Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lassan öt éves a lányom, nem...

Lassan öt éves a lányom, nem fejlődik semmit, kezelhetetlen mindig ilyen marad?

Figyelt kérdés
Nem beszél, csak ismétel, folyamatosan minden percben figyelni kell, durva dolgokat csinál, dühkitörései vannak, már sokszor a padlón vagyunk tőle, agresszív is velünk szemben és a kistestvéreivel szemben is, kap fejlesztést, de nem fejlődik! Napi 3 órát alszik hajnali kettőtől hajnali ötig. Nincs veszélyérzete. Nem tudom mit kezdjünk vele, ki van borulva az egész család! Van külső segítség napi négy órában, de úgy is alig bírunk vele. Sikogat tör zúz stb. gyermekkori autita

2014. aug. 1. 14:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
autista
2014. aug. 1. 14:16
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy pillanatra sem áll meg, ruhát nem tűr meg magán folyamatosan meztelen. Oda pisil kakil ahol éppen van, a pelenkát letépi magáról! :(
2014. aug. 1. 14:18
 3/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Játrok vele valamilyen terápiás foglalkozásra? Szakember felügyelia fejlődését? Állatterápiával próbálkoztatok már?
2014. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az állatterápiáról már én is hallottam, hogy nagyon jó. Én sajnos nem tudom, mit tegyél, van ismerősi körben autista lány, bár ő ma már 19 éves, de gyerekként nagyon nehéz volt vele, ma is nehéz, hiszen nem szobatiszta, nincs veszélyérzete, pl. leégette a mikrót 18 évesen is. Édesanyja mindig otthon volt vele, majd a számára megfelelő iskolába járt. Viszont, ő nem volt aggresszív, ez miatt szerintem pszichológus tanácsa kell, bár gondolom voltatok. Ha nem jártok magánúton fejlesztésre, szerintem mindenképp vidd el, amit az állam ad, az nagyon kevés, nem tudnak a gyerekkel eleget foglalkozni:(

Kitartást!

2014. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

kifejezetten autizmusra kap fejlesztést?

van óvoda autistáknak, barátnőm fia oda jár 3 éve, rengeteget fejlődött. napirendi kártyákat használnak az oviban, de ezt otthon is alkalmazzátok, sokat segít a dühkitörések elkerülésében ha tudja, mi miután jön és mikor.


alvásra gyógyszer... sajnos mást nem tudsz. muszáj neki is aludnia, én ebben az esetben beadnám a gyerekemnek :(

2014. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy gyermekkori autista. Ha valaki gyerekként az, felnőttként is az lesz.
2014. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
utolsó, van gyermekkori autizmus. megszüntették az aspergert és gyermekkori autizmus lett a neve. ez persze nem azt jelenti, hogy kinövi felnőttkorára, csak valamiért ezt a nevet találták jobbnak rá....
2014. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak Mo.-n? Mert itt nagyon is létezik az Asperger...
2014. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valami nagyon zavarja a kislányodat. Az agresszió és a dühkitörés az autistáknál a "jéghegy csúcsa", a kiváltó oko(ka)t kell megszüntetni lehetőség szerint. Ez sokszor sok áldozattal jár a család részéről, egyrészt a gyermek érdekében, másrészt a nyugalom érdekében.

Okozhatja pl. extrém zajérzékenység, a bizonytalanság érzése (van napirendje?), és még sok más ok, amelyeket meg kell figyelni és kiküszöbölni. Az én kisfiamnál a tv/rádió hangja ami irritálja illetve ha telefonálunk. Ezért fejhallgatóval nézünk tv-t, és elvonulunk a telefonnal.

Lényeges a napirend, különösképpen a lefekvés és az ébredés percre pontos időpontja!

Autizmus specifikus fejlesztést kap? A fejlesztésnél a fejlődés tapasztalataim szerint sohasem lineáris. Néha hónapokig nem látszik eredmény, és egyszer csak ugrásszerűen jön az eredmény. Utána van hogy visszaesik kicsit. Én úgy szoktam fogalmazni, hogy kettőt előre, egyet hátra.

Valóban gyermekkori autizmus okozhatja ezeket a tüneteket a kislányodnál. Az asperger szindróma és az atipusos autizmus általában enyhébb viselkedés zavarral jár. Bár tényleg elavultak már ezek a fogalmak a DSM-5 megjelenése óta, azonban valószínűleg sokáig fogják még használni őket a szakemberek.

[link]

2014. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Van egy új technika, ami az alvási ciklusban kezeli a gyermeket. Igaz nekem nem voltak ennyire súlyosak a dolgok, abszolút rendbe is jöttek a problémák tőle, de biztos vagyok benne, hogy nektek is segíthet. A technika kifejlesztőjének is hasonló problémákkal küzdő gyermeke van és segített rajta. Ha gondolod elküldöm az elérhetőséget... Kitartás, minden jót kívánok!
2014. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!