Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más gyermeke is aki cumi...

Más gyermeke is aki cumi függő az követeli a cumit akkor is ha saját kezűleg dobta ki a kukába?

Figyelt kérdés

Órdít mint a sakál már fél órája ,oda vissza ráncigálom már mérgemben a langyos víztől az ágyig , de követeli a cumit.

Tegnap már cumi nélkül aludt mert kidobattam vele az egyiket mert tönkre ment.

Ma meg megvan bolondulva, takarót , párnát elővetet velem az se jó játszana menne a sógorhoz mert nem adok neki cumit, de mondtam neki már aludni fog ha már elő vettette velem a takarót.

De ő nem alszik cumi nélkül.

4 éves lesz a nyáron.

És úgy csurog a nyála mintha öntenék éjjel nappal.

Mérgemben mellévágtam a cumit a falnak egyből elhallgatott ment aludni.

Mikor fog leszokni már?Olyan akaratos hogy én ilyet még nem láttam és egyszerűen nem hagyja abba képes órákig ordítani.

És apróságokon bepukkad aztán a végén már azt se tudom miért kezdett el ordítani.

Teljesen ki vagyok tőle.

Mindenki megszól minket mert ekkora gyerek és még cumi van a szájában még napközben is.

Tegnapi nap kivételével.Semmitől nem hadgyta abba a bőgést már csíptem a seggébe is, akkor mégjobban ordított, következőleg csak fenyegettem vele az se használt.

Mi jó módszer arra hogy az ilyen akaratos gyermek szót fogadjon?



2013. ápr. 18. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hagynám had cumizzon alváshoz. Ha neki kell még, akkor neki az fontos valami miatt. Lehet biztonságban érzi magát tőle, hogy cumizhat. Ezen ne problémázz, tök felesleges. Hogy mások mit mondanak, az meg a kutyát ne érdekelje. Nem az ő gyerekük, neveljék a sajátjukat. Az én lányom cicizik alváshoz 2.5éves, és? Kell neki, biztonságot ad. Ha más megszól, az az ő baja. Én haladok a tempójában. Ne aggódj, nem fog 18évesen is cumizva elaludni. Eljön az idő, amikor már nem fog kelleni neki. Én lányom is, már mondogatja, hogy simogassam inkább a pocakját, és múltkor Apával is elaludt. Nyugi!
2013. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg, tudom nem könnyű ha folyton ordít de félni fog tőled ha ilyen mértékű dühöd van. én is hagynám legalább alváshoz hadd cumizzon, és tényleg ne foglalkozz azzal más mit mond.
2013. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De mit mondok neki ha majd követelni fogja napközben is a cumikáját?

Mert éjjel oké , nem lássa senki, de amikor megyünk az útszán és ott lóg egy 4 éves gyermek pulcsiján a cumi láncostul az kicsit tényleg szégyen.

Sokan főleg idegenek , próbálják elkérni tőle ezzel jelezve és mondva hogy minek ekkora nagy fiúnak cumi.

2013. ápr. 18. 13:30
 4/20 anonim ***** válasza:
Ne érdekeljen! Ez van, cumifüggő :) Nálunk meg cicifüggő. Tudod, hány rosszalló megjegyzést nyeltem le, mert cicizék még a 2.5éves lányom? Kit édekel? Neki kell, ő szereti, majd leszokik róla. Erőszakkal úgysem fog menni. Majd megérik rá. Addig is próbálj vele beszélni, nagyfiú már, megérti. Mondd meg neki, hogy tudod, hogy fontos neki a cumi, nem is szeretnéd elvenni, de tűzzetek ki egy időpontot, pl gyereknap, vagy anyáknapja és akkor onnantól már csak alváshoz legyen. Addig cumizhat, nem fogsz rászólni. Így ő is tudja tartani magát a megállapodáshoz. Nálunk ezek az apró kompromisszumok mindig beváltak, és sírás nélkül hagytuk el a ciciket és most már csak alváshoz van.
2013. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
próbáld ki azt hogy viheti magával mondjuk egy kis táskába ha mentek valahová de a szájába nem veheti. de éjjelre hagyd neki.
2013. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

De nem csak a cumis ordításért van problémánk hanem alapból nagyon akaratos nem érti mi az hogy nem és nagyon sértődékeny.

Ha valaki hozzá ér evés közben , vagy le emel 1 falatot a tányérjáról és azt mondja neki hogy majd én megeszem mert neked nem kell, akkor van még hiszti.

Mert sem megenni nem eszi meg , sem oda nem adja másnak de később sem eszi már meg mert ha olyan étel akkor később már nem jó megszárad....A füsvénység az irígység benne van.

Nem tud várni múltkor elmentünk a párommal és 2 barátnőmmel le a boltba a bolt előtt van egy ki űlőke kiültünk oda , és nem adtam a kezébe a cukorkát a fiamnak még a boltba, erre ő megsértődött és a barátnőim ha hozzá szóltak akkor egyre jobban bújt a székre össze gömböjödve.

Eleinte csak hallom ám halkan szipog de előtte kínálgattam neki a cukrot nem kellett neki 1 szemet a székre tettem neki.

És hozzám akarta vágni , de megfenyítettem ha hozzám meri vágni vagy valakihez is akkor nem fogunk a játszótérre menni.

Ekkor ledobta a földre maga mellé, én megláttam felvettem ez nem tetszett neki és jobban kezdett már ordítani , aztán már annyira ordított hogy idegesített hogy mások néznek és nem hallgat el.

Aztán a párom az ölébe akarta ültetni de kapálodzott rugdosodott mintha erőszak lenne.

Aztán fogtam a kezét és félútig hazavonszoltuk mert ordított és alig akart menni.

Megálltam vele 4 szer is és kérdezem tőle akarsz menni játszótérre?,Ha abba hagyod a sírást akkor megyünk ha nem akkor megyünk haza.

És mint aki nem hallja ordít tovább, én meg fogtam és elntünk hazafele erre a fiam már ugrált mérgében hogy még mindig abban az irányba tartunk ameddig előtte. Aztán megkérdeztem tőle ismét. Utoljára kérdem akarsz menni játszótérre?,....na akkor elkezdett bólogatni de nem szólt semmit, egyszerűen nem mondja mi a baja.

Valószínűleg ő amikor mi leültünk már akkor ment volna játszótérre csak annyira nem tudott várni hogy rosszul volt.

Rágcsálni való és bambi nélkül nem is merem elvinni sehova mert csinálja a cirkuszt.

Amíg én várok pl orvosra ő addig rágcsál.

2013. ápr. 18. 13:48
 7/20 A kérdező kommentje:
Egyébként van mikor fél az idegen emberektől de van mikor oda megy idegen emberekhez és lekezel velük puszit ad stb...kedvétől függ.
2013. ápr. 18. 13:49
 8/20 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nála még jócskán tart a dackorszak. De sajnos nem tudok mondani semmi tutit, meg tanácsot se tudok adni nekem még kicsi a lányom. rengeteg dolog van fenn neten a hiszti kezelésről olvasgass hátha találsz egy jól beváló módszert! és tényleg kitartás! biztos nehéz de nehogy a végén féljen tőled :(
2013. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Na az én lányom is akaratbajnok. Nálunk ez vált be. MEgmondtam neki, hogy én mindenért csak 3szor fogok szólni és 3szor fogok rászólni, ha rosszat csinál. 4edjére megy a sarokba és ott fog állni 2percet. Kb 3szor álltunk sarokba, én is vele, fogtam a kezét :) Aztán megtanulta, másodjára szólok, akkor mondom neki, hogy egyszer szólok már. Ha rosszalkodik tovább, akkor mondom neki, hogy utoljára szóltam, szeretnél a sarokba állni? És ez bevált, hatásos nagyon :) Az meg nem irigység, hogy nem engedi, hogy más is egyen a tányérjából. Én 29éves vagyok és utálom, amikor a férjem beleeszik a kajámba. Egyszerűen nem szeretem és inkább odaadom neki. Ő ilyen. Az irigység nem itt kezdődik, hanem ott, ha azt sem adja oda, amit oda tudna. De nálunk ez alap, hogy más kajájához nem nyúlunk, nem eszünk bele.
2013. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9es vagyok, annyi percet álljon a sarokba, ahány éves. Ezt még a szuperdadán láttam az egyik ismeretterjesztőn. Így kezelték a hiszit, kipróbáltam :) tényleg jó
2013. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!