Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ilyen "gyerekk...

Mit lehet tenni ilyen "gyerekkel"?

Figyelt kérdés
Van a családban egy 18 évét betöltő lány. Egyszerűen nem tudom mit kellene kezdeni vele. Nem jár iskolába, ha be is jár tök felesleges, mert egyesnél jobb jegye sosincs, kijelentette, hogy ő nem fog soha dolgozni. Nem csinál semmit, csak a buli meg a piálás érdekli, sőt mint kiderült már a drog sem idegen neki. Legjobban az aggaszt, hogy semmi jövőképe nincs. Fogalmam sincs milyen segítséget kellene igénybe venni. Hogy lehetne normális útra terelni?

2014. máj. 12. 22:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Míg be nem fejezi a sulit, addig vasszigor. Lehet, hogy hivatalosan nagykorú, de gondolom a családdal lakik. A bulizós, önmagát próbálgató időszakot jó esetben kinövi.
2014. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%

Nálunl nincs ilyen probléma. Ha én csinálnék ilyeneket, anyám megmondaná a tutit.

Csináljam csak nyugodtan, de mi lessz mondjuk 20 év múlva? Nem fog eltartani, ha hirtelen rádöbbenek, hogy kellett volna valami munka is. Választhatok: vagy csöves leszek, vagy útszéli prosti, akiket most még lenézek. Ráadásul a sok cigi, pia, drog rákhoz vezethet, szóval hamar meghalhatok. A drog pluszba még függőséget is okoz, így egy szánalmas kis leszúszott narkós leszek, aki bármire képes egy kis szerért...

Ha már végkép nem tudna semmit csinálni, ez jönne. De nem kiabálva, az csak ront a helyzeten. Szépen lassan, nyugodtan, úgy jobban odafigyel. A kiabálástól és ajtócsapkodástól mindenképp tartózkodj, akkor ellenségnek fog tekinteni.

Próbáld meg meghallgatni, lássa hogy tényleg meg akarod érteni. A titokban közös programok szervezését sem ajánlom elsőre, mert akkor azt hiszi a háta mögött cselekedsz, meg akarod mondani mikor hová menjen. A pszichológust minden, de minden kipróbálása után. Ha csak úgy beadod, úgy érezné lepasszolod, mert nem fogad szót.

2014. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Attól tartok ez már nem a lázadós időszaka. Észérvekkel nem lehet meggyőzni. Vasszigor sem használ, szerintem pont az a baj, hogy sosem volt. Fenyegetni sem lehet azzal, hogy kirakják, mert azt mondja jó, majd megoldja és ki tudja mennyit árt azzal az ember. Az a baj, hogy még a prostitúciót is bevállalná, mert ott nem kell megszakadnia a munkában. Én már tényleg nem tudok mit tanácsolni az anyjának.
2014. máj. 12. 23:20
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
amint betöltötte a 18-at,ki kell tenni az utcára. iskolába nem jár,dolgozni nem akar,teháét a családnak csak terhére van. mehet amerre lát. aztán majd néhány utcán töltött éjszaka után valószínűleg meggondolja magát. ha meg nem,az ő döntése...
2014. máj. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Kirakni a csomagjait az utcára, és éljen meg ahogy tud, majd rájön milyen felelőtlen volt és nem erről szól az élet.
2014. máj. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó kettő, azért megnézném, hogy ti mennyire tudnátok csak úgy kipakolni a saját gyereketeket...
2014. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
ha ilyen lenne,h. ő a képembe mondja h mindent leszar... de próbálom úgy nevelni,h. ilyen ne történjen meg.
2014. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 ivilicious ***** válasza:
0%
én leszrnám, elküldeném otthonról, hogy akkor éljen meg, mert én nem mindig leszek! ennyi...bár,ha ilyen lett, a nevelése lett elcseszve, nem kicsit.
2014. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván a nevelése lett elcseszve, de ez most már túl késő. Ha kirakják, elmegy valami barátnőhöz, aki szintén ilyen életet él és együtt folytatják majd.

Egyébként igen, szó volt a kirakásról, de lehet akkor anyuka csak a hullazsákban látja a gyerekét legközelebb.

2014. máj. 13. 10:27
 10/22 ivilicious ***** válasza:
Első körben nem adnék neki pénzt...hát nem tudom, pedig ha együtt él a barátnővel, akkor csak kell vmit csinálni, hogy legyen pénzük, és elengedném...aztán vagy rájön, vagy nem. jó esetben rájönnek általában...
2014. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!