Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tenyleg igaz az hogy a masodik...

Tenyleg igaz az hogy a masodik gyerek mindig sokkal problemasabb mint az elso volt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a ket gyerek kozott eleve fenn allo rivalizalasra es arra hogy sokkal kevesebb ido jut a gyerekekre egyenkent a megosztottsag miatt?

2014. aug. 12. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Hát ez nyilván való! Az első az ember szeme fénye! Minden helyzet új anyának és babának egyaránt.

A másodiknál viszont úgy kell intézni, hogy sem az első, sem a második csemete ne érezze elhanyagolva magát. Én az első perctől fogva, amibe csak lehet "bevonom" a kicsit, illetve van mindkét gyerekkel egy kis külön program is. Az apukájuk is külön figyelmet is szentel rájuk.

Ismerek ilyan házaspárt, ahol megszületett a második, és apuka átvette a nagyobbiknak a gondozását, (apuka megtehette, hogy otthon maradt egy időre) anyuka a kicsire koncentrált. Azóta a nagy már 7 éves, de anyuka mindig mondja, hogy ott megszakatt az a szoros kapocs és nem tudja visszacsinálni.

2014. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is kettő van, másfél év korkülönbséggel, de nekem abszolút nem problémásabb a második baba. Sőt nekem a pici fiam egy angyal, a kicsi lány kicsit nehezebb volt.
2014. aug. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3év 2 hónap van a gyerekek között.

A nagyobb (lány) elég "rossz" természetű

A kisebb nyugodtabb elfogadóbb természetű (fiú).

Szóval a természetükből adódóan sokkal könnyebb már az elejétől a másodikkal.

2014. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másfél év van lányaim között, s újszülöttnek-csecsemőnek a pici fényévekkel könnyebb volt, egy kis tündér , illetve én viszonyultam másképp , mivel nem értem rá problémázni, tenni kellett a dolgom... ez a kettő játszott közre abban, hogy szinte pikk-pakk ment minden vele :) Most másfél éves a kicsi, nnnnna rosszcsontságban viszont sokszorosan lekörözi a nővérét , mindenhova felmászik, és persze sokszor le is esik, nagyon kis kópé... nővére nyugis, megfontolt természet. Szóval is-is...
2014. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A csecsemő korban, pont az ellenkezője igaz szerintem...
2014. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. A szülők az elsőnél általában sokkal bizonytalanabbak, esetleg kapkodnak a könyvek és az ismerősök tanácsai között, ami nem tesz jót a gyereknek. a második gyereknél ez már nem jellemző. Igaz, hogy kevesebb direkt foglalkozás jut a másodszülöttnek, de adott esetben ez még jót is tesz. Főleg, ha az elsőt túlféltették, megkímélték minden erőfeszítéstől és a lehetőségtől is, hogy apró-cseprő problémáit maga oldja meg.
2014. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pont az ellenkezőjét hallottam. Nekem azt mondták az első gyerek a világ közepe, a második meg már eleve abba születik bele, hogy nem csak vele tudnak a felnőttek foglalkozni, így ő jobb gyerek lesz.

Na, nálam ez nem jött be. A második gyerekkel sokkal több a bajom a mai napig.

Egyébként mi is úgy osztottuk be, hogy az első gyerekkel inkább apuka volt el. Nyilvánvaló, mivel a kicsi még szopott, én kellettem neki, apa ezt nem tudta megoldani. Én nem érzem, hogy bármi emiatt elromlott volna a lányommal. Ugyanúgy ragaszkodik hozzám,mint előtte.

Hogy miért ilyen a kisfiam? Először is fú, velük nehezebb általában. Másodszor szerintem öröklött természet. Mindent ugyanúgy csináltunk, mint az elsőnél, ő kiegyensúlyozott volt, evett-aludt. A fiam nem 3 éves koráig minden éjjel órákig fent volt.

2014. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utolsótól kérdezem: Miért lenne nehezebb attól, hogy fiú a második?

Az előző kommentekben meg inkább lánygyerekekkel találták "nehezebbnek az életet".

Szerintem is fiúkkal könnyebb...

2023. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!