Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez miféle büntetés már?

Ez miféle büntetés már?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm elég sajátos büntetési módszert alkalmaz 6 éves fia esetében. Tulajdonképpen "sima" szobafogságról van szó, de szó szerint fogság. Ha az anya beküldi a gyereket a szobájába, az attól kezdve nem jöhet ki, míg az anya azt nem mondja, kijöhet. Ez eddig talán rendben is van, de a nagyobbik baj az, hogy rá is zárja az ajtót a gyerekre, és az akármit mond, nem engedi ki, míg "le nem higgadt". A múltkor, mikor náluk voltam, ismét ez következett, hogy az anyja bezárta a gyereket. A kisfiú kb. 10 perc múlva kikiabált, hogy nagyon kell pisilnie. Anyuka egy "Ne hisztizz" odakiabálással elrendezte az ügyet, majd amikor a gyerek csak ne fejezte be a kiabálást, megszólalt, hogy "Amiért nem fejezted be, vacsoráig nem jöhetsz ki." (Ez volt kb. du. 3-kor). Kb. tíz perc múlva a kisfiú sírva kiszólt, hogy "Bepisiltem". Anyuka kiengedte, és tényleg... Szerintetek ez normális? Gyerekbántalmazásnak számít ez, vagy csak "baleset" volt?
2014. aug. 25. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem számit bántalmazásnak
2014. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiiii ***** válasza:
72%
Azt nem mondanám, hogy bántalmazás, de semmi esetre sem normális! Szegény gyerek...
2014. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, hogy gonosz leszek, de szerintem az anyuka ezzel nem a helyes utat akarja megtanítani a gyerekének, hanem "lepasszolni" egy kis időre, hogy neki ne kelljen vele foglalkoznia.
2014. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Ebből az egy esetből ne vonj le következtetésket, hisz a gyerek valószínűleg tudja, hogy a pisilni kell mondattal kijöhet és már fel is van oldva a bünti.

Mindezek ellenére sosem zárom be a gyereket a szobájába, de ha bezavarom, neki is mindig rögötn pisilni kell vagy szomjas vagy éhes, szóval bármi amit szobán kívűl kell csinálni. Én ki szoktam engedni pisilni,de nem beszélgetek vele olyankor hanem pisil és irány vissza a bünti.

2014. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ez azért belefér a bántalmazás kategóriába- nem csak az a bántalmazás, ha tettleg bántalmaznak vkit. Már a kulcsrazárást is túlzásnak tartom, hiszen még én is bepánikolnék, ha bezárnának vhova. Egy kisgyereknek nagyon ijesztő lehet. A másik,h hagyta bepisilni a gyereket, ráadásul úgy,h vendég is volt, nagyon megalázó. Inkább engedjem ki úgy,h valójában nem is kell pisilnie, minthogy ezt tegyem vele. Én biztos összevesztem volna ezzel a nővel.
2014. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Undorító viselkedés...szegény gyerek:S
2014. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 piriiiiii ***** válasza:
84%
Négyes... ez csak azért nem logikus, mert 1. ha a gyerek csak hazudja, hogy pisilnie kell, és az anya enged, a gyerek kijut a vécére, mitől lesz neki jobb? Azért az a gyerek nem hülye... ennek akkor volna értelme, ha utána elszökne. 2. Egy talpraesett anya kiengedi a gyerekét pisilni, de utána visszaküldheti, ha úgy látja jónak, nem muszáj a büntetésnek egy pisilés miatt véget vetni. De amúgy is ezek a bezárom a gyereket büntetések ostobaságok. Oké, hogy a szülő a szülő, de akkor is csak ember, semmi joga bezárni egy másik embert...
2014. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

apám soha nem bántott, de ha messzire mentem, bezárt a szobámba. aztán persze mindig pisilnem kellett...

utána persze leesett neki és utána már a wc-be zárt be, én meg rettegtem a wc szörnyektől, akkoriban volt valami reklám, talán domestos, nem tudom, 20 éve volt :D

szörnyű volt, de persze nem lettem sérült lelkileg :)


fiamat soha nem zárnám be, de bezavarom a szobájába és nem jöhet ki. nem is próbálkozik, mert visszaviszem. talán a türelem és az idő ami megtérül.

lehet nagyon ki van már anyuka, nem tudom, én mindkettőjüket sajnálom

2014. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
eez borzalmas, lelketlen es raadasul nem is celravezeto. eleve minek kulcsra zarni? mi lesz, ha kijon- visszakuldi az anya es kesz. en nem alkalmaznek szobafogsagot eleve, de a kulcsolassal nem nyomatekosabb, csak brutalisabb. te mit mondtal, kerdezo, amikor kiderult, h bepisilt a kisfiu?
2014. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Próbáltaam az anyának mondani, hogy legalább pisilni engedje ki szegényt, de azt mondta, a gyerek csak szórakozik. Mikor bepisilt, persze leszidta. Én védtem, hogy de hát nem engedted ki... erre azt mondja, egyértelműbben kellett volna jeleznie. Tehát mindenképp a gyerek a hibás, sajnos...
2014. aug. 26. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!