Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megteheti az óvoda, hogy...

Megteheti az óvoda, hogy elintézi, hogy akaratom ellenére iskolába kell hogy járassam már jövőre a gyermekemet? A lányom 5 és fél éves. Középső csoportos. Szerintem még nem elég érett rá. Szerintük igen.

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyrészt, az mehet iskolába, aki május 31-ig betölti a 6. életévét, másrészt az iskolaérettséget szakember, pontosabban pszichológus vizsgálja, nem a szülő,
2011. szept. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
viszont a szülő döntése, hogy beíratja-e az iskolába a gyereket, vagy járatja még egy évig óvodába
2011. szept. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy most még nem elég érett rá, de egy év alatt sokminden történik még.
2011. szept. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy sok minden történik, de a szülő dönt
2011. szept. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg, a szülő íratja be a gyereke az iskolába, nem az óvoda...
2011. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még óvónő voltam (7 éve), akkor úgy volt, hogy ha nem voltak közös véleményen a szülők és az óvoda, akkor egy független szakértő (nevelési tanácsadó) döntött a kérdésben.

Most nem tudom, hogy van.

2011. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheti meg.

Ez a te döntésed.

Nálunk kijön az oviba a nevelési tanácsadóból pár szakember és ők nézik meg a gyerekeket,de ők is csak egy véleményt állitanak ki,te döntöd el,hogy elfogadod-e.

Nagyfiamat visszatartottam 1 évet,tanácsadó javaslatára,igy 7 és fél évesen kezdte a sulit.Ezt a mai napig nagyon jó döntésnek tartom,hogy nem ment el korábban.

Lányom most nagycsoportos,5 és fél éves, május 6-án lessz 6,tehát elvileg mehet suliba.

Kiváncsi leszek a szakvéleményre ,amit róla állitanak ki,ugyanis nem vagyok benne biztos,hogy el kéne mennie 6 évesen suliba,persze 1 év alatt még sokat változhat.

2011. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!