Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális a kisfiam...

Szerintetek normális a kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés
3 hónapos,és nem tudom,normális-e,hogy ennyire nyugodt.Egész nap békésen elüldögél a bébihordozóban vagy alszik,szinte sosem sír,az éjszakákat is végigalussza 6 hetes kora óta,nappal is sokat alszik és annyira nyugodt,hogy más szülő ilyen viselkedésnél szokott megijedni,hogy biztos azért ilyen,mert beteg lesz.De ő mindig ilyen és ez azért is furcsa nekem,mert a nagyobb fiam (5 és fél éves) hiperaktív és már baba korában is nehéz volt vele,alig aludt nappal,mindig altatni kellett és sokáig tartott mire elaludt max fél órára,sokat sírt,nyugtalanul evett,állandóan mozgásban kellett legyen.És most nem tudom,a picinél ez a nagy nyugodtság normális-e? Őt soha nem kell altatni,szépen,nyugodtan eszik,jó étvágya van,sokat mosolyog,gagyarászik,szeret a kezével játszani,hason fekve egyre hosszabb ideig tartja fenn a fejét,szóval amúgy semmi probléma nincs a fejlődésével,csak ez a viselkedés furcsa.Sokszor képes úgy elüldögélni,hogy meg sem mozdul hosszú ideig.Lehet két testvér ennyire eltérő? Vagy aggódnom kéne,hogy valami van ennek hátterében?
2012. febr. 20. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, mindegyik gyerek eltérő! ne aggódj, nyugis ,derűs baba:))(most gyüjti az erőt a későbbi rosszalkodásra:))
2012. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most dicsekszel, hogy irigykedjünk? :-))))


Persze, lehet. Nekem a két gyerkőc teljesen más, pedig szinte egy alomból vannak, mert 1,5 év a korkülönbség. A nemükön kívül szinte alig van közös (szerencsére jó barátnők), sorolhatnám, hogy mi minden volt más. Az egyik alkalmazkodó, a másik hebrencs, az egyik hisztis, a másik csak akkor sír ha komoly baja van, stb. A kicsinek még dackorszaka sem volt, a nagyhoz más már ördögűzőt hívott volna.

De barátnőmnél is láttam ezt, oviban anyuka is mondta, hogy az első két gyerek után azt mondta, hogy ha ilyen a gyereknevelés, akkor szül tízet is. Aztán jött a harmadik, aki hisztis és elviselhetetlen lett. Más kisgyerekes is tette a megjegyzéseket ránk amikor panaszkodtunk, ő bezzeg el tud mosogatni, végez házimunkát, a babóca meg csak nézelődik a járókában békésen. Aztán megszületett neki a következő... :-DDD

2012. febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te most csak dicsekedni akartál, ugye? :DDD Örülj neki, hogy nem egyformák! :)
2012. febr. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne normális? Mi a nemnormális és mi a normális? Miér az a normális ha üvöltős, sírós "rossz" a gyerek,és miért az a nemnormális ha nem? :-)

Szerintem a Te gyereked normális.

2012. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy nem normális:)Örülj neki, hogy ilyen nyugis, mosolygós babád van:-)Majd később lehet bepótolja;)
2012. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ZsZs27 ***** válasza:
Két lányom (ikrek) közül az egyik ugyan ilyen. Hála égnek, mert a másik egy kis ördögfióka. Bár egy kicsit lasabban áll neki a dolgoknak, úgy értem, később kezdi a mozgásokat mint a másik, de bőven időben van ő is. Csak annyira nyugodt baba, ha választhatna, a mottója az lenne, amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is. Esetleg holnapután, és akkor még van két szabad napod:) Örülj, hogy ilyen nyugodt, és imádkozz, hogy ez ne változzon meg.
2012. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!