Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyéb humánus módszerek cumi...

Egyéb humánus módszerek cumi leszoktatására?

Figyelt kérdés
Elmúlt 4 éves a fiam, de még mindig nem tud lemondani róla.:S Nagyon értelmes, fejlett (bő 5 évesnek kinéz, és értelmi szinten is kiemelkedő) gyerkőc, ambivalens is a cumi a szájában. Próbálkoztunk már mindennel: beszélgetéssel, ráhatással, közömbösséggel, játékos megoldással (Jézuska/Angyalka/Télapó/Nyuszi/Varászló/Akárki elviszi, ajándékot hoz helyette..) érti is, miről beszélünk, aztán mégis kéri. Sőt, volt olyan, hogy ő maga dobta ki (egyszer, mikor mondtam, hogy már a fogain is látszódik a nyoma, egyszer, mikor egy távolabbi rokon mondta, hogy "ilyen nagyfiú, ejnye.. az öcséd kisebb, ő mégsem cumizik"), aztán hiába próbáltam következetes maradni, vissza adtam, mert nagyon frusztrált, nyugtalan volt. A baj az, hogy nem csak alváshoz, nappal is sokszor kéri/kérné, de nappal korlátozom, amennyire csak lehet. Aztán persze ott a másik véglet, egy ovis csoporttársunk anyukája mondta, hogy ne is foglalkozzak vele, nem olyan ördögtől való dolog ez, az övé (nagyobb) is leszokott róla, mire iskolába (!!) ment... Oké, értem én, hogy a gyerek érdekeit kell nézni, de komolyan nem tudom, mivel teszek Neki jobbat. Ha hagyom, hogy magától hagyja el, hisz semmi más nem nyugtatja ennél jobban meg (sem ölelés, sem zene, sem mozgás, figyelemelterelés csak percekre), vagy radikálisabbnak kéne lennem? Segítsetek!
2014. máj. 14. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Lehet nem ezt akarod hallani, de neked kell határozottnak lenni.

Szerintem, ha ő már egyszer eldobta (tehát tök okosan cselekedett magától), és te mégis vissza adtad neki, hát ennél rosszabbat nem is tehettél volna.


Egy 4 éves gyerek már elég értelmes, hogy mondj neki valami történetet (hogy miért kell elhagyni a cumit), és ha ehhez ragaszkodsz meg fogja érteni.

Ha te feladod, akkor mit vársz a gyerektől?


Mivel ő már eldobta egyszer, ezért érett is rá, hogy elhagyja. Most te jössz, Anyuka!

2014. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt,hogy már 4éves volt, el akartam venni tőle,de olyan keservesen sírt,hogy visszaadtam , majd másnap elhagyta nem találtuk meg akkor azt mondtam, na ez az a pont,hogy nem kapja vissza, elaludt nélküle persze éjjel megkerestem, de jól eldugtam, mindenki azt mondta,hogy csak 3 napig fogja keresni, és sírni, hát nálunk kemény 5 nap lett belőle, pár hónappal később megtalálta a cumit de nem érdekelte, nem kellett neki.
2014. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Második vagyok, neekm jó,hogy nem az maradt meg benne,hogy én vettem el tőle, hanem mindenkinek azt mesélte,hogy Ő hagyta el.
2014. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én a barátnőm kisfiára vigyáztam,két éves volt akkor. A cicával játszott,és keesett a cumija. Erre én játékból azt mondtam,hogy elvitte a cica. Mivel érdekes volt neki és nevetgélt rajta,nem is adtam vissza többet. Otthon mosolyogva magyarázta anyukájának,h mit csinált ez a cica:)

Persze nem minden gyereknél egyszerü. Talán a kedves második válaszoló ötlete a legjobb ilyen esetben.

Sok sikert:)

2014. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
"véletlenül" vesszen el a cumi, vagy mostantól mindig, amikor kéri, kenj rá valami kellemetlen ízű, de ártalmatlan dolgot, te tudod, mit utál a fiad. Le kell róla szoktatni, mert egyrészt kinevetik (láttam én már ilyet "Nézd már, ekkora ló kölyök, és még cumizik" hangosan egy alsóbb osztály beli fickó szájából egy kb. fiad kora beli gyerek mellett...) ne mondd, hogy egy ilyen nem okozna neki nagyobb traumát, mint pár cumi nélküli nap...
2014. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én elég sokáig szoptam az ujjam. Próbáltak leszoktatni róla, de nem sikerült. Iskola előtt pár hónappal, 6 évesen hagytam abba. Szerintem az a jobb, ha magától hagyja abba a gyerek a cumizást vagy az ujjszopást. Bár lehet, hogy mindenkinél más módszer működik jobban :)
2014. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Tesómék is hasonlóan jártak a gyerekkel. Már azt hittük, hogy oviba is cumival megy. Pont kapóra jött, hogy valami miatt sebes lett a szája. Azt hazudtuk neki, hogy a gonosz

cumi manó harapta ki. Rögtön eldobta, azóta hallani sem akar cumiról.

2014. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 és fél évesen hagyta el a cumizást. Már előtte sokat meséltem neki a cumitündérről, hogy ha otthagyja a cumit este az ablakpárkányon, a cumitündér elviszi és odatesz cserébe egy ajándékot. Meg is vettem neki egy klassz kisautót, hogy ha helyzet van, csak elő kelljen venni. A kisfiam oda is adta a cumit párszor, de amikor ment aludni, mindig sírt a cumiért, ezért visszaadtam neki. Már kezdtem feladni, erre egy reggel nagy meglepetésemre közölte, hogy nem kell már neki a cumi, és lazán kidobta a szemetesbe. Én gyorsan kivittem a szemetet a kukába, mert féltem, hogy később kitúrja a szemetesből :) Aztán jött az alvásidő, és megint kérte volna, én emlékeztettem, hogy ő dobta ki, mert már nem kell neki, és elvitte a kukásautó. Volt egy kis hüppögés, de végül elaludt nélküle, és másnap reggel várta az ajándék az ablakban. Kicsit átírtam a tündérsztorit, mondván, hogy amiért ilyen ügyes volt, a cumitündér hozott neki valamit. Kb. 5 napig nem is volt ez téma, örült az autónak. Aztán megint kérte volna a cumit. Párszor még elmeséltem neki, mi történt, és hogy már nincs cumi, de van autó, és agyondicsértem, milyen ügyes kisfiú. Megnyugodott, és ennyi.

Szerencsém volt vele, remélem, a kistesójával is sikerül majd valami hasonló :)

Mivel a te fiad már nagyobb, neked azt javasolnám, hogy csak otthon, a lakásban engedd cumizni. Csak egy cumija legyen, és ha az tönkremegy vagy elveszik, egyszerűen ne vegyél neki újat. Ha zokon veszi, mondd neki, hogy nagyon drága az új cumi, nincs rá pénzetek. És persze kárpótlásul kaphat valami ajándékot. Ha pedig magától megválik tőle, azonnal dobd a kukába a cumit, és ne hagyd, hogy visszatáncoljon, és te se add neki vissza!

2014. máj. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem lenne probléma, ha rá sem szoktatnátok a cumira. Egyszerűen nem kellett volna neki cumit venni. Az ujjszopásról meg magától leszokik. Totál felesleges, erre mindenki vesz egyet, hadd szokjon rá, aztán 4 éves nagy gyereket nem bírsz leszoktatni. Áruld el, miben fontos a cumi a gyerek fejlődéséhez? Amíg nem volt cumi,addig lelki nyomorékok születtek? Addig az ujját szopta. Az bőven elég.
2014. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Lányom majdnem 5 éves és kb. 1 hónapja nem cumizik. Előtte nagyon ragaszkodott hozzá, szinte függő volt. Aztán oviba került, ott az elején még cumizhatot, de aztán szóltak és ő is felfogta hogy bizony napközben nincs cumi (max. alvás időben). De ennek ellenére otthon még mindig cumizott. Most megint szóltak az oviban hogy jó lenne ha otthon is leszokna erről. Mi is próbáltuk a húsvéti nyuszinak oda adni, nem jött be. Párom elrakta hogy akkor innentől nincs cumi és kész, de addig zokogott, míg vissza kapta. Ezek után még volt pár cumi leszoktatós trükk ami kudarcba fulladt, mert a gyerek még nem állt készen hogy elengedje a cumit. Most egy hónapja egyszer csak a kezembe nyomta én pedig mondtam hogy a lányomnak, hogy te már nagy lány vagy és nem is kell neked a cumi. Bólintott hogy igen. Biztosra vettem, hogy egy óra múlva újra kéri, de nem tette és azóta sem. Van persze hogy megkérdezi hogy hol a cumija és beszélgetünk róla, de már nem kéri. Nekünk egy trükk sem jött be, a gyereknek magának kell belátnia hogy nincs szüksége cumira.
2014. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!