Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Milyen ötletekkel kezdjem...

Milyen ötletekkel kezdjem leszoktatni a pelusról a 2,5 éves kisfiamat?

Figyelt kérdés
Már annyira mérges vagyok rá,hogy nem akar se a bilire,se a wc-re ráülni.Rimánkodok neki,hogy pisiljen a bilibe,de szinte meg se hallja.Olyan mintha nem értené, mintha agyilag zokni lenne a gyerek.Már szinte jól megpofoznám érte, hogy szemétkedik.Most tényleg nem érti hogy mit mondok vagy szándékosan csinálja.Mindenki csesztet már körülöttünk hogy a gyerek még pelenkás és ez már nagyon bosszant.
2014. márc. 4. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Még ne akard leszoktatni, mert nem érett még rá. Ne azokra hallgass, akik csesztetnek. Még nem kell neki szobatisztának lenni. Ha erőlteted, akkor még később lesz szobatiszta.
2014. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gondolod komolyan, hogy ezért meg kell pofozni??? ugye nem???? Ugyanebben a helyzetben vagyok kislányommal, ő is 2,5 éves, de nem akarja levenni a pelenkát - MERT MÉG NEM ÉRETT RÁ!!! nem azért mert szemétkedik, hidd el még nincs készen rá! Tudom milyen kapni a megvető pillantásokat hidd el, már nyáron a játszótéren láttam, hogy sok anyuka azt nézi, az én lányomon ( aki 2 évesen 3 nak nézett ki) még pelus van... de pont le..arom! Neki van egy 1 éve Húga,ez nagymértékben visszhúzza szerintem.... 2 napig nem kért pelust , sikerült is bilibe pisilni, szóval megvolt a sikerélmény, és mégis visszakérte... türelemjáték ez....
2014. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy azért nem ül a bilire, hogy téged bosszantson? Kicsit higgadj le szerintem, mert kicsit túlreagálod ezt a dolgot. Nem érett még meg rá, azért nem akar ráülni. Nyáron kapd le róla a pelenkát, adj rá kisnadrágot, és vidd gyakran bilizni. Neki se túl kellemes, ha bepisil. Megnyugtatlak előre.. be fog.. sokszor! De ez ezzel jár. Meg fogja tanulni. Elég ritka, hogy az iskolás korú gyerekek még pelenkásak. :)

Lehet hogy egyik napról a másikra elhagyja magától. Olyan meg eszedbe ne jusson, hogy azért megpofozod, mert bepisil!

Mondjuk nekem kicsit fura, hogy így beszélsz a saját gyerekedről, hogy "agyilag zokni". Egy 2,5 éves gyerekről beszélsz. Kicsit sokat vársz tőle, nem?

Kisfiam 3 évesen, 1 hét alatt lett pelenka tiszta, de még 4,5 évesen is hébe-hóba volt baleset.

Azzal meg aztán végképp ne foglalkozz, hogy ki mit mond! Minden gyerek más, ez nem verseny.

2014. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Mi ez a hozzá állás?! Az én fiam is 2,5 éves, mi beszélgetünk róla, ismerkedünk vele, ő sem akar rá ülni, de nem erőltetem, mert azzal nagyobb kárt tennék! Én meg várom a nyarat, akkor könnyebb leszoktatni a pelusról őket és én lesz@rom mások véleményét. Alap a fiúk később érnek meg dolgokra. Például az én fiam alig mond pár szót, még beszélni se tud mondatokban, de ezért nem cseszegetem, sok könyvet nézegetünk, mondókázunk, énekelünk és szép lassan lesz egyre több szava. Sose felejtsd el, h minden gyerek más! Az egyik ebben jobb a másik meg abba.
2014. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem az bosszant inkább, hogy csesztetnek érte? Nézd meg, ki ossza az észt, lehet, hogy nincs is gyereke. Nem érett még rá, mondani bármit lehet, csak annyi a tanácsom, ami nálunk bevált: vettem egy bilit és az ott volt a szobában, eleinte játszott vele, a plüssmaciját ráültette, aztán nyáron amikor nem volt rajta állandóan a pelus, magától ráült. Várj vele és türelem, kerüld a témát ha ennyire felbosszantanak vele, a kisfiad erről nem tehet. Minél jobban erőlteted, annál rosszabb lehet.Egy ismerősöm gyermeke majdnem 4 éves volt mikor a pelusról egyből a wc-re szokott.
2014. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem gondolom komolyan hogy kikap ezért.De én érzek benne szándékosságot vagy nem is tudom.Szavakat se akar nagyon mondani.Ő vele nem lehet leülni megbeszélni hogy mi van,mert nem hajlandó rám se nézni.Szerintem nem is érti hogy mit beszélek.Már ráültettem a játék maciját is a bilire és dicsértem hogy a maci milyen ügyes, mert belepisilt a bilibe,de a fiam csak kiröhög.Az apja is mutatta már hogy hogyan kell a wc-be pisilni, vagy az udvaron pisilje le a füvet,de veszett ügy.Nem járunk már el gyerekek közé se mert nem bírom hallgatni hogy más gyereke már 8 hónapos kora óta bilizik meg beszél.
2014. márc. 4. 11:20
 7/14 anonim ***** válasza:
Te h.ülye vagy. Bocs de totál hülyén gondolkozol! És ha ki nevet? Rám se figyel a fiam, de ő attól azért hallja amit mondasz. Azért nem jársz közösségbe mert féltékeny vagy? Én örülnék, ha össze tudnék ülni más anyukákkal és gyerekeikkel! Eszembe sincs féltékeny lenni más gyerekére... 8 hónapos kora óta bilizik? Azért ez nem túlzás? Abban a korban egyáltalán nincs meg érve rá a gyerek. Max, rá erőltették és nézd meg később annak a következményeit...
2014. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Minek csinálsz belőle ekkora ügyet?Majd bilizik ha akar, ha érett lesz rá, ha nem cseszteted ezzel örökösen és nem csinálsz belőle hisztit. Téged nem.frusztrálna ha egyfolytában tolnának neked egy témát? Hagyd békén. Ha pisill vagy ráül a bilire, dícsérd meg. Adj neki puszit, tapsold meg, adj neki csokit, kekszet, pozitívan motivald és ha nem sikerül mégsem, akkor se stresszeld. Persze hogy direkt csinálja ha érőszakoskodsz.
2014. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam sok mindent csinál 2,5 évesen. Mosogatunk, porszívozunk, teregetünk. De ha véletlen mosogatás közben kilódít egy kis vizet, nem ordítom le a fejét, csak annyit mondok, h semmi baj, anya feltörli, legközelebb jobban figyelj. Vagy, ha teregetés közben el ejt egy ruhát, akkor se veszekszek vele. Azért vagyunk mi szülők, h türelemmel tanítsuk őket.
2014. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbálj türelmes lenni, 1 hónap alatt is sokat változhat a helyzet ilyen idős babáknál, és az sokat segít a fejlődésben ha nem mindig csak Te vagy vele, ha megoldható, másik szülő vagy nagyszülő is foglalkozzon vele néha, nekünk ez hozott nagy változást. Nyugodtan menj vele közösségbe, nem muszáj mindig beszélgetni másokkal, a gyerekkel való játszás előrébb való mint az eszmecsere :)
2014. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!