Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lesz a fiam és érthetet...

4 éves lesz a fiam és érthetetlen a beszéde. Persze az óvoda nem veszi be, mert itthon vagyok kistesóval, így még esélye sincs, hogy korabeliekkel legyen. Mégis mit tegyek? Vigyem logopédushoz, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyon jól gondolod.vidd logopédushoz. Biztosan tud segíteni rajta.
2010. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vidd logopédushoz szerintem is. Az én fiam közel 3 éves volt amikor még mindig SEMMIT se lehetett érteni szinte a gajdolásból (amit beszéd helyett csinált) megjártuk a gyógypedagógust, a gyerekorvost, a logopédust. Nálunk is úgy volt hogy nem veszik be az oviba mivel itthon vagyok a kicsivel de aztán gyerekorvosi és védőnői javaslatra (megkésett beszédfejlődés) mégiscsak bevették, azóta (féléve) rengeteget fejlődött. Még mindig nagyon hibásan beszél és középsőtől biztosan fog vele foglalkozni az ovi logopédusa, de azért már sokkal jobb a helyzet.

Amúgy ha nem vették volna be, akkor heti 2szer fél órát jött volna ki hozzá a logopédus (persze pénzért) de szükség lett volna ezekre a magánfoglalkozásokra.

A városi logopédiai központban amúgy csak 5-6 éves kortól foglalkoztak volna vele.

2010. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell logopédus még.Az én kisunokahugom majdnem 5 éves volt,amikor az egyik napról a másikra elkezdett beszélni,addig csak gagyogott mint a kisbaba.Pedig állítólag a lányok hamarabb érnek.
2011. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vigyed, legfeljebb azt mondja nem szükséges.

Nehéz megítélni, egyik oldalon olvastam, hogy két kisbaba volt, egyik sem mászott csak a fenekén csúszott és elvitték őket, az egyiknek azt mondta a gyógytornász, hogy szükséges a fejlesztés, a másiknak viszont azt, hogy csak megkésett mozgásfejlődés, teendő nincs.

laikusok nem tudják ezt eldönteni, hogy mikor szükséges és mikor nem. Mert lehet ami az utolsó esetébe csak megkésett beszédfejlődés volt, ami aztán rendeződőtt idővel, a te gyerekednél lehet probléma, amit minél hamarabb elkezdenek kezelni, annál jobb.

2011. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!