Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek súlyosan beteg, komolya...

Akinek súlyosan beteg, komolyan problémás gyereke van, és utána szül még párat, az miért csodélkozik, hogy nem bírja a terhelést?

Figyelt kérdés
Olvasgatom itt a kérdéseket, és arra gondolok, én nem szülnék hármat-négyet-ötöt, ha már az első vagy a második is külön kiemelt figyelmet, extra körültekintő nevelést vagy gondozást igényel, és tudom, hogy nemigen van segítségem (de talán segítséggel sem, hisz főleg az ANYÁTÓL kell megkapniuk, amire érzelmileg szükségük van). Ha mégis, arra a helyzetre már szerintem nincs megoldást: a gyerekek ott vannak, az anyának bírni KELL. Persze ha nem bírja, ami általában elég esélyes, akkor pont a különleges igényű gyerek hőzza a rövidebbet, vagy éppen a másik, aki nem "követeli" magának annyira a figyelmet, az időt... Szerintem ez se gyereknek, se felnőttnek nem jó. Neked mi a véleményed?

2014. ápr. 29. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont erre gondoltam én is,amikor az előbb olvastam egy kérdést.

Nekem még egészségesen is elég kettő,mert ismerem magam,hogy többre nem futná az energiámból.

2014. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon szomorú ilyen történeteket hallani, és alapvetően azt gondolom, nem szabad ítélkeznünk mások felett.

A véleményem annyi erről, hogy nagyon sok ember nem szán időt/energiát arra, hogy megismerje önmagát, így nem csoda, ha „túlvállalják” magukat. Ez az élet minden területére igaz. Értem én, hogy ijesztő dolgokat is „találhat” az ember, ha mélyen magába néz, de sokkal jobb lenne mindenkinek, ha tisztába kerülne a saját határaival.

2014. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem akarok ítélkezni, és minden tiszteletem azoké, akik bármilyen szinten kiveszik a részüket a jövő generáció felneveléséből, amennyiben normálisan teszik ezt és nem csavargó munkakerülőket nevelnek. Nem is erről van szó. Csak nehéz tanácsot adni annak, aki LÁTTA, hogy már így is gondban van, mert a gyerekei közül az egyik különleges igényekkel bír, mégis bevállal még egyet-kettőt. Eszem ágában sincs lehordani vagy elküldeni őt bárhova, csak hát érted, súlyzókkal a lábamon nem állok neki a Balaton-átúszásnak, nem?
2014. ápr. 29. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan gondolom én is,meglepő viszont a környezetem,egyáltalán nem.Szinte mindenki úgy véli (anyámon kívül,aki bőven kivette a részét amíg tudta) hogy az állandóan betegeskedő gyerek mellé,nyugodtan szüljek még egyet mert "egy gyerek,nem gyerek".De arra,hogy ha kórházban vagyok a naggyal mi lesz a kicsivel? - kérdésre senki nem tud érdemi választ.Mert apuka rengeteget dolgozik,nagyszülőkre sem tudok már úgy számítani,esetleg alkalmanként,de kiszámíthatatlan.

Azt vállalom amit vállalni tudok,ez jelen esetben 1 gyerek!Aztán majd meglátjuk,de biztos az eszemre fogok hallgatni!Mert ez az én,és elsősorban a gyerekem érdeke is!

2014. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 idrzsupos válasza:

Ahol több kisgyerek van, az magában is nehéz feladat, akkor is, ha -nyilván- szeretetre épül. Ahol beteg a gyerek, ott nagyon nehéz mosolyogva tudomásul venni, egyedül vállalni ezt és még 1-2 egészségest is- szinte biztosan túl sok egy anyának. (sajnos sokszor a fogyatékos gyereket csak az anya neveli, apa eltűnik- nem bírja a látványt...)

Ha a beteg gyerekkel napi sok óra kell elmenjen- rehabilitáció, kórház stb.- ott több kisgyereket nem jó bevállalni, óhatatlanul elhanyagoltnak érzik majd magukat az egészségesek- pedig csak a beteghez képest tűnik úgy, hogy nő, mint a gomba.

2014. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!