Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista (aspergeres) gyerekek...

Autista (aspergeres) gyerekek hogyan viszonyulnak kistestvérhez, háziállathoz?

Figyelt kérdés
Kisfiam állandóan nyúzza a kistesóját és a macskáinkat. Egyik percben simogatja, másik percben megüti, megszorítja, ráfekszik :( Van remény, hogy változni fog? Lassan ott tartunk, hogy a macsekok és már a kistesó is fél tőle (ha meglátja, van, hogy sírni kezd).

2013. máj. 6. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi idős?

Nekem Aspergeres a lányom, és kicsi kora óta van macskánk, több is. Nagyon hamar megtanulta, hogy a macskának is vannak érzései, igényei. De ő ezt magától nem érzi! Pontosan el kell magyarázni, hogy ha megszorítja, az neki fáj. Azt is, hogy ha a macska éhes, akkor első az étel, és csak utána jön a játék. Ez egyfajta állatterápia, tehát az állat érzéseinek a figyelembevételével (is) képes megérteni, hogy másoknak is vannak érzései, saját szempontjai.

Kistesó-ügyben nincsenek gyakorlati tapasztalataim, de nyilván hasonló a helyzet: folyamatosan magyarázni kell neki, hogy mit hogyan kellene csinálni, mert magától nem fog "ráérzni", erre pont képtelenek az aspik.

Ha gondolod, van egy on-line szülőcsoportunk, ott meg tudod beszélni a tapasztalatokat olyanokkal, akiknél van kistesó.

2013. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

3 éves lesz. Még nincs kivizsgálva, de nekem erős a gyanúm, hogy aspergeres. Nem tud együttérezni másokkal, sajnálni más embereket, élőlényeket. Próbálok neki mindent elmagyarázni, de nem igazán hatja meg. A macska akkor érdekes, ha nyávog, vagy ha elszalad. A kisbabák teljesen hidegen hagyják, de nagyon zavarja őt, ha hangosan sírnak.

Hol találom meg ezt a szülőcsoportot?

2013. máj. 7. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy aspergeres kisgyerektől ne nagyon várj empátiát, illetve hogy megértse, hogy az rossz a másiknak.

Én a tacskó kutyánkat egy vödörbe, és a hűtőbe akartam betenni, úgy négy éves korom körül. :)

Nem igazán értettem, hogy ez miért gáz. Magától még egy ideig nem fog ráérezni, de ha tiltod az ilyesmit, illetve elmagyarázod, hogy ez nagyon rossz dolog, akkor meg kell hogy értse.

2013. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. Én magam enyhe Asperger gyanús vagyok, de én nagyon szeretem az állatokat. Főleg a kutyákat.
2018. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!