Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves fiam, akire már bölcsőd...

5 éves fiam, akire már bölcsődében mondták, h nagyon nehéz lesz vele? Eljött az óvoda és itt is ue. Mondják. Nehezen alk. Eltelik akár 1/2 óra is mire feloldódik? Ha kérnek tőle valamit, földre ül sír nem lehet vele beszélni, hallgat nem mond semmit.

Figyelt kérdés

Miért más minden napja?

Miért akar inkább velem lenni mint a gyerekekkel?

Már lakóhelyet is változtattam de az sem segített miért?

Testvére nem ilyen mi lehet vele a baj?

Vagy velem van a baj?


2010. jan. 14. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak arra tudok gondolni,hogy nagyon magadhoz szoktattad.Idő kell,mire megfog változni.
2010. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Más baj nincs? Önállóság? Beszédértés vagy éppen a beszéd? Minden a korának megfelelö? Ne megad hibáztasd. Ha bölcsis is volt és most ovis már töled elkellene tudni szakadni.A szakemberek mitmondanak a játékáról?

Kérj segitséget Pl: ovipszihologus vagy nevelési tanácsadó és ne költözz szerintem ebben az esetben az nem megoldás söt árthat a gyereknek ha minden megváltozik körülötte csak Te vagy a biztos pont még jobban beléd csimpaszkodik.

2010. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a lakóhely változtatás volt a legrosszabb amit tehettél.Esélyt sem adtál,hogy már pedig igenis ide beilleszkedni.Beleneveled,hogy mindig el lehet szaladni a problémák elől.
2010. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát így első blikkre autistának tűnik, legalábbis az autistákról szóló filmben láttam ilyet. Nem vizsgáltattad szakemberrel?
2010. jan. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó

Mi az ami szerinted az autista jellemzö szerinted? Én semmi ilyet nem látok a kérdésbe.

2010. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kérnek tőle valamit, leül, sír, nem lehet vele beszélni, hallgat, nem mond semmit. 5 éves, nem kisgyerek már és nem idegenek közt csinálja, hanem azokkal akiket ismer. A filmben is amit róluk láttam, ezt csinálta a kisfiú, ha szólt hozzá az eladó.

Egyébként lehet autizmusra hajlamos is, volt ilyenismerősőm akinek ezt mondták. És szóltak, hogy nagyon óvatosan bánjanak vele. Egyébként teljesen normális, átlagos volt a kicsi.

2010. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

azt ,hogy autista vkinek a gyereke azt csak igy elsó blikre nemfogják kimondani,én kérném az óvónénitól hogy a gyereket küldje el nevelési tanácsadóba ahol szakértói elemzést és tanácsot adnak nektek,de addig is elmondom hogy milyenek az autisták: minden napjjuk egyforma renfmániások mindig mindennek ugyanott és ugyanigy kell lennie,valamiben kiemelkedó tehetségóek,kapcsolatot nemtudnak felvenni idegenekkel,és a szeretetüket nemtudjék kifejezni...de azt tanácsolom minél hamarabb járj a dolog végére,bár szerintem nem ez a gyermekef problémája

sok sikert egy óvónéni

2010. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!