Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista/ Aspergeres gyermekem...

Autista/ Aspergeres gyermekem 6 évesen elkezdheti az iskolát?

Figyelt kérdés
Nagyon okos kisfiù , de szociàlis problémài szembetűnőek.
2014. szept. 13. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Ez most komoly? Autista gyereknek a sajat erdekeben semmi keresnivaloja a nem-autistak kozott, legalabbis also tagozaton biztosan nem. Gyermekpszichologus, ovodapszichologus latta mar? Ovodaba jart egyaltalan? Asperger vagy autizmus?
2014. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

6,5 éves Aspergeres kislány a fiam osztálytársa. Normál iskola, normál tagozat, de természetesen gyógypedagógus kíséri figyelemmel/segíti őket.

Szerintem vannak fokozatok, hogy mennyire illeszthető/integrálható be egy Asperger szindrómás.

2014. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Első válaszolónak ha valamihez hülye vagyok akkor nem válaszolok rá, ellentétben veled! Egy kicsit még olvass utána a dolgoknak, mielőtt marhaságokat írogatsz össze vissza!


Kedves kérdező, ha a gyermeked okos értelmes, intellektusa a normál felett van, semmi akadálya, hogy elkezdje az iskolát 6 éves korban!


Szociális problémák sajnos mindig is lesznek, hiszen rajt van a skálán!

2014. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Gyakorlatilag nincs rá oka, hogy ne kezdje el az iskolát, de általában mégis vissza szokták fogni őket. Az alatt az 1 év alatt is fejleszthető némileg a szociális terület, bár sajnos soha nem lesz teljesen rendben. Viszont figyelembe szokták venni azt is, hogy ha mondjuk indul egy kislétszámú osztály, amit a következő évben nem tudnak biztosítani, akkor inkább elengedik.
2014. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem elkezdheti, de ha jól tudom ehhez az iskola beleegyezése is kell. Én is mentem volna 6 évesen elsőbe de egyszerűen nem engedtek, minden tesztem 100%-os lett de akkor sem. Pedig nem is voltak annyira szembetűnő problémáim. Szóval ez az iskolán múlik hogy engedik-e, ha igen, nincs akadálya.


Az első meg nem tudom honnan vesz ilyeneket, elég erős általánosítás. Én is túléltem a normál sulit pedig aspergeres vagyok, volt probléma de nem rosszabb mint ami bárkivel előfordulhat.

2014. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szociális gondok az enyémnél is vannak/lesznek, de a tanulással nem hinném, hogy gondjai lesznek. Mi 7 évesen kezdjük a sulit majd. Szerintem 6 évesen is elkezdheti, bár az én fiamnak (hogy még jobban szocializálódjon) + egy év óvodai nevelést tanácsoltak.
2014. okt. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!