Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek lehet egészséges...

Szerintetek lehet egészséges babám?

Figyelt kérdés
Én 25 éves nő vagyok. Volt 21 évesen egy abortuszom,mert becsúszott,de az akkori párom nem vàllalta,egyedül meg nem tudtam volna,akkor még tanultam. Ma már 3 éve dolgozok. A páromnak az előző kapcsolatából van egy gyereke,mert a nő tablettával védekezett,aztán mikor érezte,hogy a párom nem érez már iránta úgy,akkor teherbe esett,mert azthitte így együtt maradnak. Azt tudta,hogy a párom családcentrikus és nem fogja elhagyni,ha megtudja gyerekük lesz. Együtt maradtak,de 1,5 év után egyszerűen nem bírta tovább a párom. A gyerek anyja erre úgy reagált,hogy "Oké,menjünk szét,de a gyerek nálad marad,mert én élni akarok,ugyanis nem nőttem még fel az anyasághoz!" Bíróságig ment az ügy és környezet tanulmány után+gyerekpszichológus véleménye után a páromra bízták a kicsit,aki 2 éves volt akkor. Mi ezek után összejöttünk,aztán feltűnt,hogy a kicsi nem egy átlagos 2-3 évesként viselkedik. Nev. Tan. után Vadaskert és kiderült,autista a gyerek. Mi szétmentünk,mondván nekem legyen jobb,szüljek egy független embernek... Aztán mindig visszajutottunk egymáshoz... A szüleim nem akarják,hogy Vele legyek szintén a teher miatt... Mi viszont szeretnénk majd babyt közösen. Lehet egészséges babánk? Egyikőjük családjában sincs genetika betegség. Az anyja a gyereknek cukorbeteg és nem figyelt a cukrára még a terhessége alatt sem... Orvosok azt mondják ettől is lehet auti a gyerek... Mi a véleményetek? Esetleg tapasztalatok? Szívesen fogadom az infókat! :)
2014. febr. 12. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha szeretitek egymást, maradjatok együtt. Nehéz egy autistával, biztos, de attól is függ, milyen fokozaton van. Vannak autisták, akiken alig észrevenni. Vannak viszont nagyon "nehéz" esetek. Az olyan gyerekek mellé én nem vállalnék még egyet, mert azok a gyerekek teljes embert kívánnak. A testvér sínylené meg, nem kapna annyi figyelmet. Nagy valószínűséggel az anyai oldal miatt lett autista a gyerek, így nektek lehet egészséges gyereketek. És lehet, hogy a fogamzásgátló se ment ki rendesen a szervezetéből, lehet az is befolyásolta.

Most mennyi idős az autista gyerek? Gondold végig, olvasgass utána, hogy mennyire várható az ő fejlődése, gondold át, hogy képes lennél e lelkileg, fizikailag egy másik gyerekkel foglalkozni az autista gyermek mellett. Ha pl az autista gyermek súlyosan autista, én nem vállalnék mellé másikat.

2014. febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy lehet egészséges gyermeked. Persze igaza van ez előttem szólónak, és át kell gondolni a körülményeidet. De ha te is vágysz saját gyermekre, szerintem nem szabad elfojtani ezt a vágyat. Egyébként pedig szedj terhesvitamint, onnantól ahogy próbálkoztok, az is hozzájárul az egészséges babához!
2014. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Idén lesz 5 éves,még nem beszél,csak 1-2 szó elejét,vagy végét. Nem agresszív,bírja a változásokat,szeret oviba jàrni(auti oviba jár). Az ovonénik szerint 15 évesen integrálható lesz,mert ügyes...
2014. febr. 12. 13:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Imádja az apját és az elejétől kezdve velem közvetlen. Állítólag jobbak a kis radarjaik arra hogy kik szeretik őket. Nekem enged olyat amit az anyjának sose. :)
2014. febr. 12. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
A cukorbetegségnek semmi köze az autizmushoz, kérlek ilyen butaságokon ne is gondolkozz és végképp ne írd ide nyilvánosan, mert szegény auti gyereket nevelő anyukák szívrohamot kapnak!
2014. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De az intrauterin életét igenia befolyásolja az ingadozó cukor.... A cukor először az agyat fogja bontani,mivel zsír... Ez ennyi.... Bocs.
2014. febr. 13. 00:23
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

cukor először az agyat bontja? :O

te tényleg nagyon nem vagy képben. az autizmus meg nem is betegség, szóval nem értem az összefüggésedet.


természetesen lehet egészséges gyereked, viszont az tény, hogy az autizmus halmozódhat a családokban, nagyon gyakori, hogy a testvérek is azok

2014. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"A cukor először az agyat fogja bontani,mivel zsír"


Bocsi, nem kötegedésből, de mi?!!!:) Az agy NEM zsírszövet!!!!

Ezzel ellentétben az idegsejtek nagyon érzékenyek a cukorszint változására, pláne a z ún "hypora", amikor cukorbetegeknél 2 alá esik a várcukorszint.

Terhesség alatti magas cukorszint egyrészt nagy súlyú magzatot okoz, másrészt elősegítheti a méhen belüli elhalást, a szív és tüdőbetegségeket születés után, illetve, ha az első 3 hónapban volt magas a cukorszint, akkor fejlődési rendellenességet okoz. A terhességi cukorbaj általában a 24. hét után alakul ki, ezért a fejlődési rendellenesség esélye kisebb.

Az autizmus kialakulását pedig nem a cukorbetegséggel hozzák összefüggésbe, hanem bizonyos gének jelenlétével. Autizmus mindig is volt, mióta az ember, ember, mert bizony nagyon fontos feladatot töltöttek be az evolúció alatt! A magasan funkcionáló auti agya teljesen másképpen működik, más a tér és formaészlelése, mások a matematikai képességei, másképpen észlelik a nyelvet stb. A legtöbb tudós, nagy feltaláló nagyon gyakran rendelkezik ezekkel a génekkel.

Visszatérve a kérdésedre, persze, hogy születhet egészséges babád! Sajnos a genetika valamennyire lutri, az autizmust még nem annyira régóta ismerik fel, régebben másképpen nevezték ezeket az embereket. (fogyi, bogaras stb)

Mindenki családjában vannak betegségek, ezeket egy genetikussal célszerű átbeszélni a családtervezés előtt.

Nekem az egyik fiam auti, de most várom a másik babát, mert hiszem, hogy minden rendben lesz. Nagyon sok autit nevelő családban van több gyerek, és meg kell mondanom nagyon szép dolgot csinálsz, hogy vállalod a páros gyerekét! Nagyon nehéz út ez az egész, de rengeteg szépsége is van. Az egészséges tesó,pedig a beteg gyereknek is sokat segít! Pláne, ha az auti gyermek viszonylag jól funkcionál, szociálisan nagyjából képes beilleszkedni.

2014. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jézusom...

Ok, hogy nem vagy orvos, nem kell mindenkinek mindenhez érteni, de legalább ne találj ki ilyen butaságot.

2014. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Simán lehet egészséges gyereketek. Az öcsém nekem is autista, de az utána született húgom már nem, és egy barátnőmnél is a középső gyermek lett szellemi fogyatékos.

Az abortusz miatt meg úgy tudom, nem kell aggódni, de ezt a nálam okosabbakra hagyom megválaszolásra.

2014. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!