Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI vagy sem? Mit tegyek?...

SNI vagy sem? Mit tegyek? Kisfiam 5 éves, a beszédével baj van. Voltunk TSMT-n, azután pedig az ovi logopédusa foglalkozott vele, aki szerint SNI státuszt kellene kérni neki.

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Kisfiam 5 èves, a beszèdèvel baj van. Voltunk TSMT-n, azutàn pedig az ovi logopèdusa foglalkozott vele, aki szerint SNI stàtuszt kellene kèrni neki. A nevelèsi tanàcsadó logopèdusa szerint kell neki fejlesztès, de ez nem SNI. Ovit váltottunk, az új ovi logopédusa szerint nem SNI-s. Nyárra talàltam logopèdust aki szerint SNI-snek kellene nyilvànitani. Én nem szeretnèm, meg tudjuk oldani magànba a fejlesztèst, csak mondják meg nova vigyem. Rosszul teszem? A ped intèzettel kapcsolatban nem sok jó tapasztalatom van. Lehet h aránylag jó szakemberei vannak, de lehetetlen fejlesztèst kapni, akkor meg minek az SNI?
2014. júl. 9. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is felmerült, én nem vittem bizottsághoz, csak az sni miatt.

5 évesen nem kell, felesleges, viszont később sok rossz lehet miatta ha nem is kéne....

gondolj csak az iskola választásra, már itt lehetnének problémák arról nem is beszélve, hogy a gyerekek gonoszak.

egyébként csak beszédre nem adnak hacsak nem beszédfogyatékos

2014. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán vagytok képben.

Csak úgy nem lehet valaki SNI-s.

Lányom 5 éves, nagyon sok betűt téveszt, rosszul mondd, nem jól ejti a hangokat, érthetetlenül beszél sokak számára.

A Nevelési tanácsadó adhat beutalót az Országos Beszédvizsgáló Intézetbe, ahol egy komplett 4 órás kivizsgálás/felmérés után kapjatja meg a gyermek az SNI-t.

Ennek hátránya nincs, csak előnye, mert amit a beszedvizsgálóban előírnak neki fejlesztést, azt az Oviban meg kell kapnia ingyen.

Valamint ha az Oviban nem javul a beszéde, mehet logopédiai osztályba, ahol kis létszú osztályok vannak, s folytatódik a logopédiai fejlesztés.

Ha most ne kapja meg a gyerek a fejlesztést, a suliban fogják kigúnyolni, s egy normál osztályban mindig le leszáradva.

Az SNI nem hátrány, előny! N csak a beszédet merik fel, s fejlesztik, hanem egy komplex felmérés, s a gyerek igényei szerint előírt fejlesztő programot írnak elő!

Mert nem csak a logopédiai fejlesztést írnak elő, hanem fejlesztő pedagógiát, tornát, ami csak jól jön iskola előtt!

Ezek előtt 5000ft/órát fizettem a Gekkoba, heti 2 órát járt, orosz pedig az oviban heti 6 óra fejlesztést kap, ami magánban havi 150.000ft lenne.

2014. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam BTM státuszt kapott pont a héten a nev. tan.-ban. Direkt rákérdeztem a gyógypedagógustól, hogy SNI-s? Azt mondta nem, de súlyos beszédhibás, ezért kapta meg a BTM-et.

Áprilisban volt 4 éves a fiam. Idén szeptembertől kezdik neki az oviban a fejlesztést, heti 1 óra logopédia és heti 2 óra fejlesztés gyógypedagógussal. Majd a logopédus dönt el, hogy el kell-e mennie másik óvodába kifejezetten logopédiai csoportba, mert ott minden nap kapna fejlesztést.

Gondoltam én is magánúton logopédusra, de nem tudom, hogy ha szeptembertől is foglalkozik vele az óvoda logopédusa, akkor az nem-e baj, hogy nem csak egy ember foglalkozik vele?

2014. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a logopédus szerinte SNI-s, akkor ezt ki kellene deríteni. Ez csak így derül ki, nem írtad le, hogy a kisfiad mennyire beszédhibás, mi a gond?

Azért SNI-s státusszal nem dobálóznak. Egy ismerősöm kisfia SNI-s, azért mert súlyos hallássérült. Ez sajnos csak 2 éves korában derült ki, így lemaradt nagyon a beszédfejlődéssel. 3-4 évesen is csak annyi tényleg, hogy ööööö.. Ennyi. Ő tényleg SNI-s, hallókészüléke is van és többször műtötték a fülét is.

2014. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

1 vagyok, 2. válaszoló, azért ez nem egészen így van!

mint írtam, mi nem vittük bizottság elé, de felméréseken rengetegen voltunk, FNO kódja van, kapom az emelt családit, gyest, fiam meg ingyen fejlesztést 2,5 éve!


szóval nem kell ahhoz SNI státusz, hogy megkapja a neki járó fejlesztéseket és a kérdező írta, hogy járnak, kapja az oviban is és magában is, tehát nekik csak egy papír lenne ami ha 1-2 év múlva megszűnik a gond, akkor is ott van a gyerek papírján és menni kell a kontrollokra, felmérésekre... és persze nem is minden iskola veheti be sni-s gyereket...

2014. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Emelt családi pótlékot milyen indokkal kapjátok, ha nem tartós beteg és nem is sajátos nevelési igényű a gyermek?
2014. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

tartós betegre vették iskolás koráig, megkésett beszédfejlődés és kommunikációs zavar- nem meghatározott pervazív fej.zav. a bno kódja.

tehát hasonló lehet a gond mint a kérdezőé

2014. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azért más az FNO, és az SNI.

A kérdező gyermeke nem fogyatékos, ezért nem FNO-s.

2014. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Voltunk hallásvizsgálaton, fül-orr-gègèszeten, de semmi szervi rendellenesseget nem találtak. A nevelési tanácsadóban végeztek rajta egy kisebb vizsgálatot, értelmi szintjével semmi baj nincsen mindent megért a szöveg értése korának megfelelő a beszédkészsége van lemaradva 1 èvvel. Amióta az új oviba jár ez 4 hónapja van, azóta a beszéde rengeteget fejlődött az új logopédusàval, csak õ sajnos nem vàllal magánt. Azt is tudni kell hogy férjem és az anyósom 4 éves koráig semmit nem beszèlt. A logopediai osztályról annyit hogy az egyik ismerősöm a gyerkőcèt ilyenbe iratta és két éve oda jár, àt szerette volna vinni másik osztályba de nem engedik, beszede az jó beszédhibája már nincs viszont a tempó az lassú a gyerekrõl, többre lenne képes most az ismerősöm meg fogja a fejét hogy mit csináljon. Ma megyek a magán logopédus hoz majd rákérdezek hogy mi van akkor hogy ha én szeretném magán úton megadni a fejlesztèst. A papírjain egyébként rajta van élete végéig hogy SNI-S volt?
2014. júl. 10. 06:41
 10/20 anonim ***** válasza:
attol függ mennyire gond a beszéde,mi a hiba 1-2 hang hiba vagy több gond van anál ,ha tényleg sok hiba van a beszédével akkor jobb ha az országos beszédvizsgáloba is elviszed ,ott ahogy 2 válaszolo írta egy 3-4 órás komplex felmérést csinálnak és leírják hogy mit kell fejlesztenie az ovodának hány logopédiai foglalkozás kell neki fejlesztő torna stb ,esetleg logopédiai óvoda kell neki inkább,saját fiaim is sni megkésett beszédfejlődés,beszédfogyatékos ,és figyelem zavar ,olyan iskolába járnak ahol minden fejlesztést megkapnak .
2014. júl. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!