Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetek, ha gyermekem...

Mit tehetek, ha gyermekem egyáltalán nem csinálja a tsmt tornát? Hagyjuk inkább abba?

Figyelt kérdés
Már laassn egy éve szenvedünk vele. nem adtuk fel a hárítá ellenére sem. Sajnos azonban az együttműködés terén semmi fejlődés nincs. Sőt! Egyre dacosabb. Az oviban sem csinál semmit. Úgy tesz mintha azt sem tudná hol van és mit akarnak tőle. Közben pedig mikor elfordul vigyorog az egészen. Már nagyon ki vagyok készülve ettől a sok kínlódástól. Nem motiválja semmi. Már szinte mindent kipróbáltunk. Változhat ez még? Amúgy egyéb téren sokat fejlődött.
2014. jan. 4. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd, amit nem akar.
2014. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én kislányom 2 éve jár TSMT tornára.Az elsö év borzaszto volt nekünk is,de muszáj volt.Igaz,nem tudom,h ti miért jártok,mi autizmus miatt,és akkor változott a helyzet,amikor kártyákkal müködtünk,tehát mindig tudta,h mi után mi jön.És jutalmaztam öt minden jol sikerült feladat után.Az én véleményem szerint nem szabad feladni,pláne,ha látod is rajta a fejlödést.
2014. jan. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En autisztikussag miatt vittem lanyomat tsmt-re, ket evig csinaltuk, de egyre nagyobb volt benne az ellenallas. Persze ezalatt az ido alatt eletkorilag eloterbe kerult a hisztilorszak, dackorszak, de ha ezt leszamitjuk, akkor is nagy volt a kuzdelem az utolso fel evben. Addig egesz jol vette a feladatokat, szepen csinalta. Aztan egy szep napon uj feladatsort kapott, innentol kezdve egyaltalan nem szerette csinalni, barhogy kuzdottunk. Volt jutalmazas, kompromisszum, ajanlottunk mindenfelet, de javulas nem bolt. Igy hat szepen anbahagytuk az egeszet. Neki is es nekunk is csak stresszhelyzetet teremtett, mar akkor ideges lettem, ha ragondoltam, h tsmt-zzunk, szoval teljesen abbahsgytuk.


Nagyon aggodtam, h vissza fog esni valamelyik reszkepessege, de az azota eltelt haromnegyed evben nem tapasztaltunk romlast, inkanb csqk fejlodedt minden teruleten, ugyhogy egyelore nem tervezzuk, h ujra tsmt-zzunk.


Probald meg elsore szuneteltetni, aztan par nap v het utan ujra megcsinalni vele a gyakorlatokat, ha nem megy, ha nagyon nagy az ellenallas, lehet, h nem kellene eroltetni.


Persze tudom, h ezek a gyakorlatok azert vannak, h a gyermek egyuttmukodeset is segitse, de nalunk - dac- es hisztikorszak ide vagy oda - olyan eroteljes volt a hadakozasa, h mar az egesz csalad rosszul volt a torna gondolatatol, a gyerek is orditva ellenallt, szoval, barjogy is szerettem volna folytatni, abbahagytuk. Innentol kezdve megszunk a mindennapis szorongasunk (heti otszor kellett volna csinalni).

2014. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, bocsanat a hibakert, mobilrol irtam.
2014. jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat.

Az én fiam is kissé autisztikus, diagnózist ugyan nem kapott, de azt mondták határeset. Szóval mi is ezért csináljuk és a hipotóniája miatt. Nálunk is isznatos stressz, amit sajnos még rosszul is kezelek, mert nem tudom eltitkolni

2014. jan. 6. 15:39
 6/11 A kérdező kommentje:
és érzi rajtam a kisfiam, ezér Ő s sresszes. Nehéz helyzet...
2014. jan. 6. 15:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó, hibásan gépelős vagyok. Az én kislányom sem kapott diagnózist, a Vadaskerti doktorok szerint meg van a valószínűsége, hogy nem is kap, mert valahogy - ahogy a te gyermeked esetében is - éppen alatta van az auti kritériumrendszernek.


Én - ahogy írtam is - már attól stresszeltem, hogy elővegyük a labdát, a billenőt, mert tudtam, hogy jön az ellenállás. Az a nyomás, ami a tsmt-zés abbahagyásával megszűnt, leírhatatlan volt. Ezt az időt a gyermekre lehetett fordítani, ami ugyanolyan fejlesztő hatással bírt. Mivel pedig visszaesést nem tapasztaltam, sőt, fejlődött minden téren (persze egy-két autisztikus tünet megmaradt), nem csináltam már utána ebből gondot.


Szerintem pihentessétek egy kicsit, aztán esetleg próbáld meg újra elővenni. Ha nem megy, hát akkor nem megy.

2014. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nálunk is autizmus gyanú miatt kezdtük a TSMT-t . Nem a kérdésre válaszolok sajnos,de leírnátok milyen a gyermeketek és milyen autisztikus tüneteik vannak? mi alapján határeset ? mennyi idős és mennyire beszél? Nálunk ez a fő probléma. Köszi
2014. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as. Az én kislányom (3 éves) autisztikus jellemzői: szemkontaktusa gyengébb az átlagnál. Van, tudja tartani, de mégis inkább elnéz, azt mondja, hogy neki ez így jobb. A beszéde, szókincse átlagon felüli, de vannak panel echolálásai. Vég nélkül beszél. Régebben sorbapakolászott dolgokat és különválogatott színeket, valamint sokat szökdécselt, ezek mára jórészt megszűntek. Gyermektársai felé nem mondhatnám, hogy nyitott. Nagyjából ennyi.


Tudom, most sokan azt mondanák, hogy ezek nagyon sok gyermeknél megvannak és hogy ennyi tünetből nem lehetne azt mondani, hogy autisztikus. Külső szemlélőként nézve a gyermek valóban teljesen átlagos és normális, azonban a mindennapokban észre lehet venni az ezekből fakadó különbségeket a többi gyermekhez képest, ezért is vizsgálták őt nem is egyszer (Bethesda, Vadaskert).


Mindenhol egyöntetű a vélemény, hogy igen, produkálja az autisztikusság tüneteit, azonban nagyon jól kompenzálja a hiányosságait a többi részképességének átlagon felüliségével. Ezért is hajlik a vizsgálócsoport afelé, hogy nem tudják kimondani rá a diagnózist, de ha esetleg valamikor kapna, akkor egy enyhe formáját, az asperget kapná.


Nálatok mik a tünetek?

2014. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Leírom akkor én is a tüneteinket. Gyakori ugrálás páros lábbal, körbe-körbe sétálás oldalra hajtott fejjel (ha valami nagyon tetszik neki), forgás és közben a kezét nézegeti. Persze nem folyamatosan, de gyakran. Kiemelkedő a logikai és kombinációs készsége a többi koránaak megfelelő. Három éves elmúlt mikor beszélni kezdett. Most lasan 5 lesz. A beszéde ugyan nehezeen érthető, de a szókincse szenzációs. Sokat idézget rajzflmekből, egész hosszú párbeszédeket felidéz. Köztük olyanokat is amik kb. 2 éve hangzottak el. Sokáig nem reagált kérdésre (3,5éves koráig). Felnőttek társaságában oldttabb. Legfurcsábban a kortársai között viselkedik. Annyira más. Keresi a társaságukat, de valahogy nem tud velük kapcsolatot teremteni. Sokáig csak ölelgette, kocogtatta Őket. Mostmár, ha kérdezik kialakul valami párbeszéd. A játéka inkább utánzás. PL.: a társasozásnál Ő is dob és lépeget, de az egész koncepcióját mintha nem értené. Szóval csinálja amit a többiek, de sem a játék sem a nyerés nem érdekes. Két hónapos kora óta nagyon kiszámítható napirend szerint élünk. Erre nagy szüksége van. Most ennyi jutott eszembe.
2014. jan. 8. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!