Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van más gyerekénél is, hogy a...

Van más gyerekénél is, hogy a büntetés csak olaj a tűzre, és még nagyobb lesz a hiszti és olyankor válik agresszívvé?

Figyelt kérdés

4 éves gyerek

És ilyenkor mit tesztek?


2012. máj. 15. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit takar nálatok a büntetés,milyen esetekben bünteted?


Sokat írtam már itt erről.


Az én kisfiammal megjártuk a nevelési tanácsadót mikor ennyi idős volt,ahol azt javasolták,hogy szigorral,emelt hanggal fegyelmezzem,mert úgy majd tartani fog tőlem és jobban szót fogad,a feltevés az volt ,hogy biztosan a túlzottan engedékeny nevelés miatt nem tud megülni az oviba a csoportfoglakozáson és azért akaratos ha az óvónénik kérnek tőle valamit.


Megpróbáltam a szigorú,büntetéses nevelést,a gyerek teljesen kezelhetetlenné vált tőle,sokat rosszabbodott a helyzet.


Elvittem másik szakemberhez is ahol kiderült figyelemzavaros amiatt nem tud megülni,azért lesz feszült,ha hosszabb ideig koncentrálnia kell ,elolvastam egy csomó könyvet,hogy mennyire fontos az ilyen gyereknek az ,hogy elfogadják azzal együtt amilyen,de azért a legfontosabb dolgokban következetesen betartassák vele a szabályokat.


Szeretettel,elfogadással,határozott következetességgel csodát értünk el a gyereknél,mindent elkövet ,hogy ami tőle telhető a kedvemben járjon,megfeleljen nekem.


Amíg ellenségesen ,indulatosan ,tehetetlenül ,elkeseredve akartam megoldani a helyzetet,az hatalmas ellenszegülést váltott ki nála,folyton sírt,kiabált mindenért!


Nem szabályozom túl,szabad egy séta alkalmával sárosnak lennie,nem kell minden áron végigülnie egy 1 órás családi ebédet,viszont tiszteletet meg kell adni,bocsánatot kell kérnie ha rosszat tett,nem bánthat másokat.

Ha percenként azt hallja egy gyerek,hogy ezt nem szabad ne csináld,meg azt sem szabad azt se csináld az kifejezetten káros,ettől érezheti azt,hogy bármit csinál semmi sem jó és agresszívvé válhat.


Egy barátnőm a tündéri nyugodt kislányát állandóan szidja,ócsárolja,holott a kislány mindent megtesz amit csak kér tőle.(szépen ülj,a ruhád tiszta maradjon,ne beszélj a felnőttek dolgába bele,ne egyél sokat)

Az én figyelemzavaros fiammal nem tudom mit kezdene :-D !

Nekem például ilyen kéréseim vannak:lassabban,mert nekiütközöl a másik kisfiúnak,cseréld ki a hangnemedet és kérd szépen nyugodtan,akkor megkaphatod,illedelmesen ,várj egy percet ne türelmetlenkedj,nem lehet mindjárt mindent azonnal ,nem veheted csak így el a játékot,kérd szépen el,ha nem adják törödj bele.

2012. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van más gyereknél is. A legtöbb "problémás" gyereknél ez van.

Náluk a jutalmazás, pozitív megerősítés tényleg jobban használ. Na meg a hisztit azonnal meg kell beszélni, lehet kompromisszumokat kötni.

2012. máj. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!