Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Orrmandula műtét után mikor...

Orrmandula műtét után mikor várható, hogy elmúlnak a viselkedészavarok és elindul a beszédfejlődés?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 és fél éves viselkedészavarral, enyhe hiperaktivitással és megkésett beszédfejlódéssel küzd. Orvostól-orvosig vittem, amíg végül kiderült, hogy a megnagyobbodott orrmandulák is okozhatnak ilyen tüneteket, 3 napja ki is vették neki... Mostmár nem horkol és azt a pár szót amit használ már nem dörmögve mondja, hanem magasabb hangon mint előtte.

2014. júl. 19. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mostantól jobban fog beszélni, de a viselkedésének nem fog javítani! Azon csak te tudsz!
2014. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
megkésett beszédfejlődésü akkor a mütét után most logopédus tud segiteni jobban de nem fog egyik naprol a másikra jobban szebben beszélni,max kicsit érthetöen .
2014. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem ennyire lehet számítani. beindulni nem fog a beszéd a műtéttől, csak a kiejtés lesz jobb. viselkedésére sincs hatással, nem függ össze a kettő.

nem is értem miért mondják... nekem is megkésett beszédfejlődésű a gyerekem, most 4,5 éves, szépen behozta a lemaradását, manduláját nem engedtem kivetetni

2014. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még a műtéti tájékoztatón is rajta van, hogy a megnagyobbodott orrmandula, halláskárosodást, megkésett beszédfejlődést, hiperaktivitást, viselkedészavart, figyelmetlenséget, tanulási nehézségeket, szocializációs kirekesztséget, horkolást-ezáltal alvás közbeni oxigén hiányos állapotot- visszamaradott agyi fejlődést okozhat.
2014. júl. 20. 13:20
 5/11 A kérdező kommentje:

Mivel éjszaka hiába 10 órát aludt a gyerek, ha közben horkol> kiszárad a torka> köhög stb. nem érte el a mély alvás fázisát ezért fáradtabb másnap és ebből következik a hisztisebb "rosszabb" viselkedés, hagyja őt békén mindenki állapot... És mivel a hallás minősége sem normál ezért nehezebb a beszéd megértés és a beszéd fejlődés.

Remélem ír valaki saját tapasztalatot ezzel kapcsolatban!!!

Én megígérem hogy beszámolok itt a tapasztalataimról, ha lesz rá valakinek igénye...

2014. júl. 20. 13:31
 6/11 anonim ***** válasza:
én írtam neked saját tapasztalatt 2 válaszolo voltam .
2014. júl. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi is orrmandula műtét előtt állunk a lányommal, ő állandóan nyitott szájjal lélegzett és horkolt a nagy orrmandula miatt. Szintén megkésett beszéfejlődésű,igaz most már csacsog, de van hogy nem érteni amit mond. Ő nem hyperaktív, de mivel nem értjük mindig a beszédjét, ettől dühös lesz és hisztis. Nekünk azt mondta a logopédus, hogy a beszédben várható javulás a műtét után. Lehet hogy a viselkedése is jobb lesz, hiszen értjük majd mit akar. De persze nem várható túl gyors eredmény, meg kell a további logopédiai fejlesztés is.
2014. júl. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat! Remélem, hogy nem sokára javulásról tudok beszámolni.
2014. júl. 21. 11:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak a hallásromlás állt a lassú beszédfejlődés hátterében illetve a megértési problémák okozták a magatartási nehézségeket, ezek lassan, de spontán is javulni fognak. De ne felejtsd el, hogy még meg kell tanulnia azokat a szavakat, amikre az elmúlt időben nem volt módja, fejlődnie kell a figyelmének, észlelésének. És sajnos lehet, hogy nagy orrmandulák nélkül is lett volna gond a beszédével, csak talán nem ilyen súlyos, szóval a logopédiai terápia mindenképpen indokolt.

Az esetleg már kialakult rossz szokások nem biztos, hogy maguktól elmúlnak...

2014. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fiamnak az orrmandula műtét után még 2-3 hónapig tartott a fülkürthurutja, meg az abból eredő dobhártya merevsége. Hetekig jártunk gégészetre, hogy a dobhártyája rendesen mozogjon.

A vizsgálat neve tympanogramm. Ha az rendben lesz majd, akkor számít megfelelőnek a hallása.Utána tudja behozni a lemaradást a beszédben. Szóval utána még logopédiára is jártunk.

2014. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!