Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Más 21hónap körüli gyereke is...

Más 21hónap körüli gyereke is nagyon félős, félénk?

Figyelt kérdés
Fél a felnöttektöl de még a gyerekektöl is.mit tegyek hogy ez javuljon?vagmy ez normális?
2014. aug. 11. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

A lányom nem ilyen, de ő mindig is nyitott, barátkozós típus volt.

A tiéd félősebb, ez nem baj, minden ember más, a gyerekek sem egyformák.

2014. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Azért fél, mert eddig nem volt sokat társaságban. Menjen gyerekek, felnőttek közé, de nélküled. Te csak a háttérből figyeld.
2014. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nélkülem nem mer menni pl.a játszótéren sem.
2014. aug. 11. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Az enyém is hasonló volt, igaz õ inkább a férfiakat nem szerette, ha hozzászólt valaki akit nem ismert, ordítani kezdett, még a saját nagypapájára is, igaz ritkán látta.

Aztán kinõtte, most 3 éves lesz novemberben, és tök barátságos mindenkivel.

Szerintem ne aggódj, életkori sajátosság, sok kisgyerek átmegy ezen, majd abbahagyja.

2014. aug. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Egyedül nevelem a lányom, majdnem 2 éves, de játszótéren összesen életében talán 5 alkalommal, ha voltunk.

Felnőttekkel találkozik ugyan, de gyerekekkel ritkán, mégis mindenkivel mosolygós, kezdeményező.

Ez személyiség kérdése (is), nem lehet arra fogni, hogy azért félős a kérdező gyereke, mert nem jár társaságba.

2014. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az en kisfiam kereken 1 eves es nagyon felenk. huzza a ruhamat, kapaszkodik a hajamba, ha megszolitjak, szeemmel lathatoan "menekulne" a szituaciobol. egyreszt eletkori zajatossag, masreszt szemelyiseg fuggo. en is ilyen gyerek voltam, az apukaja is. szerintem ez egyebkent jobban megviseli a szulot, mint a gyereket. neki nem akkora prpblema, mint nekunk. legy vele turelmes es hagyj neki idot.....
2014. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt.
2014. aug. 12. 07:12
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem egyformák, ugyanúgy, mint a felnőttek, van nyitottabb, barátságosabb, és visszahúzódóbb, csendesebb is. Szerintem normális, amit tapasztalsz. De talán segíthet, ha többet vagytok társaságban, és idegenekkel.

Mi pici kora óta hordjuk mindenhova, mindig bíztatom, hogy legyen barátkozós, társalogjon, amikor picike volt, mindenkinek kézbe adtam-aki vevő volt rá, hogy szokja a társaságot. Most lesz 3 éves, borzasztó nagy dumás, ha valaki nyitott felé.

2014. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közeli rokon kislány 23 hónapos és nagyon félénk. Mosolygós ismerősökkel, de ha idegenek megszólítják, akkor menekül, ha idegen gyerekkel találkozik csak áll és néz. Játszótéren is inkább megáll a játékban ha túl közel megy hozzá egy kisgyerek. A nővére szintén ugyanilyen, pedig két évvel idősebb. A természet és az is közrejátszik nála, hogy a szülők mindig ott vannak mögötte/mögöttük.
2014. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkoztam, hogy az lehet a baj, hogy állandóan a gyerek nyakán lógok. Baba-mama klubban is, játszótéren is. Egyszerűen túlféltem. Félek, hogy megütik, fellökik, állandóan óvom, esélye se volt eddig megtanulni, hogy meg tudja védeni saját magát, mert mindig tyúkanyóskodok (férjem is!). Ezzel azt sugallom, hogy ő nem tudja magát megvédeni. Látom más anyukákon, milyen lazák. Kisebb konfliktusoknál abszolút nem avatkoznak be, épp ezen akadtam ki tegnap, a két kölök egymást lökdöste a bilibóból, anyukák meg lazán társalogtak. Én már biztos közbeléptem volna. Azt hiszem, túl sok vagyok a gyereknek. Hagynom kell, hogy kicsit ő maga alakítsa a kapcsolatait. Nem fogom ennyire erőltetni sem azt, hogy részt vegyen a játékokban, sem azt, hogy nehogy konfliktusba keveredjen. Meg tudja ám védeni magát, azt tapasztaljuk az apjával, mire képes, ha nem az van amit elképzelt, hát bontakoztassa csak ki ezen képességét idegenek között is. Nem akarom, hogy olyan tülekedő, goromba legyen, mint némelyik kortársa, de az se jó, hogy nem tudja élvezni az életet gyerektársaságban.
2016. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!