Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudnam a 2 eves kisfiamat...

Hogy tudnam a 2 eves kisfiamat leszoktatni a sok - sok tea ivasrol?

Figyelt kérdés
Nem iszik tomeny teat,nagy reszt viz,csak eppen teszek bele teat,ami gyerekeknek valo,nem cukros....de nagyon sokat iszik!! Allandoan anya tea,es amig nem adom oda hisztizik,de nagyon csunyan.....Olyan tanacsot nem kerek,hogy hagyjam orditani ,majd abba hagyja....Valamit ezzel potolhat?! Enni eszik,de ez miatt nem olyan jol...mivel elteliti a hasikajat....
2014. máj. 19. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi kivizsgálás nem ártana. A gyerekeket többnyire úgy kell itatni, mert sosem akarnak eleget inni. Amikor egy gyerek ennyire szomjas, komolyan kell venni. Sokminden lehet, komoly és kevésbé komoly, nem akarlak ijesztgetni, de járjatok utána!
2014. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1es nem mondott hülyeséget azt hiszem a cukorbetegség legelső felismerhető tünete a fokozott szomjuság. De reméljük nincs semmi gond és csak szereti a teát!:-)
2014. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tényleg szereti a teát, és nincs semmi gond. Nálunk leszokott róla a gyerek, volt, hogy egy szuszra, 4 decit képes volt betolni belőle. Ha nem kapott, akkor ment a hiszti. Azóta mondjuk nincs szem előtt mindig a pohara, így elfelejti. Amúgy nem baj az ha iszik. Annyi, hogy kaja előtt próbálj neki kevesebbet adni.
2014. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem még az jutott eszembe, hogy simáén lehet ez szopás inger miatt, ugye náluk még nagyon fontos.

tehát ha cumisüvegből iszik, akkor azt kell lecserélni pohárra, szívószálasra vagy akár kubus üvegre.

nálunk legalábbis ezért ivott egy időben nagyon sokat, eldobta a cumit, utána cumisüvegen akart lógni, de persze kellett bele valami.

aztán meg mikor poharat kapott, egész nap noszogatni kellett, hogy legalább 2 deci lecsússzon ;)

2014. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi az a sok-sok tea? Miből kapja?

Cumisüvegből vagy pohárból? (Ha üvegből, akkor tényleg lehet, hogy a cumizás kellemes érzése is benne van a dologban.

Ha nem teát adsz neki, akkor is hiszti van? Mert ha tényleg szomjas, jó neki a víz is.

2014. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 21 hónapos, és ő is nagyon szereti a teát, illetve bármit, ami nem víz. Vizet csak pohárból vagy üdítős palackból iszik, mert az érdekes :) de azt inkább csak melegben, kint az udvaron adok neki, mert rendszerint magára önti vagy kilocsolja.

A teára akkor szokott rá, amikor télen-tavasszal szinte folyamatosan beteg volt.

Én úgy próbálom kordában tartani, hogy egyrészt a teát én is nagyon hígra csinálom, egy kicsi mézet teszek bele. Másrészt ha kér inni, egyszerre csak 1-1,5 dl-t teszek az üvegébe. Ő olyan, hogy teljesen mindegy, mennyi van az üvegben, azt megissza, ezért nem adok neki nagyobb mennyiséget. És így az étvágya is jobb, mint amikor még több teát ivott.

Amúgy arra tippelek, hogy neki és a nagyobbik fiamnak is gondja lehet a vércukrával, sajnos nekem ez a bajom már gyerekkorom óta. Előfordul, hogy leesik hirtelen a vércukrom, és akkor azonnal ennem vagy innom kell valamit, ami rendbehozza, különben rosszul leszek. Ha a picimnél tényleg van ilyen gond (persze nem tudom biztosan), nem csoda, ha teáért üvölt pl. közvetlenül ebéd előtt. Kap egy kicsit, és utána általában megnyugszik és normálisan eszik.

2014. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi,igen mar kevesebbet teszek neki az uvegbe...en ugy latom,hogy nala egy nyugtatas....
2014. jún. 2. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!