Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két fiam van, egy 5 és fél...

Két fiam van, egy 5 és fél éves és egy 11 hónapos. Egyhónapon belül diagnosztizálták mind a kettőnél a Fragalis X szindrómát. Az orvosok azt tanácsolják szüljek egy egészséges kis lányt. De, mi van ha fiú lenne és elkellene vetetni? Ti, h döntenétek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben engedélyezik a nem megválasztását, ha jól tudom. Microsort eljárásnak hívják, itt találsz róla infót. Sajnos lányt nehezebb vele "kivitelezni", mint fiút... Itt találsz róla infót: [link]
2014. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, a lányt könnyebb! De elég drága az eljárás :(
2014. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez most komoly vagy megint egy elméleti kérdés?
2014. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utána olvastam és nem értem a logikát. lányok is öröklik, nem csak a fiúk, igaz kisebb százalékban, de ha nem jön ki rajtuk a betegség akkor örökítik.

szóval lány esetében is vagy beteg vagy nem, ráadásul ha nem lesz beteg akkor beteg unokád lesz. míg a fiúk 20% eséllyel lesznek egészségesek és nem örökítik tovább a betegséget.

szóval én inkább egy egészséges fiút szülnék...

2014. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy visszakerdezek, de hogyan derult ki? Milyen tunetek voltak, ami miatt felmerult a gyanu?

Nem tudom mennyi idos korban lehet latni a sulyossag fokat, egy harmadik gyermek gondolata azert ettol is fugg sztem. Kivanom, hogy a te fiaidnal enyhe formaban jelentkezzenek a problemak.

2014. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen örökítik,de ő nála már tudják a problémát szűrhető lesz időben.Mi sajnos nem tudtuk és így alakult.

Sok tünete nem volt,csak furcsáltuk hogy örömében vagy ha izgatott repkedve ugrál.A fejlődése rendben megy,picit vissza van maradva mint a kora béli gyerekek.Később tudjuk meg ha iskolába fog járni milyen mértékben.

2014. júl. 10. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
11 honaposnal mik a tünetek?
2014. aug. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!