Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Eleget beszél 2,5 éves kislány...

Eleget beszél 2,5 éves kislányom, vagy forduljunk szakemberhez. Ha igen, hova?

Figyelt kérdés

Kislányomról annyit kell tudni, hogy nagyon gyors a mozgásfejlődése és emiatt lassúbb beszédfejlődést jósoltak neki (fejlesztőpedagógus)

Én mégis azért megkérdezlek titeket is, mert picit aggódom.


Most itt tartunk, hogy nagyon sok szava van, de tényleg, 200 biztosan. Napról napra többet mond, ha tanítok neki új szót, utánam mondja, szépen tisztán.

De nem használja szinte egyiket sem. Sokszor javítom, és többször ő is próbálja helyesen mondani, ami sikerül 3-4.re, de utána nem használja, vagy ismét rosszul.

Például: de jó-t mondja de dó-nak. Javítom, hogy de jó, mondja ő is, hogy de jó, de ha használja, akkor dedó.

Vagy a nem tudom helyett mondta, hogy todom. Egy hónapig kijavítottam, mire most már normálisan mondja, de csak akkor, ha olyat kérdezünk, aminek az eleje úgy kezdődik, hogy HOL van?


alap szavak vannak, igen, nem, köszönöm (köszöm). ezen kívül rengeteg szava van, de nem mindegyik tiszta. Sokszor tanítom, kikérdezem, de az élő beszédje inkább halandzsa.

Van, hogy énekel egy dalt, és abból is egy szót mond érthetően. Ha én végigénekeltetem vele szavanként, akkor ki mondja szépen a szót. De magától már nem megy neki.


így társaságban úgy tűnik, hogy nem is tud beszélni, mert csak alapszavakat ismételget.


Szerintetek mit tegyek? Mit javasoltok?



2013. aug. 12. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem ne aggódj, te tudod, hogy tud szavakat, majd megjön a kedve is, hogy használja, ne félj. Én 6-7 éveseket is ismerek, akiknek a beszédéből szinte mukkot sem értek, emiatt se aggódj. Mindegyik gyerek másban fejlődik. Az enyém pl. nagyon hamar beszélt, de mozgásban "le volt maradva" az átlaghoz képest. Aztán egyszercsak pillanat alatt bepótolt mindent. Beszélj azért a védőnővel vagy gyerekorvosoddal, ha nagyon aggódsz, ők biztosan tudnak segíteni, hová fordulj, de szerintem nem kell.

Minél többet énekeljetek, mondokázzatok, olvass neki meséket, kérdezgesd.

Lehet, hogy pár hónap múlva annyit fog csacsogni, hogy már sok lesz...!!! :D

Minden jót.

2013. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

majd megtanulja nagyon ráér még


azért nem használ egyes szavakat mert nincs rá szüksége - ergo felesleges megtanítani rá

ne javítgasd - felesleges dolog majd ha eljut oda szépen fogja mondani

és amúgy is gondolj bele neked milyen érzés lenne ha folyton javítgatnának

van olyan gyerek aki 3 évesen sem beszél

szal lemaradva nincsen


semmit ne csinálj

1 nem vagy szakember és valszeg nem tudod h lehetne segíteni öt

2 majd az ovi sok mindent megold

3 ott van logopédus - majd ö foglakozik vele ha tényleg szükséges

2013. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

de mikor tudjam, hogy szükséges-e a logopédus?

a védőnő szerint sincs lemaradva.

a tanítást ne úgy képzeld, hogy tök ismeretlen szavakat tanítok neki.

Hanem, amikor mesét olvasok, képet nézünk, mesét nézünk elmagyarázom neki, hogy mit lát és mondogatjuk együtt.


Ja, amúgy el tud számolni 10-ig. :) ennek örülök.

és ezt meg szépen (9-t nem mondja tisztán) de a többit igen.

2013. aug. 12. 16:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Aranyos kerdes :)


Az en Fiam 3,5 es volt 70 szavas szokincse.. Neki kellett! A Fiam artikulatlanul is beszelt es kiderult hogy tulhallo ( a mi fulunk 0decibeltol hall a Fiam -25 decibeltol.amivel az agya minden ingert fel akart dolgozni , rengetegszer fogja a fulet hogy hangos valami (pl egy auto alapjarat, akvarium szuro, ventillator)

Pszichologiai teszten ugy teljesitett mint az atlag 5 eves mindent tud mindent hall es ert de maskepp hall... Nem hallja a "z, k, l, m, g,s" hangokat. A ne haragudj nala ne ádu... Mert a a tulhallas miatt ő teljesen igy hall es o ezt igy is hallja jonak.

Na ezek okoznak gondot, de szerencsere van ra gyogymod hallasebreszto terapianak hivjak...

De a Lanykad nagyon ugyes!

2013. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2,5 évesen indultam útnak a fiammal mert kb ennyit beszélt ő is. Most elmúlt 3 éves és még mindig csak a 3-4-5 szavas mondatoknál tartunk történetet nem tud mesélni. Fejlesztőpedagógusok nemtalálnak nála nagyobb lemaradást .A mozgása nagyon gyorsan fejlődött 6 hónaposan már állt,10 hósan elindult. Nyugalomra intenek mindehol,de nagyon nehéz. Megvettem az én is tudok beszélni könyvet a magyarázattal együtt és abból gyakorlunk. Tetszik neki!
2013. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A mozgasfejlodes ugy alakult hogy 5 honapos es 2 hetes volt amikor felallt, 6 honaposan onalloan ment.. A maszas talan 2 napig volt kuszni 1-2 hetig...

1 evesen motort kapott szulinapjara mert ugy rohant mar...

2013. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


de mikor tudjam, hogy szükséges-e a logopédus?

-- majd az oviban lesz felmérés h merre hogy áll a gyerek ott pontosan megmondják majd

lehet h azt mondja h várjatok vele év végéig és ott kiderült


a védőnő szerint sincs lemaradva.

-- szerintem sincs az én lányom még ennyit sem beszél


a tanítást ne úgy képzeld, hogy tök ismeretlen szavakat tanítok neki.

Hanem, amikor mesét olvasok, képet nézünk, mesét nézünk elmagyarázom neki, hogy mit lát és mondogatjuk együtt.

-- a mese vers mondóka okés de nem mondogassátok együtt

ami neki szükséges h megértesse magát az megvan a többi neki nem fontos csak neked


Ja, amúgy el tud számolni 10-ig. :) ennek örülök.

és ezt meg szépen (9-t nem mondja tisztán) de a többit igen.

-- ez megint egy olyan dolog aminek nincs értelme, egészed addig amíg az elvont logikai alapon lévő ismeret/tudás/felismerés nincs meg mögötte

addig nem tudja mit jelent valóban h kilenc

2013. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne eröltezsd, és egyenlőde ne is javizsd ki! Gyermekvilágba most még úgy mondják. :-) Mi kifelyezetten szerettük ahogy a gyerek beszélt. Olyanyira h.mindent lejegyeztünk. Jó visszaolvasni. 2.5 évesen a vonat-monat, a repülő-repelő, a villamos-villus volt , stb. Mi bölcsibe is jártunk. Most nagycsoportba megy 5.5 éves és szépen beszél. Szóval ne aggód túl, inkább próbálj Te is gyermekvilágba élni kicsit. Ha látja h.nem javitgatod ki állandóan, sőt Te is használod az ő szavait , örülni fog, oldódik és jobban megered a nyelve. Viszont ha kötelező ugy mondani mindent ahogy anya akarja az nem jó akkor inkább nem beszélek ...... ilyen a gyermeki felfogás.
2013. aug. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

utolsó, megfogadom a tanácsodat. :)

hát nálunk is a mozgásfejlődés egy 6 hónapos felállással kezdődött, szóval ezért sem aggódnak a védőnő és társai.

De akkor odafigyelek.

köszönöm a válaszokat, már nyugodtabb vagyok

2013. aug. 13. 07:36
 10/13 anonim ***** válasza:

am a mozgás fejlődés és a beszéd dolgát nem értem ......


nekem az első gyerek 9,5 hónaposan már járt és 2 évesen tisztán beszélt mondatokban

a harmadik nagyon későn kezdett járni és későn is beszélni


szal szerintem hülyeség h ha hamar mozog akkor későn beszél

2013. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!