Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » TSMT torna hatásos olyan...

TSMT torna hatásos olyan gyerekeknél is akiknél autizmus merül föl?

Figyelt kérdés

3 éves fiam van. beszédben nagyon le van maradva, 10-15 szó amit mondd, inkább a saját nyelvén beszél, nem szobatiszta. És még vannak egyéb jelek is.

Mozgásban is van lemaradás, nagyon óvatos, és ahogy a bölcsiben mondták, lassú mindenben.


2012. máj. 24. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
amiket felsoroltál mindre jó a TSMT.a lányom 3 volt márciusban ő is túl óvatosan mozgott,nem ugrált páros lábbal,nem szobatiszta stb.nagyon sokat fejlődött 2 hónap alatt is.
2012. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk autizmussal diagnosztizált gyermeknél a mozgásos problémákra ajánlották kiegészítésül, de attól még autista marad, tehát mindenekelőtt az autista eszközöket kell használnunk. A TSMT-től csak egy kis "rásegítést" várnak a szakemberek.

Ártani nem árt. De túl nagy reményeket azért nem érdemes hozzá fűzni (a napirend, a vizuális támogatás ennél sokkal fontosabb autik számára).

2012. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Mi az hogy vizuális támogatás?

Napirendhez nem kell ragaszkodnunk, nincs semmi baj abból, ha nem úgy van minden napunk. Jól viseli a változásokat.

2012. máj. 24. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, én is azt hittem, hogy nem kell... :) De nagyon hasznos dolog! A gyerek előre látja, hogy mi fog következni. Az én kislányom magasan funkcionáló auti, de nagyon igényli a napirendi kártyákat, hívókártyákat, folyamatábrákat. Sőt, az oviban - normál csoportban - is használják a folyamatábrákat, nagyon hasznos!

Attól, hogy egy gyerek (látszólag) rugalmasan kezeli a változásokat, még nagyon is igényli a kiszámíthatóságot, hogy átlássa a folyamatokat. Ez olyan biztonságot nyújt számukra, hogy még a mozgásra is kihat!

2012. máj. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocs ,de én úgy értem hogy még nem igazolódott az autizmus.
2012. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akár igazolódik az autizmus, akár nem, a mozgásfejlődésének biztos jót tesz a TSMT, és ha nem az autizmus miatt nem beszél, akkor valószínűleg a beszédének is.
2012. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen!!! Az autizmusból nem gyógyítja ki, de a készségein, életminőségeteken hihetetlen javít.

Az én autista gyerekem a tsmt torna hatására tanult meg beszélni, és lett szobatiszta, és barátkozós!!! Nagy dolgok ezek egy autistánál.

2012. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Igen, még nem bizonyos az autizmus, vannak jelek, de az orvos szerint inkább arra hajlik, hogy nem az lesz. De még ha autista is lesz, akkor is nagy dolog lenne, ha beindítaná a beszédet. Bár most a napokban kezdi, hogy szavak elejét kezdi mondogatni, és ma is a sogoromék kutyáját a nevén szólította.:) annyira jó volt hallani:)
2012. máj. 27. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!