Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem tudom, hogy hogy neveljem...

Nem tudom, hogy hogy neveljem a legnagyobb (5) fiamat?

Figyelt kérdés

kezdetektől neurotikusabb az átlagnál, sokszor őrjöng jelenleg is, van két kisebb testvére, akiket rendszeresen bánt. férjemmel kezdetektől csak miatta veszekszünk, ő imádja, nem fegyelmezi, nem bünteti, mindent ráhagy, a másik kettővel töredékét foglalkozik. én pedig nem tudom úgy szeretni a legnagyobb gyermekemet és ezt még leírni is szörnyű a viselkedése miatt. férjem nem hajlandó vinni sehova, semmilyen kivizsgálásra, oviban mintha kicserélnék, csendes, szófogadó gyerek. itthon agresszív, akaratok, irigy, követelőző. nem megy a nevelése. semmilyen módszer nem vált be és mostanában már csúnyákat is mondok neki tehetetlenségemben, mert semmibe néz engem. ez köszönhető az apukának is, azt a példát követi a fiam, amit lát, de a lényeg, hogy mit csináljak és hogyan???? ha itthon van, csak vele kell játszani, nem engedi, hogy a többiekkel játsszak, ha nem vele foglalkozom, csinálja a hülyeséget.

sok volt a 3 gyerek, kis korkülönbséggel, de változtatni ezen már nem lehet. kérlek adjatok tanácsot. jelenleg még itthon vagyok a két kisebbel gyeden és új munkahelyet sem tudom, hogy hogy fogok találni semmi segítség mellett.

gyámügy nem segít és fogalmam sincs mit csináljak az egyébként rendkívül okos nagyfiam nevelésével


2014. máj. 2. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben is ki kéne vizsgálni, van-e valamilyen neurológiai, fejlődési vagy veleszületett problémája. Lehet ez akár hiperaktivitás, figyelemzavar, stb. stb.


Gyerekpszichológus, pszichiáter tudja vizsgálni, egyben komplex módon azt is megállapítják, hogy okosabb-e az átlagnál, vagy van-e részképesség-zavara.

2014. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de a férjem nem hajlandó elvinni, én pedig 3 gyerekkel nem tudom elvinni, ha ő nem partner benne.

a másik, hogy kettős személyiség, itthon olyan, mint írtam, máshol , akár oviban, mint a ma született bárány.

2014. máj. 2. 17:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kívülállóként egyértelműen az látszik, hogy a szülők széthúzása és következetlensége csapódik ki a gyerek viselkedésén. És le merném fogadni, hogy a kicsiken is fog ez látszani idővel, csak még kicsit és leginkább az anyjuk kell még csak nekik.


Semmiben nem egyeztek meg, amit az egyik tilt a másik megengedi, veszekedések vannak, feszültség a háttérben, te tehetetlenül dühös vagy, sőt mintha még úgy is érezném, hogy apuka jobban szereti ezt a gyerekét mint a többit...ezek megoldása lenne a legelső feladat.


Nézd meg Jo Frost műsorait, ahol problémás gyerekekkel foglalkozik. Szinte mindig a szülők egységes, következetes nevelése a kulcs.


Szerintem ülj le a férjeddel (jó lenne a gyerekek nélkül valahol) és beszéljétek meg, hogy egy engedetlen, visszabeszélő, lázadó esetleg még agresszív gyereket akar majd nevelni, akiből jó eséllyel rossz felnőtt lesz , vagy pedig hajlandó segíteni megteremteni azt a betonbiztos érzelmi hátteret a családban, ahol a szeretet, szülői irányítás és következetesség szolgálja az alapot a gyerekek fejlődéséhez.

2014. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha veled akar játszani,és a férjed otthon van, látványosan bízd apára a két kicsit, meg a házi munkát, és játssz vele. Ha apa éhes is, játssz vele tovább. Ha a kicsit tisztába kell tenni, ti csak játsszatok. Majdcsak leesik a férjednek, hogy nem adhatja át a családfő szerepét egy óvodásnak.
2014. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Muszáj lenne rendbe tennetek a kapcsolatotokat. Ezen múlik minden.
2014. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!