Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 22 hónapos fiam agresszív a...

22 hónapos fiam agresszív a többi hasonló korú gyerekkel. Mit lehet tenni, mert lassan kifogytam az ötletekből és nagyon el vagyok keseredve. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Természetesen minden alkalommal rászólunk, megfogjuk a kezét, ha valakinek meghúzza a haját, vagy meglöki. Azonban úgy tűnik, hogy hatástalan. A mai napon már dühből nekiszaladt egy kislánynak, aki valamiért nem szimpatikus neki. Minden tiltásom ellenére, többször eljátszotta, a végén haza kellett vigyem a fiamat. A hazamenés miatt egyáltalán nem volt mérges, pedig szeret kint lenni.

Nagyon el vagyok keseredve, mert már hónapok óta tart ez, és most durvább lett a helyzet, mert lökdösődik is. Minden játékot a sajátjának gondol a játszón is.

Az is előfordult, hogy a következő pillanatban hozzábújt a másik gyerekhez.

Beszélni még csak pár szót mond, a szövegértése most kezdett el fejlődni, ezért szónoklatokat biztosan nem értene még, csak a rövid utasításokat. A nagyobb gyerekekkel meg ismerkedni, játszani akar, velük nem kekeckedik. Minket szülőket is csak elvétve bánt, akkor is finoman. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Otthoni légkör rendben van, nem verekszünk, csak ritkán kiabálunk egymással, sokat foglalkozunk a gyerekkel, imád minket ő is.


2013. okt. 24. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Két megoldás van erre.


Vagy mikor kimentek a játszóra, mikor beértek letérdelsz elé és annyit mondasz: ha bántasz valakit, ellöksz, megtépsz stb... akkor abban a pillanatban indulunk haza. Ès amikor bekövetkezik az elsö eset akkor nem könyörögsz hanem abban a pillanatban felkapod és köszönés nélkül elhagyjátok a jászót. Ha ordit ha nem akkor is.


Másik egy kicsit lasabb dolog, de ez is jól beválik. Egyszerüen mikor megüt valakit, bánt, akkor hozzá nem szoltok, észre Sem veszitek, se te se más. Azt akit bántott pedig agyon szeretgetitek, megpusziljátok, megsimogatjátok. Amikor viszont a fiad egyetlen pozitív lépést is tesz a gyerekek felé abban a pillanatban reagáltok egy nagy dicsérettel felé.


Szomszédunkban van egy 2 éves kisfiú, 3 hónapja költöztek ide. Egyböl össze barátkoztunk és hetente többször játszanak a gyerekeink együtt. nekem 3 és 1 évesek a lányok. A nagyot nem bántja, de a kicsit elkezdte csipkedni eröböl fájdalmasan. Folyamatosan ment a rászolás, folyamatosan ment a büntetés, bekellett mennie, de igazából semmi nem használt. Aztán jött az ötletem, hogy ne vegyük öt észre, csak a kicsit vígasztaljuk meg. 3 nap után látványos eredménye lett, a fiu már csak ölelgeti és puszilgatja, egyetlen egyszer Sem bántotta már kb 1 hónapja.

2013. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez a másik gyerek ölelgetése nagyon jónak tűnik! Annyi, hogy a másik szülőnek partnernek kell hozzá lennie és nem rögtön elmenekülnie előlünk. (hozzátéve, hogy én mindig bocsánatot kérek a fiam nevében is az érintettektől)

Ki fogom próbálni, köszönöm!

2013. okt. 24. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok,


mikor ott vagy a játszón mindig légy résen, és ha látod hogy megtörtént már is te legyél ott rögtön és csak is a sértettel foglalkozz. A fiadra egyetlen egy megjegyzést, pillantást nem lehet vetni. A fiad egyetlen egy dolgot akar, hogy foglalkozva legyen vele, hogy ö legyen a középpontba. Meg kell tanulnia, hogy ezt a jó cselekedetekkel tudja csak elérni, és a rossz cselekedettel nem tudja senki figyelmét felhívni.

2013. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!