Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek későn, másfél évesen...

Akinek későn, másfél évesen sem járt önállóan a gyereke, elvitte szakemberhez?

Figyelt kérdés

Mi volt a probléma, mi tudott segíteni? Mennyi és milyen foglalkozás kellett? Fiú, lány?


Az én lányom 21 hónapos, koraszülött volt, kiírt időpont szerint (korrigáltan) 19 hónapos. Semmi gond nem volt vele születés után sem, és a fejlődésével sem. 5 hónaposan kúszott, rá nem sokkal mászott, 10 hósan felállt, nem sokkal rá bútor mellett lépkedett, 12 hósan ült fel egyedül. Az üléssel annyi, hogy csak a térdei közé ül, kinyújtott lábakkal csak ritkán, és úgy még most is kicsit eldől néha. Egyik kezét fogva sétál kb január óta, de egyedül nem sikerül neki rendesen.

Megjegyzés csak, hogy az apja másfél évesen kezdett járni, a nagybátyja pedig két évesen, és egyiküknél sem volt semmi gond, egyszerűen csak későn kezdtek járni.

Járunk konduktorhoz, tornázgatunk vele, ő is azt mondja, hogy nincs probléma, csak kicsit gyengébbek a lábizmai, annak kell még erősödnie. Dévényest azért nem javasolt, mert ők a feszes izmokon tudnak segíteni, nem a lazákon, meg azért sem küldött tovább máshova, mert nincs semmi különösebb probléma, és lehet egyszerűen örökletes is, hogy későn jár.

Nem aggódok én sem miatta, nagyon okos kislány, de nagyon kíváncsi lennék mások tapasztalataira!

Köszönöm!


2014. jún. 1. 14:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én már 15 hónaposan is vittem volna, ha a férjem nem neurológus. De végül épp 15 hónaposan elindult, amioor elkezdtük szerezni a vizsgálatokat. A konduktorokban nekem azért 100százalékos bizalmam nics, szóval igen, megnézetném. A koraszülés miatt nem jártok utógondozásra? Megoszlanak egyébként a vélemények, de a legráérõsebb állásfoglalás is a 18 hónapos kort tekinti annak az idõpintnak, amikor indokolt a kivizsgálás.
2014. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

de jártunk, és járunk is, így kerültünk a konduktorhoz. Azért nem mentünk hamarabb, mert úgy voltunk, rábízzuk, mikor indul el, itt van a nagybátyja példája is, ami persze ritka, de mégsem gond.

Látja egyébként rendszeresen neurológus is, dévényes is megvizsgálta, egyik sem javasolt mást, csak a konduktort. (a dévényes véleménye is ez volt!)

A 15 hónap viszont egyáltalán nem késő!

2014. jún. 1. 14:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Szakirodalma válogatja, van, aki szerint akkor érdemes már utánajárni, így mi megnézettük volna. Én bíztam a férjem szakértelmében. Nem késõ egyébként, de ha oka van, az 15 hónaposan is van, feleslegesnek láttuk, hogy várjunk.
2014. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
De várj, ha látta neurológus is a konduktor mellett, akkor kihez vinnéd még???:))
2014. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
nem tudom, anyum jön mindig valami újjal, amit hallott itt-ott, valami csontorvos, meg többféle masszírozások, mittudomén... :)
2014. jún. 1. 15:13
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
16 hónaposan vittem el kiroprakterhez. A kezelés után 3 nappal elindult. Enyhe fokú medencecsavarodása volt.
2014. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

miért épp oda vitted? Volt, aki javasolt mást is?

Köszi!

2014. jún. 1. 20:49
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Medencecsavarodas...? Az bizonyara nem volt neki.
2014. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekben en egyebkent nem hoszek, ne hagyd lenyulni magad. Ha latta normalis szakember, akkor hagyd, majd elindul. Aki kiejt olyat a szajan, hogy medencecsavarodas, az csalo. Keves emberre haragszom annyira, mint az ilyenekre. Az en lanyom aznap indult el, amikor eloszor evett epret. Lehet, hogy attol volt. NEM gunyolodni szeretnek amugy, csak borsodzik a hatam az altudomanyoktol.
2014. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A konduktor kicsit rosszul tudja, a Dévényes ugyanúgy "ért" a laza izomtónushoz is, mivel maga a módszer az agyat stimulálja, nem az izmokat.

Az én fiam enyhe oxigénhiánnyal született és laza lett. Már 5 hetesen vittem Dévényeshez. 11 hónapos koráig jártunk,akkor kezdett mászni. Áldom az eszem,hogy elvittem! Bár ő is kicsit később 16 és fél hónaposan kezdett járni!

Nálunk mondjuk a háziorvos eleve küld neurológushoz, ha 18 hónapos koráig nem indul el!

2014. jún. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!