Adhd-s, ez a neve a figyelemzavaros hiperaktívitásnak és ennek a diagnosztizálásához semmi köze a szakértői bizottságnak, ezt kizárólag pszichiáter mondhatja ki, tehát itt azért valami nem stimmel. Az anyukák egyrészt úgy rettegnek az sni státusztól, mint a tűztől, de fogalmuk sincs mi az és miért is létezik, ráadásul ilyenkor az is felmerül bennem, hogy tudják egyáltalán, hogy mit mond a szakember? Mert nem úgy tűnik. Ilyenkor sajnálom a szakértőit, mikor nyilvánvalóan ostoba szülőkkel kell foglalkozniuk.
2019. nov. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!